City break w Madrycie - Wycieczki dla firm do Hiszpanii

Na nasz krótki wyjazd weekendowy dla firm - city break wybraliśmy najciekawsze miejsca w Madrycie i w jego okolicach. W programie: Madryt, nowoczesne miasto o wielu twarzach, bajkowa Segovia, imponujący zespół pałacowy Escurial, Dolina Poległych upamiętniająca ofiary wojny domowej w Hiszpanii oraz Toledo, dawna średniowieczna stolica Hiszpanii.

1 DZIEŃ (sobota)        Warszawa (lotnisko Modlin)  - Madryt
Zbiórka na lotnisku w Modlinie o godz. 18:00, odprawa biletowo bagażowa , o godz. 20:10 odlot liniami Ryanair do Madrytu, przylot do Madrytu o godz.23:35, transfer do hotelu (nocleg bez kolacji).

2 DZIEŃ  (niedziela)                 

Madryt - największe atrakcje

Dzisiejszy dzień poświęcimy w całości zwiedzaniu stolicy Hiszpanii. W Madrycie zobaczymy Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, a także bohaterów jego najsłynniejszej powieści - nieustraszonego Don Kichote z Manchy, jego giermka Sancho Pansy oraz wybranki rycerskiego serca, Puerta Del Sol - plac z punktem wyznaczającym środek Hiszpanii, bazylikę Św. Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski będący symbolem hiszpańskiej monarchii, katedrę Almudena poświęconą przez Jana Pawła II, Prado - jedno z największych muzeów świata, z imponującą kolekcją dzieł Velázqueza, Goi i innych znanych artystów. Nie zabraknie także atrakcji dla fanów piłki nożnej, bo odwiedzimy stadion Bernabéu, siedzibę słynnego klubu Real Madryt. Dzień zakończymy kolacją w jednej z madryckich restauracji w rytmie muzyki i tańca flamenco. Powrót do hotelu na nocleg.

3 DZIEŃ (poniedziałek)   

 SEGOVIA - ESKURIAL - DOLINA POLEGŁYCH

Segovia, jest kastylijskim miasteczkiem i w zależności od kierunku, z którego się przybywa, widać najpierw albo rzymski akwedukt (118 łuków), albo gotycką katedrę, albo bajkowy pałac Alkazar z XI w. Wszystkie te obiekty dały miastu status światowego dziedzictwa kultury. Następnie udamy się aby zobaczyć późnorenesansowy kompleks Eskurial obejmujący pałac, klasztor i grobowiec. Pochowano tu niemal wszystkich królów i królowe, panujących po wybudowaniu kompleksu. Miejsce to kryje bogaty zbiór dzieł sztuki takich artystów jak Tycjan, El Greco. Po południu odwiedzimy Dolinę Poległych upamiętniającą ofiary hiszpańskiej wojny domowej, gdzie spoczywa m.in dyktator generał Franco. Cały kompleks składa się z wykutej w skale podziemnej bazyliki i ogromnego kamiennego krzyża stojącego na szczycie góry Risco de Neva. Powrót do hotelu na kolację.

4 DZIEŃ ( wtorek)    

Toledo - wycieczka jednodniowa z Madrytu

Toledo nazywane jest często miastem – muzeum  ze względu na bogactwo zabytków. Miasto zostało ukształtowane przez wpływ trzech religii: chrześcijaństwa, islamu i judaizmu i nosi nazwę „miasta trzech kultur”. Zabytki są tylko potwierdzeniem wpływu trzech religii i pokazują jak ludzie mogą żyć ze sobą w zgodzie bez względu na wyznanie. W trakcie spaceru z przewodnikiem zobaczymy najsłynniejszą bramę Puerta de Bisagra zbudowaną za panowania Maurów, zamek Castillo de San Servando z doskonałym punktem widokowym na panoramę Toledo, pałac królewski - Alkazar, Katedrę z XIII - wieczną Biblią oraz Kościół Santo Tome z obrazem „Pogrzeb hrabiego Orgaza” dzieła El Greco, który żył i tworzył w Toledo. Toledo to również jedno z najbardziej słonecznych miast w Hiszpanii. Powrót do hotelu na kolację.

5 DZIEŃ (środa)   Madryt - Warszawa (lotnisko Modlin)
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu czas wolny w Madrycie. Transfer na lotnisko, o godz.16:20 odlot do Warszawy. Przylot o godz.19:45

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**