Wyjazd paralotniowy do Włoch- Montegrappa z lotu ptaka

Paralotniarstwo we Włoszech

Włochy to istny raj dla paralotniarzy, znajdziemy tu ponad 500 miejsc (startowisk), gdzie można polatać. Warto wybrać się na Sycylię i wystartować z wulkanu Etna, lub polatać na Ligurii nad malowniczymi Cinque Terre. W okolicach Rzymu trzeba udać się do Normy, ale prawdziwym paralotniowym Eldorado jest Montegrappa. Wspaniała infrastruktura i dogodne warunki atmosferyczne pozwalające osiągać niesamowite przewyższenia, czyni to miejsce niemal legendarnym wśród paralotniarzy.
W trakcie naszej wycieczki cały dzień zadedykujemy lotom na paralotniach w osławionym już aeroklubie na Montegrappa w Alpach Włoskich. Po tym dniu pełnym emocji i adrenaliny na paralotniach pozostały czas poświęcimy na zwiedzanie przepięknej Wenecji, romantycznej Werony, relaks nad jeziorem Garda i degustację regionalnych win. Polecamy ten program dla aktywnych na firmowe wyjazdy motywacyjne i integracyjne.

1. Dzień

Przylot do Wenecji, transfer z lotniska do hotelu w Mogliano Veneto lub Oderzo. Zakwaterowanie, kolacja.

2. Dzień  

Montegrappa na paralotniach

Po śniadaniu przejazd do aeroklubu na Montegrappa. Specjalny mikroklimat miejsca pozwala na uprawianie paralotniarstwa przez 300 dni w roku, a znakomite warunki geograficzne pozwalaja na organizację tutaj wielu zawodów sportowych łącznie z mistrzostwami świata w paralotniarstwie. Po całym dniu poświęconym na loty paralotniami zasłużona kolacja integracyjna w lokalnej restauracji, powrot do hotelu na nocleg.
 
3. Dzień      

Co zobaczymy w Wenecji?

W dniu dzisiejszym zwiedzamy romantyczną Wenecję.  Zobaczymy: Bazylikę i Plac Sw.Marka, Wieżę Zegarową, Pałac Dożów, Most Westchnień i najsłynniejszy z weneckich mostów, Most Rialto. Następnie popłyniemy na wyspę Murano, słynącą z wyrobu szkła weneckiego. Po południu czas wolny. Kolacja specjalna w restauracji na wyspie nad Canale Grande. Powrót do hotelu na  nocleg.
 
 4. Dzień   

Atrakcje Werony i jeziora Garda

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Werony, miasta Romea i Julii. Zwiedzanie Opery Rzymskiej, Placu Delle Erbe oraz wizyta pod balkonem Romea i Julli. Następnie pojedziemy nad przepiękne jezioro Garda- największe i najczystsze jezioro Włoch. Dzień zakończymy degustacją win z regionu Bardolino, Valpolicella oraz  Soave np. w winnicy Zeni w Bardolino. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5. Dzień
Po śniadaniu transfer z hotelu na lotnisko. Powrót do kraju.


**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**