Ryga, Jurmała i Rundale- wyjazd weekendowy na Łotwę

 

 

Wyjazd szkoleniowo integracyjny do Rygi

Łotwa to ciągle kierunek dla nas mało znany, ale oryginalny, z intrygującą historią i ciekawymi zabytkami. Dodatkowo położony na tyle blisko, że z pewnością wycieczka do Rygi,stolicy Łotwy, będzie doskonałym pomysłem na krótki firmowy wyjazd weekendowy, firmowe szkolenie, konferencję bądź na wycieczkę Ogrody i parki Łotwy. Ryga, jedno z najbardziej zielonych miast w Europie, jest największą bałtycką stolicą o unikatowym charakterze z wyjątkową secesyjną architekturą. W ponad 800-letniej historii miasta pojawiły się ślady wszystkich sąsiadujących z Łotwą krajów, dlatego też przeszłość jest wciąż żywa i skomplikowana. Dzisiejsza Ryga to prawdziwa metropolia i świetne miasto, w którym na pewno nie można się nudzić. Oprócz zwiedzania łotewskiej stolicy w programie także wycieczka do nadbałtyckiego kurortu Jurmała oraz wizyta w Rundale, łotewskim „Wersalu”. Nie zabraknie też smaków kuchni łotewskiej, w tym sławnych pierożków „pielmieni”.

1 dzień        RYGA  
Przyjazd autokarem w godzinach wieczornych do Rygi. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja, po której udamy się na wieczorny spacer na plac Liwski na starym mieście, który nazwę zawdzięcza przodkom Łotyszy, Liwom. W położonych wokół placu kamienicach mieszczą się kawiarnie, bary i restauracje tętniące życiem przez całą noc.

2 dzień       SZKOLENIE/KONFERENCJA – JURMAŁA


Dzień zaczniemy od firmowego szkolenia lub konferencji w hotelu z krótką przerwą na coffee break i lekki lunch w restauracji hotelowej na zakończenie firmowego spotkania. Po południu pojedziemy do najbardziej znanego, już od czasów napoleońskich letniego kurortu i uzdrowiska Łotwy, nadbałtyckiej Jurmały, która była też najmodniejszym radzieckim uzdrowiskiem nad Bałtykiem. Piękne nadmorskie widoki i ciekawa przedwojenna drewniana architektura zachęcają do spacerów lub wycieczki rowerowej (jest wypożyczalnia rowerów). Po powrocie do Rygi kolacja integracyjna w regionalnej restauracji ze specjałami kuchni łotewskiej: pielmieniami, kwasem chlebowym, ciemnym chlebem, a na lepsze trawienie ziołowa nalewka Balzams.

3 dzień      RYGA


Ryga, ze średniowiecznym rodowodem, piękną starówką i wspaniałymi zabytkami jest jedną z ładniejszych europejskich stolic. Historia miasta widoczna jest w jej architekturze, w zespole secesyjnej zabudowy, jednej z największych w Europie. Z miejscowym  przewodnikiem poznamy najważniejsze i najpiękniejsze zabytki Rygi: Zamek Kawalerów Mieczowych ,Katedrę Św. Jakuba, kościół Św. Piotra, wieżę radiowo-telewizyjną w stylu wieży Eiffla, kościoły Św.Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, Sobór Narodzenia Pańskiego, zespół secesyjnych kamieniczek Trzej Bracia, Dom Bractwa Czarnogłowych, najczęściej fotografowaną ryską kamienicę i Dom Kotów. W trakcie zwiedzania czekają nas również inne atrakcje, jak koncert organowy w Katedrze Domskiej, wizyta na największym europejskim targu będącym częścią historycznego centrum Rygi, połączona z degustacją łotewskich specjałów i słynnego ryskiego likieru Czarnego Balsamu, robionego z 24 różnych ziół i roślin niezmiennie od 250 lat. Powrót do hotelu na kolację.  

4 dzień     RUNDALE


W drodze powrotnej do Polski zatrzymamy się w Rundale na zwiedzanie imponującego barokowego pałacu Ernsta Johanna Birona, faworyta carycy Anny Iwanowny z dynastii Romanowów. Pałac w Rundale, z uwagi na swoje bogactwo, nazywany jest łotewskim „Wersalem”. Architekt pałacu Rastrelli znany jest także z późniejszych słynnych projektów jak pałac w Carskim Siole i pałac zimowy w Petersburgu. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**