Rejs po wyspach greckich- wyjazd integracyjny dla firm

 

Weekendowy rejs śródziemnomorski na wyspy greckie i do tureckiego Efezu to idealna propozycja na firmowy wyjazd szkoleniowo - integracyjny. Piękna trasa, wypoczynek na pokładzie statku, niepowtarzalna atmosfera z grecką kuchnią, tradycją i muzyką oraz bogaty program artystyczno-folklorystyczny to gwarancja udanej zabawy.

W trakcie rejsu uczestnicy poznają magiczną wyspę MYKONOS, z przepięknego archipelagu Cyklad. Mykonos to najbardziej kosmopolityczna wyspa grecka, nazywana letnią stolicą Grecji, miejsce wypoczynku znanych artystów, piosenkarzy oraz polityków. Wyspę zwiedzimy w godzinach popołudniowo-wieczornych, kiedy jej stolica Chora tonie w cudnym świetle zachodzącego słońca. W Efezie (KOUSADASI- Turcja), wędrując po śladach kolejnego cudu, świątyni Artemidy, odnajdziemy mozaikę świata starożytnego, a będąc w miejscu nauczania Św. Pawła powrócimy do wspomnień pierwszych lat chrześcijaństwa .Następny przystanek to wyspa PATMOS, nazywana “Świętą wyspą”, ze względu na zachowane tu pamiątki z I wieku n.e, – na wyspie według legendy przebywał Św. Jan, dyktując tu księgi Apokalipsy. Statek zatrzymuje się również na KRECIE, w stolicy wyspy – Heraklionie. Na zakończenie rejsu wizyta na wulkanicznej i magicznej  wyspie SANTORINI, której stolica położona jest na skarpie ponad 300 metrów n.p.m. Historia wyspy sięga II tysiąclecia p.n.e. Spędzony tu czas z pewnością na długo zapadnie we wspomnieniach wszystkich zwiedzających.  

DO ZOBACZENIA NA POKŁADZIE!

                                                PROGRAM 3 – DNIOWEGO REJSU
PORT                                                      ARR.           DEPT.
ATHENS (Pireus ), Greece   (piątek)            -                 11:00
MYKONOS, Greece              (piątek)         18:00           23:00
KUSADASI (Ephesus), Turkey  (sobota)     07:00          13:00
PATMOS, Greece        (sobota)                  16:00           21:00
CRETE (HERAKLION), Greece (niedziela)  07:00           12:00
SANTORINI, Greece      (niedziela)            16:00            21:00
ATHENS ( Pireus ), Greece (poniedziałek)  06:00              -

 Wycieczki w trakcie rejsu (wliczone w cenę): 

Starożytny Efez (Turcja) - opuszczamy portowe, miasto Kousadasi i jedziemy do ruin starożytnego Efezu, miasta, które w czasach antycznych słynęło miedzy innymi ze świątyni Artemidy – jednego z siedmiu cudów świata! Podczas panowania Imperium Rzymskiego, tutejszy port oraz greckie miasto Efez, były największymi w basenie Morza Śródziemnego.Kontynuując nasza wyprawę do Efezu wkraczamy na teren archeologiczny – jeden z najbardziej rozległych obszarów historycznych na świecie. Przechodząc przez Bramę zaczynamy zwiedzanie, poznając najpiękniejsze a zarazem najcenniejsze zachowane do naszych czasów zabytki: Odeon, Fontanna Trojana, Łaźnie Scholastyki, Świątynia Hadriana, Biblioteka Celsjusza, Latryny, Teatr z widownią liczącą 24 tys.miejsc, gdzie nauczał Apostoł Paweł. Podczas powrotu mijamy Drogę Arkadyjską, po której mieli stąpać w procesji Kleopatra z Markiem Antoniuszem. Po powrocie do Kousadasi czas wolny na zakupy na słynnym lokalnym bazarze.    

Santorini – najsłynniejsza wyspa archipelagu Cyklad, od lat fascynuje tajemniczą przeszłością. Uważana za mityczną Atlantydę, była kwitnącym ośrodkiem kultury minojskiej, kiedy potężny wybuch wulkanu ok. 1600 r. p.n.e. na zawsze zmienił jej oblicze. W trakcie naszej wycieczki zobaczymy wioskę OIA, jedną z najczęściej fotografowanych greckich wiosek na świecie, słynącą z wyjątkowej architektury i domów kapitańskich. Odwiedzimy także starożytną Thirę, na wysokości 396 metrów. Dziś można tu podziwiać m.in. pozostałości po świątyniach Artemidy i Apollona oraz ruiny teatru.

PAKIET USŁUG ZAWARTY W CENIE *  : 

 •  zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym w hotelu 3 gw.+ w Atenach  (1 nocleg) oraz zakwaterowanie w kabinie 2-osobowej (po 2 osoby w kabinie) zewnętrznej z oknem, łazienką i prysznicem (3 noclegi)
 • wyżywienie:

              śniadanie w hotelu 3 * +. w Atenach
              śniadania, obiady ,kolacje i podwieczorki wraz z napojami alkoholowymi i
              bezalkoholowymi w trakcie rejsu
              obiad w restauracji na starym mieście w Atenach

 •   transfery: lotnisko – hotel ; hotel – port Pireus, port Pireus –zwiedzanie Aten ;Ateny-lotnisko
 •   przewodnik w trakcie zwiedzania Aten
 • opiekę pilota w trakcie transferów lądowych ( nie dotyczy rejsu) 
 • rejs 3 dniowy: Greckie Wyspy i Turcja
 •  2 wycieczki  wraz z biletami wstępów i przewodnikiem : Starożytny Efez oraz Santorini
 •  program artystyczno-folklorystyczny na statku
 • opłaty portowe i napiwki dla załogi
 • korzystanie z basenów i sali gimnastycznej na statku
 • ubezpieczenie NW i KL w AXA do 10 000 € ( nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opłatę obowiązkową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 DODATKOWO PŁATNE:
- dopłata do kabin 1-osobowych na statku 649 euro + 23 % VAT /od osoby
- przelot liniami Ryanair
godz. 19:10 wylot  lotnisko w Modlinie , godz.22:50 przylot do Aten
godz.17:00 wylot z Aten, godz.18:45 lotnisko w Modlinie

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**