Islandzki city break - największe atrakcje Islandii

Jesteście gotowi na spotkanie z dziką przyrodą i nieziemskimi krajobrazami? To właśnie oferuje Islandia, kraina lodu i ognia! Wulkany, gorące źródła, gejzery, zwiedzanie lodowych jaskiń, przejażdżka na skuterach śnieżnych i super jeepami! Proponujemy islandzki city break- idealny program na  wycieczkę dla firm, wyjazd integracyjny, motywacyjny bądź nagrodowy. Przekonajcie się sami !

1 dzień 
Przylot na międzynarodowe lotnisko w Keflaviku. Transfer na nocleg do hotelu w centrum stolicy Islandii - Reykjaviku.

2 i 3 dzień  ( 2 dniowa wycieczka z noclegiem na południowym wschodzie wyspy )

POŁUDNIOWE WYBRZEŻE – UCZTA HOMAROWA - zwiedzanie JASKINI LODOWEJ 

                

Naszą islandzką przygodę zaczniemy od dwudniowej wycieczki, w trakcie której odwiedzimy wszystkie atrakcje, z powodu których Islandia jest jedną z najbardziej znanych destynacji na świecie. Prosto z Reykjaviku udamy się w podróż przez malownicze południowe wybrzeże. Po drodze zobaczymy ponure klify, wzgórza wystające z ziemi i ostre pola lawowe, które powoli przykrywa warstwa mchu. Przez dwa dni będziemy zwiedzać główne atrakcje południowego wybrzeża, a szczególnie wodospady, czarny piasek plaż i park narodowy Skaftafell, aż do słynnej zatoki lodowcowej Jökulsárlón. Noc natomiast spędzimy na wypatrywaniu zorzy polarnej*, która wprawia w zachwyt każdego, kto ją zobaczy. Eksplorowanie lodowej jaskini w największym w Europie lodowcu Vatnajökull to kolejna ekscytująca przygoda. Dotrzemy tam ,specjalnie dostosowanym do warunków na lodowcu, Super Jeepem. Co roku, kiedy zaczyna się robić coraz zimniej, specjaliści szukają jaskiń lodowych na tyle dużych i bezpiecznych, aby można je było eksplorować. Każda z nich jest wyjątkowa, pełna struktur stworzonych przez mróz, przezroczystego lodu w kolorze tropikalnego morza i rzeźb lodowych o ciekawych kształtach. Z uwagi na systematyczne ocieplenie klimatu istnieje duże prawdopodobieństwo, że jaskinie pewnego dnia znikną na dobre!
Nocleg w Reykjaviku.

4 dzień (program do wyboru)

GOLDEN CIRCLE na SUPER JEEPACH i SKUTERY ŚNIEŻNE na LODOWCU

W ostatnim dniu islandzkiej przygody wybierzemy się  Super Jeepami przez słynną trasę Golden Circle ( ZŁOTY KRĄG ) oraz przejedziemy się skuterami śnieżnymi po drugim największym lodowcu na Islandii-Langjökull. Golden Circle to jedna z najpopularniejszych tras na Islandii, prowadząca przez park narodowy Thingvellir, gejzer Strokkur oraz najpotężniejszy wodospad Europy - Gullfoss. Obszar geotermalny Geysir jest kolejnym naturalnym cudem, pełnym bulgoczących szczelin, parujących otworów i gejzerów, które regularnie wybuchają wyrzucając wodę wysoko w powietrze. Najbardziej aktywny, Strokkur wybucha co 10 minut, osiągając wysokość 40 m. Ostatnim miejscem na trasie Golden Circle jest Þingvellir, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, w którym w 930 roku zebrał się pierwszy islandzki parlament. Wikingowie, biorący udział w posiedzeniu, spoglądali na te same skały, chodzili wąwozem między dwoma płytami tektonicznymi i wpatrywali się w srebrzyste wody pobliskich rzek oraz szczelin, które docierają w głąb ziemi. Po zjedzeniu tradycyjnej islandzkiej zupy mięsnej na lunch w restauracji koło Gullfoss czeka nas jeszcze przejażdzka skuterami śnieżnymi po lodowcu. Prosimy o zabranie ważnego prawa jazdy.
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Opcjonalnie II wariant programu w 4 dniu wycieczki    

REYKJAVIK i KĄPIEL w BLUE LAGOON SPA

              

Dzień rozpoczniemy zwiedzaniem Reykjaviku z miejscowym przewodnikiem. Zobaczymy m.in. jeziorko Tjörnin- centralny punkt śródmieścia, Stare Miasto z parlamentem, katedrą i centralnym placem Austurvöllur. Będziemy mieli również okazję spróbować popularnych “smaków Islandii” : hot-dogi, Brennivin czy sfermentowany rekin. A na zakończenie naszej islandzkiej przygody wykąpiemy się w Blue Lagoon, słynnym na całym świecie SPA. Pismo „National Geographic”  umieściło to islandzkie uzdrowisko na liście 25 cudów świata, argumentując,  że "dymiące baseny o turkusowej barwie zamknięte w wulkanicznej pułapce przypominają krajobraz z innej planety"
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

5 dzień  
Przylot do Warszawy godz. 02.50.


Zakończenie wycieczki

*Zjawisko zorzy polarnej można obserwować na Islandii od początku września aż do połowy kwietnia.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**