Jeśli szukacie pomysłu na egzotyczny i wyjątkowy wyjazd integracyjny lub nagrodowy dla firmy, to nasz program wycieczki do Indii z pewnością spełni Wasze oczekiwania! Odkryjecie magiczny i różnorodny świat Indii z baśniowymi pałacami i potężnymi fortami zbudowanymi przez maharadżów, władców regionu Radżastan. Zanurzycie się w egzotycznych aromatach, kolorach i dźwiękach, które tylko Indie mogą zaoferować! Nauczycie się indyjskiego gestu powitania NAMASTE i jego znaczenia, dowiecie się również, dlaczego w Indiach jest aż 330 mln bogów i bogiń. Pokażemy Wam to, co jest must see każdej wycieczki do Indii, jej Złoty Trójkąt: stolicę Delhi, różowy Jaipur i Taj Mahal w Agrze, klejnot architektury indo-islamskiej i jedną z najpiękniejszych budowli świata. Tym,co wyróżnia nasz program, to możliwość przeżycia unikalnych doświadczeń takich jak: przygotowywanie indyjskiego chleba chapati w ramach wolontariatu w świątyni Sikhów, spotkanie z lokalnymi mieszkańcami, kolacja w tradycyjnych strojach indyjskich kolorowych sari i sherwani, pokaz wodny kultury indyjskiej, wizyta w świątyni małp, zakupy na lokalnym bazarze, przejażdżka rykszami, różowymi tuk tukami i pociągiem. Gwarantujemy, że każdy dzień będzie pełen niepowtarzalnych chwil, niespodzianek i odkryć wyjątkowej atmosfery Indii
Dzień 1: Warszawa – DELHI
Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie z pilotem grupy, odprawa paszportowo – bagażowa i wylot do Delhi.
Dzień 2 : Delhi: Miasto Kontrastów i Współczesnej Historii
Po przylocie do New Delhi (w godzinach wczesno rannych) już na lotnisku zostaniemy przywitani tradycyjnym gestem Namaste oraz girlandami z kwiatów i jedwabnymi apaszkami. Transfer do hotelu w Delhi. Zakwaterowanie i śniadanie.
Po krótkim odpoczynku spotkanie z Indiami rozpoczniemy lunchem z daniami kuchni indyjskiej w starej, prywatnej rezydencji, zamieszkanej od pokoleń przez jedną rodzinę.
Delhi, to jedno z najstarszych miast na świecie, a wizyta w stolicy Indii, to wyjątkowe doświadczenie, łączące bogatą historię, kulturę oraz nowoczesność. Ta wielka i chaotyczna metropolia dzieli się na Stare Delhi i Nowe Delhi, pełniące funkcje reprezentacyjne miasta. Prawdziwy klimat Indii odkryjemy w Starym Delhi, jego wąskich uliczkach pełnych lokalnych mieszkańców, których całe życie toczy się właśnie tutaj. Fryzjer, golibroda,dentysta czy czyściciel uszu świadczący swoje usługi na ulicy to zwykła codzienność i widok, który zaskakuje tylko turystów. Wypróbujemy popularny środek transportu - rowerowe riksze, aby dotrzeć do lokalnych atrakcji w Starym Delhi, w tym do największego i najstarszego targu przypraw w Azji. A jeśli zobaczycie krowę na środku ulicy pamiętajcie, że jest święta (o szczegóły zapytajcie przewodnika)!
Odwiedzimy również najpopularniejszą atrakcję Delhi, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zachwycający architekturą Czerwony Fort z charakterystycznego czerwonego piaskowca oraz/lub Wielki Meczet Jama Masjid, nazywany Meczetem Piątkowym, największą muzułmańską budowlę w Indiach. Dzień zakończymy wizytą w kompleksie świątyń hinduistycznych Akshardham, zbudowanym w 2005 r dzięki darowiznom tysięcy bogatych Hindusów. W świątyni zobaczymy wodny pokaz z wielobarwnymi laserami, projekcjami wideo, podwodnymi płomieniami, strumieniami wody, dźwiękami aktorami, którzy przeniosą wszystkich w nieznany nam świat.
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 3 MUZEUM GANDHIEGO – NOWE DELHI ( z autokaru) – WOLONTARIAT W ŚWIĄTYNI SIKHÓW – AGRA
Dzień zaczniemy od wizyty w jednym z najsłynniejszych muzeów Delhi, Gandhi Smriti Muzeum, które poświęcone jest ojcu narodu Mahatmie Gandhiemu. Wcześniej był to dom rodziny Birla, indyjskich potentatów biznesowych, w którym Gandhi spędził ostatnie 144 dni swojego życia (został zamordowany 30 stycznia 1948 roku).
Nowe Delhi zobaczymy z autokaru podczas panoramicznej wycieczki. Przejedziemy obok najważniejszych budynków Rashtrapati Bhawan (rezydencja prezydenta Indii), Parlament Indii, Brama Indii (Łuk Triumfalny) i budynków rządowych.
Na zakończenie zwiedzania Delhi odwiedzimy najważniejsze miejsce kultu Sikhów w Delhi, Gurudwarę Bangla Sahib. Sikhowie zgodnie ze swoją religią wykonują „seva”, skrót od słowa karseva, które odnosi się do „bezinteresownej służby”, pracy lub służby wykonywanej bez jakiejkolwiek myśli o nagrodzie lub osobistej korzyści. Ochotnicy, którzy uczestniczą w Sewie, są znani jako Sewadarowie. Również my będziemy mieli okazje stać się na chwilę wolontariuszami - sevadarami w kuchni świątyni, przygotowując czapati (indyjski chleb), soczewicę i warzywa, a na koniec serwując nasze dania wszystkim pielgrzymom. Po lunchu w lokalnej restauracji czeka nas kolejne wyzwanie – podróż pociągiem do Agry (ok. 2 godz.). Kolacja i nocleg w hotelu w Agrze.
Dzień 4 - Podróże w Czasie: Taj Mahal i Agra Fort - Mistyczna Przeszłość Indyjskich Skarbów
Dzisiejsza pobudka bardzo wcześnie rano, jeszcze przed świtem. Na pewno nie będziecie żałować! Gdy słońce zaczyna wschodzić, ruszamy w stronę Taj Mahal (zamknięte w piątki), najbardziej fascynującego i najpiękniejszego zabytku Indii. Budowa Taj Mahal została ukończona w 1653 r. przez cesarza Mogołów Szahdżahana jako ostateczne miejsce spoczynku jego, przedwcześnie zmarłej, ukochanej królowej Mumtaz. Do zbudowania tej pięknej konstrukcji potrzeba było najlepszych rzemieślników na świecie i około 20 000 pracowników. Rezultat ZOBACZYCIE SAMI - delikatnie rzeźbiony klejnot z białego marmuru, który wydaje się unosić na morzu czerwonego wapienia. Powrót na śniadanie do hotelu.
Przed południem zobaczymy jeszcze, składający się z wielu bogato zdobionych budynków, Agra Fort, czerwony i imponujący fort nad brzegiem rzeki Yamuna, jeden z najważniejszych fortów Mogołów. W drodze do Jaipur (265 km, ok. 6 godzin) zatrzymamy się na zdjęcia w Abhaneri, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta ze słynną studnią Chand Baori i świątynią Harshat Mata.
Zakwaterowanie w hotelu w Jaipur.
Wieczorem przebierzemy się w tradycyjne stroje hinduskie, kolorowe sari i sherwani (Panowie również turbany). Tak ubrani spędzimy magiczny wieczór podczas kolacji w królewskiej rezydencji o wielowiekowej tradycji w starym Jaipurze. Powrót na nocleg.
Dzień 5 - Szlakiem Maharadżów w Jaipurze
Jaipur, jest stolicą Radźastanu i najczęściej odwiedzanym miastem w Indiach. Nazywany jest bardzo często „Różowym Miastem” z powodu ponownego pomalowania miasta na kolor różowy w 1876 r. przed przyjazdem księcia Walii, Alberta. Swoją popularność wśród turystów zawdzięcza bardzo dużej ilości zabytków, jak również możliwości zrobienia korzystnego shoppingu. Jednym z najważniejszych zabytków jest Amber Fort (Bursztynowy Fort) i od niego zaczniemy dzisiaj zwiedzanie. Do fortu udamy się jeepami. Bursztynowy Fort położony jest na malowniczym i skalistym wzgórzu. Jest on fascynującą mieszanką architektury hinduskiej i mogolskiej. W przeszłości fort byl główną rezydencją władców Radżputów. W drodze powrotnej zatrzymamy się na zdjęcia w pięknie odrestaurowanym Jal Mahal, dawnym królewskim pawilonie.
Popołudniu kontynuując zwiedzanie Jaipuru zobaczymy jeszcze Pałac Miejski Maharadży, gdzie mieści się dawna rezydencja królewska, przejedziemy się lokalnym środkiem transportu różowymi tuk tukami (za kierownicą same Panie) aż do jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków miasta, Hawa Mahal (Pałac Wiatrów), o wyrafinowanej, koronkowej architekturze. Pałac służył kobietom na dworze maharadży do obserwowania miasta, pozostając niewidocznymi.
Na zakończenie dnia okazja na sprawdzenie naszych umiejętności targowania w trakcie shoppingu na lokalnym bazarze. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 6 : JAIPUR : wizyta w lokalnej szkole i zwiedzanie świątyni małp – Delhi
Przed południem odwiedzimy lokalną szkołę, aby zobaczyć w jakich warunkach uczą się dzieci hinduskie i jak duże są potrzeby szkolnictwa. Chcielibyśmy, aby było to okazją do wsparcia finansowego odwiedzanej szkoły, jak również do podarowania dzieciom drobnych podarunków, jak długopisy, kredki czy zeszyty. Spotkamy się również z przedstawicielami organizacji pozarządowej Praveen Lata Sansthan, która zajmuje się łagodzeniem problemów ubóstwa, koncentrując się na opiece nad dziećmi, wzmocnieniu pozycji kobiet i rozwoju obszarów wiejskich.
Dzień w Jaipurze zakończymy wizytą w Galta Ji, świątyni małp, ważnym miejscu pielgrzymek Hindusów. Ten niezwykły kompleks hinduistycznych budynków zdobią malowane ściany, okrągłe dachy i filary, a głównym miejscem jest źródełko ze świętą wodą spływającą do zbiorników, w których pielgrzymi mogą zmyć swoje grzechy. Dodatkową atrakcją kompleksu świątyń są liczne, oswojone małpy, które zamieszkują okoliczne wzgórza. Powrót autokarem do Delhi (265 km, ok. 6 godzin). Kolacja i nocleg w hotelu.
Wieczorem dla chętnych polecamy nocne życie w Connaught Place pełne klubów i pubów, a także sklepów znanych marek, restauracji, barów, bazarów pełnych przypraw i owoców.
Dzień 7 – Delhi – Warszawa
Śniadanie na wynos.
Transfer na lotnisko.
Odprawa paszportowo- bagażowa.
Odlot do Warszawy. Przylot do Warszawy.
**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**
PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CORTINATRAVEL.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.