Z wizytą w Zagłębiu legendarnych koncernów samochodowych - wycieczka do fabryki Ferrari i Muzeum Lamborghini.

Region Emilia Romania to zagłębie włoskiej motoryzacji. Tutaj znajdują się fabryki i muzea wielkich sportowych, luksusowych marek: Ferrari, Lamborghini, Maserati, Ducati. Na torach wyścigowych w Modenie, Imoli, Varano regularnie organizowane są rajdy samochodowe o światowej renomie. Dla pasjonatów motoryzacji wybraliśmy najbardziej mityczną markę Formuły 1- Ferrari- i na niej skupiamy się w naszym programie.
Emilia Romania słynie również z wybornej kuchni i wyśmienitych produktów lokalnych, takich jak wino Lambrusco, ocet balsamiczny, mortadela, sery i wiele innych produktów, których będą Państwo mieli okazję skosztować podczas naszej wycieczki.
 
1 dzień
Przylot do Bolonii, transfer do hotelu MARANELLO VILLAGE, www.hotelmaranellovillage.com, w którym dzięki wystrojowi nawiązujacemu do legendarnej marki, poczujemy mityczny świat Ferrari. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja w restauracji Paddock.
 
2 dzień
Po śniadaniu udamy się do MUZEUM FERRARI w Maranello, gdzie zobaczymy zarówno najważniejsze na przestrzeni historii firmy, jak też i najnowsze modele aut, wystawę poświęconą Formule 1 oraz dział dedykowany najważniejszemu człowiekowi marki- Enzo Ferrari. Zwiedzimy również fabrykę Ferrari (Factory Tour) w Maranello razem z torem Fiorano, gdzie testowany jest każdy nowy model Ferrari. Lunch w restauracji.
Po południu jazdy testowe, czyli TEST DRIVE FERRARI w miasteczku Maranello, lub w jego okolicy (klienci prowadzą wymarzone auta sami w asyście instruktora- wymagane prawo jazdy od co najmniej 3 lat i ukończone 21 lat). Kolacja w restauracji.
 
3 dzień
Śniadanie.  Przed południem pojedziemy do MODENY na zwiedzanie otwartego w 2012 r. muzeum Enzo Ferrari. Miłośnikom szybkiej jazdy proponujemy TEST DRIVE FERRARI na torze autodromu w Modenie- niepowtarzalna okazja, aby samemu poprowadzić Ferrari na torze pod okiem pilota- instruktora i poczuć się jak prawdziwy rajdowiec.
Po rajdowych emocjach tym bardziej docenimy kulinarną część programu. Zabierzemy Państwa do jednej z wytwórni słynnego octu balsamicznego z Modeny, gdzie zapoznamy się z jego cyklem produkcyjnym oraz spróbujemy różnych rodzajów octu balsamicznego w połaczeniu z aperitifem z parmezanem i winem Lambrusco. Na zakończenie pasjonujacych motoryzacyjnych doświadczeń zwiedzimy muzeum innej legendarnej marki- LAMBORGHINI w Sant Agata Bolognese. Powrót do hotelu, kolacja.
 
4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Bolonii.
 
**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**