Wycieczka dla firm na Litwę - firmowy weekend

Wyjazd szkoleniowo integracyjny do Wilna

Z Litwą kojarzą się nam młodzieńcze lata Mickiewicza i Słowackiego, noblisty Czesława Miłosza oraz wspólna historia Wielkiego Księstwa Litewskiego. Bliskość Litwy pozwala na organizację krótkiego, ale niezapomnianego wyjazdu firmowego - city break, łącząc go ze szkoleniem lub konferencją. Malownicze starówki w Wilnie i Kownie, bajkowy zamek w Trokach oraz tradycyjna kuchnia litewska z cepelinami, chłodnikiem, miodami pitnymi i sękaczem przybliżą nam historię kraju, z którym jesteśmy tak emocjonalnie związani.

1 dzień   WILNO
Przyjazd autokarem w godzinach wieczornych do Wilna. Zakwaterowanie i kolacja, po której zapraszamy na wieczorny spacer po mieście.

2 dzień   SZKOLENIE/KONFERENCJA - KOWNO


Przed południem odbędzie się firmowe szkolenie/konferencja w hotelu. W przerwie coffee break, a po zakończeniu szkolenia/konferencji lunch w restauracji hotelowej. W drugiej części dnia wybierzemy się na wycieczkę do najbardziej litewskiego miasta – Kowno, które w okresie XX-lecia międzywojennego było także stolicą Litwy. Historia, zabytkowa architektura, wielokulturowość to najlepsza wizytówka tego malowniczo położonego  miasta nad Niemnem. Z miejscowym przewodnikiem zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, w tym Kowieńską Bazylikę-największy kościół katolicki na Litwie, zachowany fragment  Zamku Kowieńskiego, chroniącego Litwinów przed Krzyżakami, najpiękniejszą ulicę Vilniaus, Dom Perkuna, Dolinę Mickiewicza –ulubione miejsce spacerów naszego Wieszcza, a jako unikalną ciekawostkę Muzeum Diabłów. Po powrocie do Wilna czeka nas kolacja integracyjna ze specjałami kuchni litewskiej: cepelinami, aromatycznym czarnym chlebem, kuglem, ulubionym przez Polaków chłodnikiem litewskim, miodem pitnym i sękaczem.

3 dzień   WILNO


Cały dzisiejszy dzień spędzimy odkrywając stolicę Litwy – przepiękne Wilno, bardzo związane z naszą historią i tradycją, w którym na każdym kroku pełno jest polskich pamiątek. Zabytków i interesujących miejsc jest tak wiele w Wilnie, że będziemy musieli ograniczyć się do najważniejszych. Razem z miejscowym przewodnikiem rozpoczniemy zwiedzanie od Góry Zamkowej, miejsca dawnej rezydencji książąt litewskich, skąd roztacza się piękna panorama miasta. Następnie zobaczymy Ostrą Bramę, w której znajduje się wejście do kaplicy Ostrobramskiej z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, a później zwiedzimy Stare Miasto z Archikatedrą, Kościołem Św.Anny, pomnikiem A.Mickiewicza, Uniwersytetem Wileńskim założonym przez Stefana Batorego oraz Muzeum Celę Konrada opisaną w III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Wycieczkę szlakiem wileńskich zabytków zakończymy wizytą na cmentarzu na Rossie, jednym z najważniejszych polskich cmentarzy poza granicami naszego kraju. Czas wolny na ulicy zamkowej, najstarszej i najbardziej reprezentacyjnej ulicy na Starówce Wileńskiej.
Powrót do hotelu, kolacja.

4 dzień   TROKI


W drodze powrotnej do Polski zatrzymamy się w Trokach, w pięknym zamku położonym na jeziornej wyspie, będącym dawniej rezydencją władców litewskich i królów polskich. W średniowieczu Troki były także stolicą państwa litewskiego oraz głównym ośrodkiem kultu maryjnego. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**