Rzymska Przygoda - Aktywny Weekend

1 DZIEŃ Warszawa - RZYM

Przylot do Rzymu, transfer do hotelu, zakwaterowanie i lunch. Po południu krótka panoramiczna wycieczka autokarem po Wiecznym Mieście. A wieczorem pojedziemy na kolacje powitalną z muzyka na żywo do malowniczej dzielnicy Rzymu Zatybrze w tradycyjnej folkorystycznej restauracji DA MEO PATACCA. Restauracja jest bardzo znana i gwarantuje dobrą rzymską kuchnię oraz dobrą zabawę. Po kolacji transfer do hotelu.
 
2 DZIEŃ WATYKAN – RZYM ANTYCZNY – ROMA BY NIGHT
Rano zwiedzimy Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską dzieła Michała Anioła, miejscem konklawe i wyboru papieży oraz Bazylikę św. Piotra z grobem Jana Pawła II. Czas na lunch. Po południu zapoznamy się z głównymi zabytkami Rzymu Antycznego: zobaczymy Koloseum – symbol cesarskiego Rzymu i Forum Romanum u stóp Kapitolu i Palatynu, które było centrum politycznego i towarzyskiego zycia starożytnego Rzymu, Kapitol, Fori Imperiali, Panteon - swiatynię wszystkich bogów. Po tak intensywnym dniu kolacja w hotelu, krotki odpoczynek i późnym wieczorem rozrywka z odrobiną ekstrawagancji w Micca Club, który jest rzymską sceną burleski. Powrót do hotelu na nocleg.
 
3 DZIEŃ RZYM NA ROWERACH i LEKCJA KUCHNI WŁOSKIEJ
Przed południem, dla miłośników dwóch kółek, zwiedzanie Rzymu na rowerach, co pozwoli nam zobaczyc historyczne centrum w nietypowy sposób. Początek trasy przy Kwirynale - najwyższym z siedmiu wzgórz rzymskich,gdzie obecnie mieści się pałac Prezydenta Republiki Włoch, następnie: barokowa Fontanna di Trevi, kościół Św. Trojcy na szczycie schodów hiszpańskich, Plac del Popolo, Via Del Corso- ulica z luksusowymi butikami, Plac Navona z trzema fontannami, Campo de Fiori, Panteon- światynia wszystkich bogów, dawne żydowskie getto na brzegach Tybru, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza. Nasza rowerową przygodę zakończymy przy Koloseum - amfiteatrze Flawiuszy,gdzie odbywały się walki gladiatorów i mordowano pierwszych chrześcijan. Po aktywnym zwiedzaniu zasłużony lunch, powrot do hotelu i czas wolny. A wieczorem udamy się na lekcje gotowania z rodowitym Włochem - szefem kuchni. Poznamy tajniki znanej na całym świecie kuchni włoskiej. Nauczymy się gotować potrawy,które są wizytówką słonecznej Italii. Na koniec kursu potrawy przez nas ugotowane wspólnie skosztujemy. Powrót do hotelu.
 
4 DZIEŃ OUTLET – CASTELGANDOLFO/TIVOLI – REJS PO TYBRZE 
 
W tym dniu przygotowaliśmy 2 propozycje do wyboru:
 
 

 

 

I OUTLET – CASTELGANDOLFO- REJS PO TYBRZE

Poranne zakupy we włoskim Outlecie „Valmontone” w okolicach Rzymu, który oferuje szeroki wachlarz najsłynniejszych modowych marek, takich jak: Giorgio Armani, Calvin Klein, Valentino, Benetton itp. Każdy miłośnik zakupów znajdzie tutaj coś dla siebie. Outlet organizuje wiele promocji, równiez poza sezonowymi wyprzedażami.

Nastepnie odwiedzimy malownicze miasteczko Castelgandolfo położone nad jeziorem Albano,znane powszechnie jako letnia rezydencja papieży, czas na lunch, transfer do Rzymu, czas wolny.
Wieczorem rejs statkiem po Tybrze z kolacją na pokładzie. Rzym nocą z pokładu statku i smaczna kolacja tworzą magiczna atmosferę. Będzie to nasze pożegnanie z Wiecznym Miastem. 
 
II TIVOLI ( Villa D’Este ) - OUTLET - REJS PO TYBRZE
Wizyta w Tivoli, krainie fontann i ogrodów. Zrelaksujemy się w Villi D’este wśród zabytków starożytności, pięknych ogrodów i fontann, czas na lunch. Następnie czas na zakupy we włoskim Outlecie „Valmontone” w okolicach Rzymu, który oferuje szeroki wachlarz najsłynniejszych modowych marek, takich jak: Giorgio Armani, Calvin Klein, Valentino, Benetton itd. Każdy miłośnik zakupów znajdzie tutaj coś dla siebie. Outlet organizuje wiele promocji, równiez poza sezonowymi wyprzedażami. Powrót do Rzymu. Wieczorem rejs statkiem po Tybrze z kolacją na pokładzie. Rzym nocą z pokładu statku i smaczna kolacja tworzą magiczna atmosferę. Będzie to nasze pożegnanie z Wiecznym Miastem.
 
5 DZIEŃ Rzym - Warszawa
Transfer na lotnisko, odlot do Polski
**zakończenie wycieczki**

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**