Włochy - Incentive Travel - rzymska przygoda

 

Zwiedzanie Rzymu legendarnymi Fiatami 500 lub epokowymi skuterami Vespa, samodzielne przygotowanie prawdziwej włoskiej pizzy ,kolacje przy muzyce i winie, sesja fotograficzna na Schodach Hiszpańskich! Podoba Wam się taka propozycja? Zlećcie nam organizację firmowego wyjazdu integracyjnego, czy też nagrodowego, a odkryjecie na nowo Wieczne Miasto i jego niepowtarzalną atmosferę. Rzym, najbardziej antyczna wśród nowoczesnych stolic, to przede wszystkim historia od etrusków aż po barok. Te wszystkie wspaniałe zabytki doskonale koegzystują z codziennym życiem współczesnej metropolii, świetnym jedzeniem, wyśmienitym winem i sklepami „na każdą kieszeń ”.

FIRMOWA INTEGRACJA w RZYMIE

1 dzień (środa) 

Rzym - kolacja integracyjna z degustacją włoskich win

Przylot na lotnisko w Rzymie. Transfer do hotelu w centrum Rzymu, zakwaterowanie i czas wolny.
Wieczorem wybierzemy się do klimatycznej, małej rzymskiej restauracji z winebarem na kolację połączoną z degustacją włoskich win. Zaczniemy od lekkiego wina musującego, potem białe z Frascati (Castelli Romani), następnie czerwone laziale (z regionu Lacjum), a na koniec mocne wyborne czerwone wino z Apulii. Dobre wino i jedzenie to wyśmienita kombinacja integrująca każdy zespół.

2 dzień (czwartek) 

Warsztaty kulinarne i zwiedzanie Rzymu Antycznego

Dzień zaczniemy od sprawdzenia naszego talentu kulinarnego uczestnicząc w warsztatach przygotowywania pizzy. Dla niejednej osoby taka próba to spore wyzwanie… Na zakończenie lekcji zjemy obiad, którego daniem podstawowym będzie przygotowana własnoręcznie pizza.
Popołudnie spędzimy podziwiając uroki Rzymu Antycznego. Zobaczymy Koloseum – symbol cesarskiego Rzymu i Forum Romanum, które było centrum politycznego i towarzyskiego życia starożytnego Rzymu, Kapitol, Fori Imperiali oraz Panteon - świątynię wszystkich bogów. Na kolację udamy się do jednej z lokalnych trattorii/osterii w rejonie Campo de Fiori.


3  dzień (piątek)          

Zwiedzanie Watykanu: Muzea Watykańskie - Kaplica Sykstyńska – Bazylika Św. Piotra

Rano razem z przewodnikiem zobaczymy jedno z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie, Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, dziełem Michała Anioła, miejsce konklawe i wyboru papieży oraz Bazylikę Św.Piotra z grobem naszego Papieża, Świętego Jana Pawła II. Wizytę w Watykanie zakończymy na Placu Św.Piotra.
Po lunchu w jednej z trattorii/osterii przy Borgo Pio w rejonie Placu Św.Piotra czas wolny na zakupy lub indywidualne zwiedzanie.

Rzymski wieczór w kulinarnym centrum Zatybrza

A wieczorem zapraszamy na kolację z winem i muzyką na żywo w charakterystycznej restauracji malowniczego Zatybrza, najstarszej części Rzymu z zachowanym jeszcze dialektem romanesco. Najbardziej tradycyjne trattorie są właśnie na Trastevere. Dzisiaj Zatybrze to dzielnica artystów modna wśród Bohemy. Na pewno spędzimy oryginalny rzymski wieczór w kulinarnym sercu Zatybrza z rzymskimi i neapolitańskimi melodiami „Come sei bella Roma", „Roma Capoccia ” itp. Z pewnością będzie klimatycznie, smacznie i wesoło! 


4 dzień (sobota)  

Vintage tour legendarnymi Fiatami 500

Przed nami dzień pełen wrażeń! Zaczniemy od wycieczki we włoskim stylu, czyli legendarnymi Fiatami 500, które wymieniane są jednym tchem z Lamborghini i Vespą jako klasyczny przykład wspaniałego włoskiego designu. Ta ekskluzywna przejażdżka pozwoli nam odkryć imponujące i spektakularne zabytki Rzymu, do których nie docierają tłumy turystów. Przejedziemy przez piękne place, zobaczymy największe termy rzymskie i Circus Maximus, napijemy się wody z barokowych fontann, do których do dziś jest ona doprowadzana starożytnymi akweduktami. Będzie także czas na zrobienie zdjęć z imponujących tarasów widokowych na wzgórzu Awentyńskim oraz na wzgórzu Gianicolo. Nie zapomnimy także o filiżance włoskiego, aromatycznego espresso! Kawa to włoskie dobro narodowe. Każdy Włoch zaczyna dzień od espresso i przy espresso załatwia się też najważniejsze sprawy.

Sesja fotograficzna na tle Rzymu Barokowego

Po lunchu czas na Rzym Barokowy, czyli najpiękniejsze rzymskie place i fontanny: Plac Navony, Plac Popolo, Fontanna di Trevi i Plac Hiszpański. Na sławnych Schodach Hiszpańskich czekać będą nas emocje związane z profesjonalną sesją fotograficzną. Te największe wolnostojące schody świata, na których odbywają się każdego roku pokazy mody, tym razem będą tłem dla naszej sesji zdjęciowej. Będzie to też okazja do sprawdzenia swoich możliwości przed obiektywem. Nasz prywatny fotograf uwieczni wszystkich uczestników na niepowtarzalnych, stylizowanych zdjęciach, które z pewnością będą pamiątką na całe życie.

Nocne życie Rzymu

Kolacja w „barokowej atmosferze placów ” w restauracji przy Panteonie lub przy Placu Navona. Weekendy to również nocne życie wielkiej metropolii, bez zasmakowania którego nie możemy wyjechać. Na zakończenie naszego intensywnego i pełnego wrażeń pobytu w Rzymie proponujemy wyprawę do najmodniejszych i najbardziej ekskluzywnych klubów, dyskotek i lokali z muzyką na żywo.


5 dzień (niedziela)

Transfer na lotnisko w Rzymie. Odlot do Polski

*Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe*