Błękitna Chorwacja - Istria i Jeziora Plitwickie

1 Dzień Warszawa- Opatija
Zbiórka o godz: 03:30, odjazd autokaru o godz. 04:00, przejazd  na Chorwację (przez Czechy, Austrię, Słowenię), przyjazd do hotelu w okolicy miejscowości Opatija w godzinach nocnych, zakwaterowanie
 
2 Dzień Odpoczynek nad morzem - Opatija
Przed południem czas wolny na odpoczynek nad morzem, po południu wizyta w miasteczku Opatija, nazywanym „chorwackim Monte Carlo „ gdzie rodzina Habsburgów wybudowała wiele stylowych willi, które po dzień dzisiejszy są kulturalnym dziedzictwem z czasów monarchii Austro- Węgierskiej. Powrót na kolację do hotelu.
 
3 Dzień MOTOVUN – PULA - POREC
Całodzienna wycieczka po Istrii obejmująca Motovun, Pula i Porec. Motovun, średniowieczne miasto z  przepięknym   widokiem na winnice i las Motovun - królestwo trufli, najdroższych grzybów na świecie , które będziemy mieli okazję spróbować. Pula, ze słynnym amfiteatrem z czasów Cesarstwa Rzymskiego , kompleksem Forum i Łukiem Triumfalnym Sergiuszów. Naszą wycieczkę zakończy spacer po starówce Poreču. W obrębie castrum z czasów rzymskich znajduje się jeden z najznamienitszych zabytków sakralnych w Europie -  wczesnobizantyjska Bazylika św. Eufrazego z VI w. n. e. 
 

 

4 Dzień PARK NARODOWY JEZIOR PLITWICKICH
Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Jezior Plitwickich .Piękno parku nie pozostawia obojętnym – widok 16 jezior, które pienistymi kaskadami i wodospadami przelewają się jedno w drugie, zapiera dech.  Plitwice działają na wszystkie zmysły: zieleń pachnących lasów okala błękit i niebywałej intensywności turkus wody. W drodze powrotnej autokar zatrzyma się przy jednym ze straganów, gdzie będziemy mieli okazję spróbować rakiji –mocnego alkoholu chorwackiego, sera i miodów (Chorwaci zachowali prawo do handlu swoimi produktami). Powrót do hotelu na kolację.
 
5 Dzień Opatija – Warszawa 
Wyjazd o godz.04:00/05:00, przejazd non stop do Warszawy, przyjazd w godzinach nocnych
**Zakończenie wycieczki**

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**