Pielgrzymki

Myśląc o kłopotach życia codziennego, nie wolno zapominać o sprawach duchowych. To one dla wielu stanowią najistotniejszy element życia. Pielgrzymki do miejsc świętych, takich jak Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima czy choćby Rzym pomagają w pogłębianiu wiary, albo jej odkryciu.  
 
Biuro Cortina Travel z Warszawy już od początku istnienia współpracuje z wieloma biurami podróży i parafiami przy organizacji wyjazdów pielgrzymkowych do miejsc kultu religijnego południowej Europy (Włochy z Sycylią i Sardynią włącznie, Hiszpania, Francja, Portugalia, Malta i Bośnia Hercegowina). Zdobywaliśmy doświadczenie, organizując wyjazdy grupowe na wiele uroczystości beatyfikacji i kanonizacji oraz obchodów Roku Jubileuszowego 2000. Zajmowaliśmy się obsługą pielgrzymek Radia Maryja w latach 90. i wyjazdów wiernych w 2005 r., który był rokiem śmierci Papieża Karola Wojtyły, jak również na Jego beatyfikację w 2011 r.
 

Doświadczony organizator pielgrzymek

Zdaniem wielu ludzi całe nasze życie jest pielgrzymowaniem, a każdy wierzący, jeśli tylko ma taką możliwość, powinien pojechać do Włoch. Czekają go tu mistyczne przeżycia w miejscach, takich jak San Giovanni Rotondo związanym z fascynującą postacią Ojca Pio czy w Asyżu, w którym żył i działał Św. Franciszek, nie mówiąc już o Rzymie. W tym najczęściej odwiedzanym miejscu świętym w Europie znajdują się przecież groby Apostołów. Bardzo ważne są również trasy kultu maryjnego, czyli pielgrzymki do słynnych Sanktuariów Maryjnych Europy – Fatima, Lourdes, La Salette. Ostatnio popularnym celem dla wiernych jest Medjugorje w Bośni Hercegowinie, gdzie w latach 80. rozpoczęły się trwające do dzisiaj słynne na cały świat objawienia Matki Boskiej. W te i w wiele innych miejsc świętych zabieramy pielgrzymów, znając dokładnie specyfikę tego typu podróży oraz związaną z nią bazę turystyczną. Zapraszamy do kontaktu zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy pielgrzymkowe biura podróży, a przede wszystkim parafie, pragnące zorganizować taką pielgrzymkę dla swoich wiernych. Oferujemy pomoc w organizacji całego wyjazdu lub jego elementów.  

Sprawdź Nasze Programy!

 

 

 

 

 

 

 

Pielgrzymującym do miejsc świętych zapewniamy: 

  • pomoc w przygotowaniu nowych, ciekawych programów łączących idee pielgrzymowania z turystyką i wypoczynkiem. Dostosowujemy je zawsze do potrzeb, oczekiwań, wymagań i możliwości klienta
  • zamawianie mszy świętych
  • zakwaterowanie na religijnych szlakach Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Malty i Bośni Herzegowiny i w krajach tranzytowych. Standardy hoteli – od 3* wzwyż, specjalne ceny dla grup
  • rezerwacje lokalnych restauracji
  • bilety lotnicze z taryfami dla grup, połączenia promowe we Włoszech oraz z/do Włoch
  • wynajem komfortowych autokarów i minibusów obsługiwanych przez sprawdzonych przewoźników, w Polsce i za granicą
  • przewodników, pilotów, bilety wstępu