Dla Aktywnych

Podróże z „zastrzykiem” adrenaliny doskonale odstresowują i odrywają od codziennych trosk. Bez obaw, wszystko w granicach bezpieczeństwa! Narty w Dolomitach, rafting po rwących hiszpańskich rzekach i potokach czy lot balonem nad Toskanią wyzwalają emocje, a przy tym są okazją do podziwiania piękna przyrody i poznania innej kultury.

Kto powiedział, że gry w golfa nie można połączyć ze zwiedzaniem Wiecznego Miasta wraz z jego zabytkami? Albo dodać do aktywności fizycznej przyjemności dla podniebienia, jakich doznajemy, próbując miejscowych specjałów i win. Spływ pontonem rzeką Noguera Pallaresa to świetny pretekst, by w pobliskiej Barcelonie odkryć talent Gaudiego i zatańczyć przy dźwiękach ognistego flamenco. Zaś przemierzanie ścieżkami rowerowymi okolic pięknej Wenecji pozwala dostrzec ten region w całkowicie innym wymiarze.


Bardzo często forma takich aktywnych wypraw może zmienić sposób poznawania otoczenia, a nawet nas samych. Wjazd quadami lub autami terenowymi na wulkany czy przelot balonem nad toskańskimi winnicami przynoszą nowe intensywne doznania i wrażenia. Widok przepięknych okolic podziwiany z kosza cichutkiego balonu niekiedy zachwyca na tyle, że może stać się początkiem nowej pasji.

Wyjazdy motywacyjne i integracyjne z adrenaliną

Marzeniem każdego fana motoryzacji jest wycieczka do regionu Emilia Romania - zagłębia włoskiej motoryzacji. To tu powstają najbardziej pożądane auta i motocykle świata – Ferrari, Lamborghini, Maserati, Ducati. Tu także znajdują się bogate w unikatowe zbiory muzea tych marek. Warto do nich zajrzeć, by zobaczyć kultowe modele pojazdów i poznać historie ich twórców. A gdy komuś zamarzą się emocje, jakich doświadczają kierowcy wyścigowi, może spróbować jazd testowych w miasteczku Maranello i w jego okolicach lub na słynnym autodromie w Monzy czy Imoli. Takich przeżyć nie da się opisać słowami!   

Inną niezwykle interesującą atrakcją podczas wyjazdu firmowego czy w gronie przyjaciół może być nurkowanie. Znamy najlepsze miejsca dla amatorów podwodnego świata we Włoszech, na Malcie lub Chorwacji. Są to rejony o doskonałej przejrzystości wody, gdzie nie brakuje przepięknych grot, jaskiń, koralowców, podwodnych wysp i wraków do eksplorowania. Czyż taka wodna przygoda nie byłaby wspaniałym urozmaiceniem wyjazdu integracyjnego lub motywacyjnego?
Jednak najbardziej popularną formą aktywnego wypoczynku jest oczywiście narciarstwo i snowboarding. Ośnieżone stoki Alp i Dolomitów słynne z wielokilometrowych tras i doskonałej infrastruktury są gwarancją udanej zabawy na białym puchu. Przyjemność uprawiania narciarstwa na tych stokach jest naprawdę ogromna! Ale to nie wszystko, bo po całym dniu spędzonym na stoku na spragnionych wrażeń turystów czeka cała masa atrakcji apres-ski! Od klubów tanecznych, przez sauny, termy, luksusowe spa po ukryte wśród górskich stoków zabytki. Zimowe kurorty dysponują także wieloma innymi sportowymi rozrywkami, takimi jak trasy biegowe, tory bobslejowe, bilard, squash, kręgle i wiele innych. 
Chciałbyś sam tego doświadczyć? A może chcesz przygotować pełną przygód wyprawę dla swojej firmy albo konferencję czy szkolenie dla swoich pracowników ? W kwestii organizacji podróży służbowej i każdej innej-zdaj się na specjalistów! 
Z naszym biurem Cortina Travel zaplanujesz i zorganizujesz aktywny wyjazd twoich marzeń!  

Sprawdź Nasze Programy!