Z Wizytą u Ojca Pio

Święty Ojciec Pio urodził się w Pietrelcinie (na południu Włoch) 25 maja 1887 roku w ubogiej rodzinie.Był dzieckiem słabym i chorowitym. W piętnastym roku życia wstąpił do zakonu kapucynów. Po studiach seminaryjnych, przyjął święcenia kapłańskie. W 1918 roku, podczas modlitwy w chórze zakonnym, podczas mistycznych przeżyć otrzymał stygmaty - znamiona pięciu ran Pana Jezusa. Był założycielem Kliniki Dom Ulgi w Cierpieniu, która funkcjonuje do dziś i jest jednym z największych i najnowocześniejszych szpitali w Europie. Ojciec Pio zmarł w San Giovanni Rotondo 23 września 1968 roku. Tuż przed śmiercią zagoiły się rany stygmatów. Został ogłoszony błogosławionym 2 maja 1999 roku, a kanonizowany 16 czerwca 2002 roku przez Jana Pawła II.

1. DZIEŃ WARSZAWA - TARVISIO
Wyjazd z Warszawy we wczesnych godzinach rannych, przejazd przez Polskę (Częstochowa, Katowice, Cieszyn),Czechy i Austrię do Włoch Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Tarvisio (bez kolacji)
 
 

2. DZIEŃ WENECJA - PADWA
Śniadanie, przejazd do Wenecji, transfer statkiem turystycznym do Pl. Św. Marka, zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem: Placu Św. Marka z Bazyliką Św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), wizyta na najpiękniejszym spośród 400 weneckich mostów - Ponte Rialto. Następnie przejazd do Padwy - zwiedzanie: Bazyliki Św. Antoniego - zwaną „cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską, historycznego centrum Piazza delle Erbe, zakwaterowanie i kolacja w hotelu w ok. Florencji np. w Montecatini Terme.


3. DZIEŃ FLORENCJA
Po śniadaniu przejazd do Florencji, stolicy Toskanii. Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem: Piazza Duomo z baptysterium, wizyta w katedrze Santa Maria Del Fiore z olbrzymią kopułą Brunelleschiego, jedną z pierwszych budowli renesansowych Ponte Vecchio, wizyta w kościele Santa Croce z grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rzymu.

 
4. DZIEŃ RZYM
Po śniadaniu przejazd do Rzymu na zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem: Muzeów Watykańskich ze zbiorami dzieł sztuki zgromadzonymi przez poszczególnych papieży i Bazyliki Św. Piotra z grobem Jana Pawła II, następnie zwiedzanie Rzymu Antyczno - Barokowego: Koloseum (z zewnatrz) - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitol - centrum miasta od czasów starożytnych przebudowane według projektu Michała Anioła, Pomnik Ojczyzny przy Placu Weneckim, Panteon - antyczna świątynia wszystkich bogów, plac Navona z fontanną Czterech Rzek, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontanna di Trevi, panorama Rzymu ze schodów kościoła św. Trójcy, powrót do hotelu na kolację.


5. DZIEŃ MONTE CASSINO - POMPEJE
Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino - wzgórza, na szczycie którego znajduje się Opactwo Benedyktyńskie zaś u podnóża klasztoru wizyta na cmentarzu z grobami Żołnierzy Polskich II Korpusu oraz ich dowódcy generała Andersa. Następnie przejazd do Pompei - zwiedzanie starożytnego miasta zniszczonego przez wybuch  wulkanu Wezuwiusz w 79 roku n.e. zakwaterowanie i kolacja w hotelu na Płw. Sorrentyńskim.


6. DZIEŃ PIETRELCINA - MONTE SAN’T ANGELO
Po śniadaniu przejazd do Pietrelciny - miejscowości, w której urodził się i dorastał Ojciec Pio, następnie przejazd do Monte Sant’Angelo ( czyli Góry Świętego Anioła) gdzie miały miejsce objawienia - zwiedzanie Groty Św. Michała Archanioła zakwaterowanie i kolacja w hotelu w San Giovanni Rotondo.


7. DZIEŃ SAN GIOVANNI ROTONDO - ALBEROBELLO - LANCIANO
Po śniadaniu zwiedzanie San Giovanni Rotondo - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Grobu Św. Ojca Pio, który przepowiedział pontyfikat Karola Wojtyły a później został przez Jana Pawła II beatyfikowany, następnie przejazd do ALBEROBELLO - miasteczka domków trulli, Następnie przejazd na kolacje i nocleg do hotelu na Riwierze Adriatyckiej (okolice Lanciano).
 
 
8. DZIEŃ LANCIANO - LORETO
Po śniadaniu przejazd do Lanciano - wizyta w kościele gdzie przechowywane są dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych Następnie zwiedzanie Loreto - miejsca pielgrzymki papieża - Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Loretańskiej z Domkiem Św. Rodziny z Nazaretu, Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rimini/ San Marino.
 

9. DZIEN SAN MARINO - TARVISIO
Po śniadaniu przejazd do najmniejszej republiki Świata - San Marino, czas na zakupy w strefie wolnocłowej, przejazd na kolacje i nocleg w hotelu w Tarvisio lub okolicach
 

10. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do Warszawy w godzinach poźno wieczornych. 

 *****Zakończenie wycieczki****
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie