Weekend w Budapeszcie- city break na wyjazdy firmowe

Budapeszt, stolica Węgier, ukochane miasto cesarzowej Sissi i jedna z najciekawszych „pereł Dunaju”, wyjątkowo nadaje się na krótki wyjazd weekendowy -city break.  
To pełne zabytków miasto, zwane również „Paryżem Wschodu”, Dunaj dzieli na 2 części: Budę i Peszt. Łączy je ze sobą 10 mostów, z których największe wrażenie robią te najstarsze: Most Łańcuchowy, Most Małgorzaty i Most Elżbiety. Proponujemy ciekawy, intensywny program, idealny  na firmowe wyjazdy integracyjne lub wycieczki kulinarne dla firm.
Co powiecie na zwiedzanie Budapesztu  pływającym autobusem amfibią oraz rowerem piwnym? Nie zabraknie degustacji wyśmienitych  węgierskich win w winnicach Budofok i nauki  pieczenia strudla. Podczas kolacji posmakujemy znanych węgierskich potraw, obowiązkowo z gulaszem i zabawimy się przy muzyce cygańskiej kapeli. Wyczerpani nadmiarem wrażeń, odpoczniemy  w słynnych budapesztańskich łaźniach termalnych.

1 DZIEŃ

Budapeszt niekonwencjonalnie i smaki kuchni węgierskiej

Spotkanie z Budapesztem, rozpoczniemy wycieczką pływającym autobusem (amfibią). Podczas panoramicznej przejażdżki ulicami miasta zobaczymy Akademię Nauk, bazylikę Św. Stefana, Synagogę, plac Bohaterów, Operę, a następnie zanurzymy się w falujących wodach Dunaju, nie zmieniając środka lokomocji, aby zobaczyć słynny Most Łańcuchowy, Parlament, Cytadelę i Pałac Królewski.
W trakcie lunchu nauczymy się pieczenia strudli, a następnie wyjatkowa atrakcja dla piwoszy -  2 godzinna wycieczka rowerami piwnymi. Na tych mobilnych barach na pedały (z trzeźwym kierowcą) przejedziemy mniej znanymi ulicami Budapesztu, popijając piwo rozlewane przez hostessę przy dźwiękach ulubionej muzyki.
Wieczorem zapraszamy na kulinarna ucztę z nielimitowaną konsumpcją ponad 100 dań i napojów jak piwo, wino, szampan, Coca Cola, Cappy, napoje bezalkoholowe, kawa, herbata, cappuccino. Do dyspozycji gości jest również open grill bar z mięsem, rybami  i owocami morza. Gwarantujemy 100% satysfakcji!

2 DZIEŃ

Budapeszt- światowa stolica spa, wina i czardasza

Budapeszt termami stoi, w samym mieście jest ich aż 120! Przedpołudnie spędzimy w  znanych ze swoich wód leczniczych zabytkowych łaźniach Gellerta lub w największym w Europie kompleksie term i basenów, łaźniach Szechenyiego. Kompleks składa się z 15 krytych i 3 odkrytych basenów. Na miejscu można skorzystać m.in. z masaży, łaźni parowych i saun. Zrelaksowanych i wypoczętych zabierzemy Was na lunch połączony z degustacją węgierskich win do dzielnicy Budafok, słynącej z piwnic wykutych w wapiennych skałach, które od 300 lat wykorzystuje się do przechowywania win.
Czas wolny na zakupy na Vaci Utca – słynnym deptaku z mnóstwem straganów z pamiątkami i zabytkową halą targową Vásárcsarnok.
Pożegnamy się z Budapesztem tradycyjną węgierską kolacją w restauracji folklorystycznej, typowej węgierskiej csardzie, gdzie prawdziwa cygańska kapela zagra nam czardasza. Po kolacji (dla chętnych)  nocne życie Budapesztu-  wędrówka po klubach, wyjście do dyskoteki lub wieczorny rejs po Dunaju z lampką szampana na pokładzie.


3 DZIEŃ- BUDAPESZT – WARSZAWA
Po śniadaniu zakończenie wycieczki. Powrót do kraju.

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**