Wyjazd paralotniowy do Rzymu- widokowe loty paralotnią nad Normą

Dla lubiących emocje i adrenalinę, wielbicieli starożytnej historii i dobrych okazji zakupowych przygotowaliśmy program na firmowy wyjazd incentive dla aktywnych, w którym połączyliśmy lot paralotniami nad Normą, zwiedzanie Rzymu, również na segwayach, oraz shopping w najlepszych outletach okolic Rzymu.

Paralotniarstwo w Normie

Norma to małe miasteczko z antyczną historią, położone na krawędzi klifu pomiędzy morzem Tyrreńskim a łańcuchem górskim Monti Lepini. Jak głosi legenda, zostało założone w VII w. p.n.e. przez Herkulesa lub Cyklopów. Obok startowiska znajdują się najbardziej sugestywne w regionie Lacjum ruiny starożytnego miasta, co w połączeniu z wybrzeżem i łagodnymi wzgórzami czyni to miejsce jednym z piękniejszych do latania rekreacyjnego. Kolorowe paralotnie latające nad głowami są nieodłącznym i zachwycającym elementem pejzażu Normy.

Inne atrakcje Normy

Park Archeologiczny Norba- pierwsze wspomnienia o starożytnym mieście Norba pochodzą z V w. p.n.e. Historia miasta nie była długa, ponieważ już w 81 r p.n.e. podczas Wojny Łacińskiej, Norba została zdobyta przez oddziały rzymskiego dyktatora Sulli, a jej mieszkańcy woleli spalić miasto i popełnić samobójstwo, niż oddać się w ręce wroga. Do dziś pozostałości miasta można podziwiać w parku archeologicznym lub podczas lotu paralotnią nad parkiem.

Muzeum czekolady Antica Norba- warto odwiedzić to miejsce i zapoznać się z historią produkcji czekolady. Zobaczymy kompletnie odrestaurowaną zabytkową fabrykę czekolady z oryginalnymi maszynami.  
Wizyta w Normie będzie dla nas swoistą  podróżą w czasie osłodzoną w trakcie degustacji „napojem Bogów”
 

1. Dzień
Przylot do Rzymu, transfer z lotniska do hotelu w Rzymie lub okolicy. Zakwaterowanie, kolacja.
 
2. Dzień

Widokowe loty paralotnią nad Normą

Po śniadaniu przejazd do Normy, miejscowości położonej 400 m n.p.m., wśród ruin rzymskich z IV w p.n.e. Położenie Normy pomiędzy wybrzeżem morza Tyrreńskiego, a łańcuchem górskim Monti Lepini, zapewnia znakomite warunki atmosferyczne dla uprawiania paralotniarstwa przez większą część roku. Dzisiejszy cały dzień poświęcimy na loty paralotniami. Po dużej dawce adrenaliny i emocji  zrelaksujemy się podczas kolacji integracyjnej w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.
*dla osób towarzyszących proponujemy zwiedzanie atrakcji starożytnej Normy.

3. Dzień

Jak zwiedzić Rzym w jeden dzień?

Zwiedzanie Rzymu, stolicy Włoch, rozpoczniemy od krótkiego panoramicznego objazdu Wiecznego Miasta. Zobaczymy Circo Massimo, najstarszy i największy cyrk starożytnego Rzymu, słynne Usta Prawdy przy kościele Św. Marii In Cosmedin, światynie przy Forum Boarium (średniowieczny targ bydła), a na wzgórzu Awentyn będziemy  podglądać Watykan przez najsłynniejszą dziurkę od klucza.
Potem już pieszo zwiedzimy Rzym Antyczny i Barokowy z przewodnikiem: Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Palatyn, plac Wenecji, Panteon.
Najpiękniejsze rzymskie place i fontanny zobaczymy w trakcie jednogodzinnej wycieczki na SEGWAYACH: Plac Popolo, Plac Hiszpański, Plac Navona, Fontanna di Trevi. A na zakończenie tego pełnego wrażeń artystycznych dnia kolacja w restauracji folklorystycznej z muzyką na żywo na Zatybrzu, w najstarszej dzielnicy Rzymu, ukochanego przez artystów kulinarnego serca miasta. Powrót do hotelu na nocleg.

4. Dzień 

Zwiedzanie Watykanu- Stolicy Apostolskiej i udane zakupy w outletach

Nie można wyjechać z Rzymu bez wizyty w Watykanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od jednego z najważniejszych muzeów na świecie- Muzeów Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską, dziełem Michała Anioła i miejscem konklawe. Następnie zobaczymy Bazylikę Św. Piotra z grobem Świętego Jana Pawła II. Po południu udamy się na zakupy do jednego z dużych znanych outletów, np. do outletu w Valmontone lub Castel Romano, gdzie można “upolować” markowe ubrania znanych projektantów po okazyjnych cenach. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
 
5. Dzień
Po śniadaniu transfer z hotelu na lotnisko. Powrót do kraju.

Inne atrakcje turystyczne w regionie Lacjum

Przy dłuższym pobycie możemy zaproponować dodatkowo:
•     całodniową wycieczkę na górzystą, pełną klifów kolorową wyspę Ponza- ukochane miejsce Rzymian i światowej sławy gwiazd jak Michael Douglas, Sophia Loren, czy Burt Lancaster.
•    odpoczynek nad morzem na pięknych piaszczystych plażach Santa Marinella, Sabaudii lub Ostii
•    zwiedzanie nadmorskich kurortów: Formii, Gaety, Sperlongi


**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**