Zobacz Neapol, wróć do Sorrento, pamiętaj Capri 18-23 maja 2013

Opublikowano dnia 27.02.2013 18:45

Wielu artystów na przestrzeni dziejów doceniało uroki tej części Italii. Jeśli chcesz posmakować wszystkimi zmysłami jej piękna, zapraszamy na tę romantyczną wycieczkę. Zobaczysz najciekawsze zabytki i najpiękniejsze krajobrazy, skosztujesz miejscowych specjałów, będziesz rozkoszować się cudownym śródziemnomorskim zapachem kwiatów i owoców oraz chłonąć odgłosy tętniących życiem ulic i straganów. Czeka Cię  też spacer po krawędzi jednego z najniebezpieczniejszych wulkanów świata! Zapraszamy...

 
 

Dzień 1
Spotykamy się na lotnisku w Warszawie i lecimy do Neapolu (z przesiadką). Po przylocie jedziemy prosto do hotelu na Półwyspie Sorrentyńskim na kolację i nocleg.
 
Dzień 2
Odkopywaliśmy miasto Pompeję jak się odkrywa spodziewane lądy, gdy okiem ludzkim nie widziane dzieje jutro ujrzane potwierdzą poglądy - tak śpiewał onegdaj Jacek Kaczmarski. I my będziemy odkrywać miasto Pompeje, jedno z trzech miast które 24 sierpnia 79 roku n.e. zniszczył wybuch Wezuwiusza. Popiół wulkaniczny doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, tak że dzięki tej tragedii możemy poznać dokładnie wygląd średniego rzymskiego miasta i życie jego mieszkańców. Podumać nad psem, którego nikt nie spuścił z łańcucha...
 
"Zobaczyć Neapol i umrzeć..." - to słowa Goethego, który był wielkim miłośnikiem stolicy włoskiego południa. Jedziemy więc do Neapolu, który leży malowniczo nad zatoką, z widokiem na słynny wulkan Wezuwiusz. Od wieków rytm życia i celebracji wyznacza kult świętych.
 
To stamtąd właśnie pochodzi pizza! Musimy koniecznie jej spróbować. Kuchnia pyszna, ale prawa neapolitańskie - wrażenie chaosu, korki na ulicach, hałas , jednak wszystko jakoś całkiem sprawnie funkcjonuje! Miasto kipi życiem, handlarze głośno zachwalają towary , pranie suszy się na balkonach i między budynkami pnącymi się ostro na wzgórza. Ale uważajmy na swoje kieszenie!
 
Zobaczymy najładniejsze miejsca: pałac Królewski, Castel Nuovo, Teatr San Carlo oraz Galeria Umberto I.
 
Dzień 3
Pamiętasz Capri wśród kwiatów i słońca, pamiętasz morze niebieskie wśród palm? W rytmie tego starego tanga, przeboju śpiewanego przez Mieczysława Fogga, udamy się w rejs na Capri - jedną z najbardziej malowniczych wysp na świecie, miejsce spotkań i wypoczynku światowej "śmietanki towarzyskiej". Pospacerujemy po Piazza Umberto, Pizza Vittoria, zobaczymy kościół San Michele, a jeżeli pogoda pozwoli, popłyniemy do słynnej Lazurowej Groty (dodatkowo płatne na miejscu).
 
Wróć do Sorrento - nie uda nam się podróżować po południu Włoch bez muzyki i piosenek, które same natrętnie cisną nam się wciąż. Pieśń pod tym tytułem , tłumaczoną z włoskiego, wyśpiewała przed laty Anna German. Spójrz jak morze słodko wzdycha, szafirowe snując tonie... ech, romantycznie się robi.. Wracamy więc na kolację i nocleg do Sorrento, jak co wieczór.
 
Dzień 4
Wybieramy się na zwiedzanie najbardziej znanych miejscowości na Wybrzeżu Amalfitańskim: malownicze Positano, które było kurortem już w czasach rzymskich, czas na włoską kawę i cornetto. W Amalfi zawieszonym dramatycznie na stromym zboczu, pospacerujemy krętymi uliczkami miasteczka, zwiedzimy graficzną katedrę Św. Andrzeja. Wracamy do hotelu na kolację.
 
Dzień 5
Leniwy wypoczynek, lub dla chętnych jeśli stan wulkanu pozwoli, fakultatywna wyprawa na Wezuwiusz, jedyny czynny wulkan na stałym lądzie Europy, który jest równocześnie jednym z pięciu najniebezpieczniejszych wulkanów świata!
 
Co prawda ten niebezpieczny przystojniak nie jest zbyt wysoki - najwyższy wierzchołek osiąga zaledwie 1277 metry n.p.m., ale za to całkiem aktywny i lubi czasem puścić dymka...
 
Wyjście w pobliże krateru, którego średnica wynosi 700 metrów. Spacer wzdłuż krawędzi krateru do punktu widokowego w kierunku Pompei.
 
Dzień 6
Jedziemy na lotnisko w Neapolu i z przesiadką oraz z pięknymi widokami pod powiekami wracamy do Polski.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a program modyfikacjom - ale zawsze z troską o dobro turystów!
Termin: 18 - 23 maja 2013
Cena: 3300 zł za 1 osobę zakwaterowaną w pokoju 2 osobowym. Cena zawiera: przelot do Neapolu, noclegi w hotelu 3* na wybrzeżu, śniadania, kolacje ( napoje płatne dodatkowo), autokar z kierowcą w czasie transferów, pakiet ubezpieczeniowy, opiekę troskliwej pilotki - historyka sztuki,
Cena nie zawiera: biletów wstępu, biletów komunikacji, biletów na prom, opłat za miejscowych przewodników (w sumie ok. 140 euro, płatne na miejscu).
 
W chwili zapisu zaliczka w wysokości 1100 zł/os.
Dopłata 45 dni przed wylotem.
Cena dla grupy min. 16 osób. Grupa maksymalnie będzie liczyć 22 osoby.
Wszelkie informacje  w naszym biurze CORTINA TRAVEL