Odkrywamy Europę jesienią - Jesienne Inspiracje na wyjazd firmowy

Opublikowano dnia 28.09.2013 10:34

Idealną alternatywą na polską słotę i jesienną chandrę są podróże do wciąż słonecznych miejsc na południu Europy. Zaletą jesiennych podróży oprócz braku tłoków, przyjemnych temperatur są też niższe ceny po sezonie turystycznym.
A oto kilka naszych propozycji, które szczególnie polecamy na integracyjny lub motywacyjny wyjazd firmowy, ale też na podróż w gronie przyjaciół:

 

 

 

 

1. Turystyka aktywna - dla miłośników gór, chociaż sezon narciarski jeszcze się nie rozpoczął, idealne na piesze czy rowerowe wycieczki będą Dolomity i Alpy włoskie, a dla fascynatów morza- nurkowanie na Malcie.
 
2. Turystyka kulinarna - prawie każde włoskie miasto, czy miasteczko ma swoja sagrę, czyli święto kulinarne, poświęcone lokalnemu produktowi, np. truflom, serom, kasztanom, grappie...

3. Europejskie szlaki winne - październik to miesiąc winobrania i dlatego warto zapoznać sie z procesem produkcji win oraz uczestniczyć w degustacjach w jednym ze słynnych regionów  słynących z najlepszych win, np. w Toskanii (Brunello di Montalcino, Chianti), Francji (Bourgogne, Bordeaux, Dolina Loary), spróbowac portugalskiego Porto, czy Madery.

4. Safari fotograficzne - jesienne barwy to jeden z najbardziej inspirujacych motywów dla miłośników fotografii.

5. SPA, termy - najlepszy relaks i sposób na "naładowanie baterii" przed długimi zimowymi miesiacami.
Mamy wiele innych, ciekawych pomysłów. Zapraszamy do kontaktu z Cortina Travel.