Malta - Mała wyspa z wielką historią

Malta to magiczna wyspa pełna kontrastów, zachwycająca swoją różnorodnością. Znajdziemy tu najstarsze świątynie na świecie, twierdze, zamki Joannitów, wspaniałą historię Zakonu Rycerzy Św. Jana. Miłośnicy architektury zapoznają się ze wspaniałymi miastami, m.in. liczącą sobie 4000 lat Mdiną, a także Rabatem, gdzie ponoć mieszkał sw. Paweł, gdy jego statek rozbił się u wybrzeży Malty. Spróbujemy wyjątkowej kuchni maltańskiej, która łączy wpływy włoskie i sycylijskie z afrykańskimi, a lokalne wina maltańskie nie zawiodą nawet koneserów. Pasjonatom życia nocnego polecamy zabawę do białego rana w licznych pubach i dyskotekach St. Julian's i Sliemy.

 

1 Dzień
Przylot na Maltę, zakwaterowanie w hotelu (lub pozostawienie bagaży). Zwiedzimy Vallettę - stolicę wyspy, zbudowaną przez Joannitów i zapoznamy się z historią Zakonu Maltańskiego. Zobaczymy Dolne oraz Górne Ogrody Barracca z zapierającymi dech w piersiach widokami na Grand Harbour i fort św. Anioła, zobaczymy również najważniejszy zabytek Malty- katedrę Św. Jana oraz Pałac Wielkiego Mistrza.
 
2 Dzień
Zwiedzimy Three Cities - Trzy Miasta - niegdyś siedzibę Joannitów, następnie brytyjskiej marynarki, obecnie jedne z najbardziej urokliwych miejsc na Malcie. Przejedziemy do Marsaxlokk - najpiękniejszej wioski rybackiej na wyspie, gdzie w porcie cumuje mnóstwo tradycyjnych kolorowych łodzi rybaków, a następnie do Mosty, gdzie zobaczymy kościół Santa Maria Assunta z 3. co do wielkości niepodpartą kopułą na świecie (Mosta Dome). Odwiedzimy również Mdinę - dawną stolicę Malty oraz Rabat słynący z katakumb Św. Pawła i Św. Agaty.
 
3 Dzień
Całodzienna wycieczka na wyspę Gozo, gdzie znajdują się najstarsze, wolno stojace świątynie na świecie- Ggantija, zbudowane w latach 3600- 3000 p.n.e., poznamy legendę Kalipso, następnie pojedziemy do Victorii- stolicy wyspy, która swoja nazwę zawdzięcza królowej Wiktorii, zobaczymy starożytną cytadelę, stare miasto z bazyliką Św. Jerzego oraz katedrę. Odwiedzimy również narodową świątynię Malty Ta` Pinu, oraz urzekającą wioskę Gharb. Powrót do Valletty.
 
4 Dzień
Czas wolny, transfer na lotnisko, powrót do kraju.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**