Wycieczki na Węgry - węgierski roadshow w Warszawie

Opublikowano dnia 22.10.2021 12:47

Na zaproszenie Węgierskiej Organizacji Turystycznej uczestniczyliśmy w spotkaniach promujących Węgry, jako interesujący kierunek na wycieczki turystyczne, wyjazdy tematyczne i studyjne dla grup, wycieczki kulinarne i city break.

Jakie atrakcje czekają na Was na Węgrzech? Po pierwsze przepiękne, zabytkowe miasta takie jak: Budapeszt, Debreczyn, Eger z obiektami światowego dziedzictwa UNESCO. Po drugie wspaniała przyroda, znane regiony winiarskie i smakowita węgierska kuchnia. Wyjątkową atrakcją jest również aktywny wypoczynek nad Balatonem oraz kąpiele w basenach termalnych, z których słyną Węgry. Okolice Jeziora Balaton to świetnie utrzymane ścieżki rowerowe i aż 180 km trasy „Balaton Korut”. Natomiast na miłośników kąpieli termalnych czeka największe termalne jezioro świata ( 40 m głębokości; z podziemnego źródła bije 400l wody na sekundę!), Jezioro Heviz.

City break na Węgrzech - turystyka miejska

Odkrywanie stolicy Węgier, Budapesztu, jednego z najciekawszych europejskich miast na wyjazd weekendowy, zabawa w tętniącym życiem uniwersyteckim mieście Debreczyn i perła północnych Węgier Eger to jedne z wielu atrakcji turystyki miejskiej. Pomysłów na udany city break w Budapeszcie jest wiele, a znajdziecie je w propozycji naszego programu.

Wyjazdy tematyczne - Węgry szlakiem wina  

   

Węgry, to pierwszy kraj na świecie, gdzie wprowadzono formalną legislację wina już w 1893 roku. 22 rejony winiarskie produkują około 5 mln hektolitrów wina rocznie.
Pomoc przy winobraniu połączona z degustacją win to absolutny HIT na wyjazdy integracyjne dla firm w okresie zbiorów przypadających na wrzesień/październik, a nawet listopad. Najpopularniejszym, znanym na świecie węgierskim winem jest wino Tokaj. To białe deserowe wino produkowane jest z podsuszonych winogron, których zbiory trwają aż do listopada, co wpływa na słodki smak wina.
Węgry, to nie tylko Tokaj, ale również królestwo czerwonego wina Egri Bikaver (Bycza Krew), produkowanego w regionie winiarskim w okolicy Egeru. Nazwa „Bycza Krew” wywodzi się od legendy, głoszącej, że podczas oblężenia Egeru przez Turków, żołnierze węgierscy po wypiciu dużej ilości wina mieli przekrwione oczy i poplamiony czerwienią zarost. Turcy uznali zatem, że nie warto walczyć z Węgrami pijącymi krew byka. Tradycje winiarskie tego regionu sięgają czasów średniowiecza. Oprócz wina czerwonego, produkuje się tutaj również wino białe Egri Csillag ( Gwiazda Egeru) o nutach białych kwiatów i owoców tropikalnych.

Co zjeść na Węgrzech?

Kuchnia węgierska to nie tylko aromatyczny gulasz w kociołku i czerwona papryka! Wszystkie lokalne dania są częścią bogatego dziedzictwa kulturowego. Wycieczka na Węgry będzie też okazją do odkrycia kulinarnego oblicza kraju Madziarów. W trakcie warsztatów kulinarnych poznamy wyjątkowy smak najpopularniejszego fast foodu, czyli langosza i spróbujemy zupy rybnej (Halaszle) z ryb słodkowodnych, bo przecież do morza daleko. Węgrzy opanowali też perfekcyjnie wiele sposobów na podanie naleśników, co może być ciekawym doświadczeniem kulinarnym dla niejednego smakosza. Z pewnością nasze zmysły ukoi wspaniały tort Dobos Torta, wymyślony przez cukiernika z Budapesztu i kieliszek słodkiego wina Tokaj.

Skontaktujcie się z nami, a pokażemy Wam, że Węgry to nie tylko gulasz i papryka!