Kreatywne zwiedzanie Rzymu na wycieczkę integracyjną dla pracowników.

                           

Team building w Rzymie i smaki Rzymu

Rzym, stolica Włoch i świata starożytnego (caput mundi), jak żadne inne miasto na świecie, jest idealnym całorocznym kierunkiem na organizację wycieczek dla firm. Zamiast standardowego „odhaczania” zabytków, pokażemy Wam to magiczne miasto o wielu obliczach i pasjach poprzez kreatywne zwiedzanie z elementami różnych tematycznych teambuildingów. Najważniejsze z niezliczonych zabytków Wiecznego Miasta odkryjemy  podczas poszukiwania skarbu, uczestnicząc w grze Paparazzi Tour, jak również z pokładu Open Busa, ale także zwiedzając Watykan. Nie zabraknie też sportowej rywalizacji. W kraju pasjonatów piłki nożnej rozegramy miniturniej na piłkarskim boisku piłkarza Francesco Totti, gwiazdy AS Roma. Zintegrujemy się kulinarnie w trakcie lekcji wspólnego gotowania oraz na malowniczym Zatybrzu przy świetnej rzymskiej kuchni, winie i muzyce. Poznamy zabawy starożytnego Rzymu podczas uczty cesarskiej z pokazem antycznych tańców i walk gladiatorów. Miłośnicy włoskich win na pewno będą usatysfakcjonowani wizytą w Castelli Romani, winnym zagłębiu Rzymu. A dla amatorów nocnego życia duży wybór najmodniejszych klubów i dyskotek wielkiej metropolii. Zakończymy nasz wyjazd integracyjny do Rzymu kolacją pożegnalną i zabawą przy muzyce z DJ-em. Będzie to z pewnością wyjątkowy Incentive dla każdej firmy.

1 dzień         „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”

       

Powitanie Rzymu rozpoczniemy welcome drinkiem na jednym z siedmiu słynnych wzgórz rzymskich, podziwiając panoramę Wiecznego Miasta. Krótki objazd autokarem pozwoli nam na pierwsze spotkanie z wybranymi zabytkami centrum świata antycznego. Zobaczymy najstarszą z bazylik papieskich, Bazylikę Św. Pawła za Murami, Circo Massimo - najstarszy i największy cyrk starożytnego Rzymu, Usta Prawdy w przedsionku Bazyliki Santa Maria in Cosmedin. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek w hotelu.  
Wieczorem wybierzemy się na Zatybrze (Trastevere), do najstarszej malowniczej części miasta, zamieszkiwanej w starożytności przez najuboższych, a dzisiaj modnej dzielnicy artystów. Zintegrujemy się w kulinarnym sercu Zatybrza przy wyśmienitej rzymskiej kuchni, winie i muzyce.

2 dzień  PAPARAZZI TOUR- OPEN BUS- WARSZTATY KULINARNE

                                                         

Cały dzisiejszy dzień poświęcimy na kreatywne zwiedzanie Rzymu. Pokażemy Wam w sposób nietradycyjny różne oblicza Wiecznego Miasta, zarówno jako wielkie „muzeum pod gołym niebem” ( zabawa w poszukiwanie skarbu i open bus ) ale również od kuchni (warsztaty kulinarne).
Zaczniemy od team buildingu –gry Paparazzi tour. Na parę godzin zamienimy się w paparazzi, „polujących” na zabytki Rzymu, które należy odnaleźć i sfotografować otrzymanymi wcześniej tabletami. Zdjęcia zebrane online i wydrukowane wraz z oceną jury zostaną zaprezentowane podczas obiadu lub kolacji. Wygrywa drużyna  z największą liczbą punktów za kreatywność, technikę i wyjątkowość zdjęć.
Rzym od zawsze był i jest inspiracją dla kinematografii. W atmosferę Rzymu filmowego wprowadzimy Was w trakcie lunchu w restauracji nawiązującej do tradycji kina włoskiego i światowego.
Po lunchu będziemy kontynuować  zwiedzanie najciekawszych miejsc Rzymu Antycznego i Barokowego open busem.

Po południu czeka nas kolejna zabawa, team cooking, czyli integracja poprzez wspólne gotowanie. Sprawdzimy nasze kulinarne zdolności, ucząc się przyrządzać typowe włoskie dania lub pizzę, które później zjemy na kolację.
Wieczorem (w weekend ), dla chętnych, okazja do zapoznania się z nocnym życiem wielkiej metropolii, która nigdy nie śpi. Różnorodność najmodniejszych klubów i dyskotek wprost zachęca do skorzystania z zabawy.

3 dzień   WATYKAN – UCZTA RZYMSKA- WALKI GLADIATORÓW

     

Watykan to obowiązkowy punkt programu wizyty w Rzymie. Rozpoczniemy zwiedzaniem jednego z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie, Muzeów Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską, dziełem życia Michała Anioła, geniusza renesansu i „owianym” magią miejscem konklawe i wyboru papieży. Całość ekspozycji muzealnych to aż 7 km trasy! W części restauracyjnej Muzeów proponujemy lunch self service z bogatym wyborem menu. Po lunchu czas na perłę Watykanu, Bazylikę Św. Piotra z grobem naszego Papieża, Świętego Jana Pawła II. Wizytę w Watykanie zakończymy na Placu Św. Piotra.  
Po południu czas wolny na zakupy lub dalsze samodzielne zwiedzanie.
Wieczór spędzimy w atmosferze Imperium Rzymskiego. Rozrywki starożytnych Rzymian to niekończące się uczty i walki gladiatorów. W trakcie kolacji-uczty w stylu Cesarzy Antycznego Rzymu z kelnerami i muzykami w kostiumach z epoki zobaczymy pokazy taneczne oraz walki gladiatorów.

4 dzień OSTIA – SPORTOWY TEAM BUILDING – SMAKI CASTELLI ROMANI

    

Dzisiejszy dzień spędzimy poza Rzymem. Rano czeka nas sportowy team building. Piłka nożna to największa pasja Włochów, gdzie piłkarze traktowani są jak bohaterzy narodowi. A jak Rzym, to obowiązkowo AS ROMA z jego największą gwiazdą Francesco Totti. Właśnie w jego szkółce piłkarskiej w Ostii rozegramy miniturniej piłki nożnej. Paniom w tym czasie proponujemy kibicowanie zawodnikom lub pobyt nad morzem w Lido di Ostia. Lekki lunch w nadmorskiej restauracji.
Po piłkarskich emocjach pozostałą część dnia zadedykujemy kulinarnym przyjemnościom w Castelli Romani, winnym zagłębiu Rzymu. Castelli Romani to kilkanaście małych warownych miasteczek wybudowanych na wulkanicznych wzgórzach Colli Albani, blisko Rzymu. Najbardziej znane to Frascati, Castel Gandolfo z letnią rezydencją papieży, Ariccia, której symbolem są fraschette i porchetta (pieczony prosiaczek) oraz najpiękniejsze Nemi. Cały obszar Castelli Romani pokryty jest winnicami. W jednej z lokalnych piwnic w trakcie degustacji poznamy tajniki produkcji miejscowych win i skosztujemy regionalnych specjałów.
Naszą włoską integrację w Rzymie zakończymy kolacją pożegnalną z zabawą taneczną z DJ.

5 dzień
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Polski

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**