Incentive Travel na Malcie

 

Malta z bogatą historią, kulturą, pięknymi kolorami i krajobrazami jest coraz częściej wybierana na firmowe wyjazdy motywacyjne i integracyjne. Wyspa zaliczana jest do jednej z najlepiej przygotowanych destynacji na organizację imprez typu MICE( spotkania,incentive,konferencje,wystawy). W programie aktywne zajęcia:regaty żeglarskie, rolling geeks,daf truck i wiele innych atrakcji

1 dzień    Valletta- rejs łodzią "Luzzu"

Przylot do Valletty- stolicy Malty. Przejazd do hotelu. Po zakwaterowaniu transfer do portu,skąd tradycyjną maltańską łodzią „Luzzu” popłyniemy w rejs wzdłuż imponującego portu w Valetta (Grand Harbour) .W trakcie rejsu zobaczymy także od strony morza  tzw.trójmiasto:Cospicua ,Vittoriosa i Senglea położone na cyplach w zatoce. Nasz rejs zakończymy kolacją w jednej z restauracji w Birgu , przed którą zacumujemy ( na pokładzie każdej łodzi mieszczą się max.34 osoby) .
Powrót do hotelu na nocleg.

2 dzień       Valletta  - Wycieczka Rolling Geeks
Dzisiejszy dzień zaczniemy od zwiedzenia stolicy Malty , Valletty zbudowanej przez Joannitów. Zobaczymy m.in. Dolne oraz Górne Ogrody Barracca z pięknymi widokami na port i fort Św.Anioła oraz najważniejsze zabytki wyspy – Katedrę Św.Jana oraz Pałac Wielkiego Mistrza ,który był siedzibą Wielkiego Mistrza Zakonu Maltańskiego. Czas wolny na lunch .Po południu odkryjemy w oryginalny sposób widziane już od strony morza maltańskie trójmiasto ! Czy kiedykolwiek jechaliście autem ,które do was mówi? Jeśli nie,to czas wypróbować Rolling Geeks! Są to małe samochodziki z napędem elektrycznym, bardzo łatwe w prowadzeniu, wyposażone w system nawigacyjny GPS wskazujący trasę wycieczki i wszystkie jej ważne punkty turystyczne. Każdy będzie mógł się zatrzymać i zaparkować gdziekolwiek będzie chciał. W dwie i pół godziny będzie można zwiedzić 3 z najbogatszych pod względem historii miast na Malcie: Birgu (Vittoriosa), Isla (Senglea), Bormla (Cospicua) oraz otaczające je wsie.Z pewnością będzie zabawnie i komfortowo! Kolacja w jednej z restauracji w maltańskim trójmieście. Transfer powrotny do hotelu na nocleg.

3 dzień -    Wycieczka na Gozo
Na piękną wyspę Gozo  popłyniemy katamaranem lub szkunerem wprost spod naszego hotelu. Gozo nazywana jest też wyspą nimfy Kalypso , gdzie  legendarna piękna nimfa miała w jednej z grot więzić przez siedem lat Odyseusza wracającego z wojny trojańskiej.Gozo poznamy poruszając się po wyspie jeepami. Trasa naszej wycieczki to m.in.:sławne niebieskie oko czyli skalny łuk wyrastający wprost z morza,świątynia Ggantija,najstarsza świątynia archipelagu i jedna z najstarszych wolno stojących budowli na świecie,groty Kalipso, saliny czyli wykute w skalistym nabrzeżu baseny, w których odparowuje się sól oraz inne zapierające dech w piersiach miejsca warte odwiedzenia! Oczywiście będziemy też mieli czas na chwilę relaksu nad morzem i na zakupy, ponieważ  Gozo słynie z wyrobu materiałów wełnianych i ręcznie robionej koronki.Po drodze zatrzymamy się w bajkowej wiosce Popeye Village,gdzie można zobaczyć scenografię do serii  komiksów pt „Popeye”  powstałą pod koniec lat 70.
Rejs powrotny do hotelu, kolacja ,nocleg

4 dzień       Regaty żeglarskie i maltańska kolacja
Dzisiejsze przedpołudnie spędzimy aktywnie . Po krótkim szkoleniu przez instruktora weźmiemy udział w regatach żeglarskich ( każda łódź mieści max. 6 osób).Po dopłynięciu do niebieskiej laguny czas wolny na relaks i pływanie.Powrót na metę ,czas na lunch i transfer powrotny do hotelu.
Wieczorem wybierzemy się na typowo maltańską kolację do restauracji  promującej kulinarne tradycje Malty . 400-letni  budynek restauracji był kiedyś fabryką ,gdzie mielono ziarno na chleb.Po kolacji transfer powrotny do hotelu.

5 dzień           " Ćwiczenia wojskowe" na Malcie
Dziś dzień wyzwań i podwyższonej adrenaliny. Będzie to przygoda z Daf trucks 4 x 4 (max.8 osób w jednym samochodzie) i z kierowcą ubranym w mundur wojskowy.Pojedziemy w ciekawe historyczne miejsca , odwiedzimy wieże strażnicze i muzea oraz sami doświadczymy wszechstronnych ćwiczeń wojskowych i innych pełnych adrenaliny działań armii wojskowej. Działania te możemy oczywiście indywidualnie dopasować do oczekiwań klienta. Na zakończenie kolacja pożegnalna w jednym z najbardziej popularnych klubów  i restauracji na wyspie.Transfer powrotny do hotelu


6 dzień  
Transfer na lotnisko. Odlot do Polski.

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**