Uroczystości obchodów 70 rocznicy zdobycia Monte Cassino - Program wycieczki do Włoch 15-23 marzec '14

Opublikowano dnia 03.02.2014 12:38

Program  naszej wycieczki obejmuje udział w uroczystościach rocznicowych na cmentarzu na Monte Cassino, ale z uwagi na 70 rocznicę również bitwy o Ankonę odwiedzimy także cmentarz w Loreto, gdzie spoczywa 1112 żołnierzy polskich poległych podczas walk na ziemi włoskiej.
Nasze biuro juz od 20 lat organizuje wyjazdy na uroczystości rocznicowe. Po raz pierwszy organizowaliśmy wyjazd dla Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kombatantów Sił Zbrojnych na Zachodzie- Cytadela w 1994 r. , kiedy to przypadała 50 rocznica bitwy o Monte Cassino. Następne wyjazdy były organizowane również  dla Karpatczyków, Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz  szkół.
 
SAN MARINO - LORETO - MONTE CASSINO - RZYM - FLORENCJA - WENECJA - WIEDEŃ
15.05.2014 czwartek
Wyjazd z Warszawy, przejazd przez Katowice i Cieszyn do Czech. Zakwaterowanie w hotelu w Brnie lub w okolicach, kolacja.
 
16.05.2014 piątek
po śniadaniu przejazd przez Austrię do Włoch, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rimini.
 
17.05.2014 - sobota SAN MARINO - LORETO
Dzisiaj zobaczymy San Marino -  najstarszą niepodległą republikę na świecie, założoną przez Marinusa z Rab w 301 roku oraz Loreto  z jednym z najważniejszych na świecie sanktuariów maryjnych, gdzie według legendy przechowywany jest nazaretański dom Maryi. Wizyta na wojennym cmentarzu polskim, gdzie znajduje się 1112 grobów polskich żołnierzy II Korpusu Polskiego z okresu II Wojny Światowej. Kolacja i nocleg w hotelu we Fiuggi
 
18.05.2014  niedziela CASSINO
Rano wyjazd do Cassino - dzień poświęcony na obchody uroczystości na cmentarzu Monte Cassino.  Na cmentarzu pochowanych jest 1072 żołnierzy II Korpusu Polskiego walczących  pod dow. Gen. Władysława Andersa. Po uroczystościach zwiedzimy klasztor Benedyktynów. Wedle tradycji Benedykt z Nursji dotarł do Monte Cassino między 525 a 529 rokiem, Mistyka miejsca kazała Benedyktowi założyć w Cassino kolejny klasztor i w nim osiąść. Na potrzeby klasztoru wykorzystano antyczne miejsce kultu urządzone po chrześcijańsku. Świątynia Febusa stała się kościołem pw. św. Jana Chrzciciela. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolice Rzymu.
 
19.05.2014 poniedziałek RZYM 
Rano pojedziemy na całodzienne zwiedzanie Rzymu. Przed południem przewodnik oprowadzi nas po Rzymie antyczno- barokowym. Zobaczymy: Koloseum– symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitol - centrum miasta od czasów starożytnych przebudowane według projektu Michała Anioła, Pomnik Ojczyzny przy Placu Weneckim, Panteon – antyczna świątynia wszystkich bogów, plac Navona z fontanną Czterech Rzek, Plac Hiszpański ze słynnymi  schodami,  Fontanna di Trevi rozsławiona w filmie „La Dolce Vita” Federico Felliniego, panorama Rzymu ze schodów kościoła św. Trójcy,  via del Corso - centralna ulica Rzymu z barokowymi kamienicami, via Condotti, z luksusowymi butikami takich marek jak Gucci, Armani, Valentino, Prada, Bulgari ze słynnym Caffe Greco, powstałym  w 1760 r. gdzie bywali m.in.Stendhal, Liszt, Mendelssohn, Gogol, Mickiewicz, Słowacki, Norwid i Sienkiewicz.
Po południu zwiedzanie Watykanu: Bazylika Św. Piotra, pl. Św. Piotra i nawiedzenie grobu Św. Jana Pawła II (już po kanonizacji).
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
 
20.05.2014 wtorek FLORENCJA
Toskania to region malowniczych wzgórz, na których mieszczą sie zabytkowe  miasta takie jak: Florencja z dziełami Michała Anioła, Siena ze słynną gonitwą Il palio, Piza z Krzywa Wieżą, warowna Lukka i San Gimignano z niezliczonymi wieżami. Toskania jest także synonimem doskonałej włoskiej kuchni oraz szlaków winnych Chianti i Brunello, prawdziwym rajem dla smakoszy.
Wybralismy dzisiaj  najważniejsze miasto i zarazem stolicę Toskanii - Florencję. Zwiedzimy Miasto Sztuki, gdzie tworzyli najwięksi artyści europejscy: Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Donatello, Brunalleschi i wielu innych. W programie: gotycki kościół Santa Croce, gdzie znajduje sie miedzy innymi grób Michała Anioła, Piazza della Signoria ze słynnym posągiem Dawida i Palazzo Vecchio – ratuszem miejskim; Ponte Vecchio, czyli Most Stary zwany także Mostem Złotników malowniczo rozciągniety nad rzeką Arno; katedra Santa Maria del Fiore ze słynna kopułą Brunelleschiego i Baptysterium. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Florencji/Bolonii.
 
21.05.2014 środa WENECJA
Zwiedzanie Włoch zakończymy Wenecją. Miasto Marco Polo i Casanovy - jedno z najsławniejszych i najbardziej romantycznych  miast świata, położona jest na 118 wyspach połączonych 150 kanałami, przez które przerzucono około 400 mostów. Zobaczymy Bazylikę i pl. Św. Marka, Pałac Dożów, Wieżę Zegarową, Most Westchnień, Most Rialto, Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Wenecji, np. Lido di Jesolo. 

22.05.2014 czwartek
Po śniadaniu przejazd przez Austrię, krótki objazd Ringiem Wiednia, kolacja i nocleg w hotelu w Brnie lub okolicy.
 
23.05.2014 piatek
Po śniadaniu przejazd przez Cieszyn do Warszawy. Zakończenie wycieczki.
 
Cena: 1995,00  zł/os przy min. 40 osobach płatnych
Wszystkie szczegóły w naszym biurze.