Islandia- Incentive w krainie lodu

Wyprawa dla firm do ziemi Wikingów

Wyjątkowy program wyjazdu INCENTIVE dla firm do Islandii, krainy lodu i ziemi Wikingów. Wulkany, gejzery, gorące źródła, lodowce, dzika przyroda, historia Wikingów, wodospady, przejażdżka skuterami śnieżnymi i off- road islandzkimi super jeepami oraz quadami, lodowa jaskinia, Błękitna Laguna, obserwacja wielorybów, ale też wyśmienita kulinarna przygoda. Sprawdźcie sami, jak "smakuje" Islandia!

Zapraszamy miłośników przyrody, pasjonatów natury i fanów motoryzacji na firmową wyprawę do Krainy Lodu i Ognia!

1 dzień- wtorek

REYKJAVIK- kolacja

Godzina 16.00 spotkanie na lotnisku F. Chopina w Warszawie. Godzina 17.55 wylot do Keflaviku liniami Wizzair. Przylot godz. 21.15. Przejazd do Reykjaviku na kolację do rodzinnej restauracji Hefnin z pięknym widokiem na port. Menu restauracji skomponowane jest z najświeższych lokalnych  produktów morskich oraz mięsnych. Po kolacji przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień- środa 

WYPRAWA na ZŁOTY KRĄG w ISLANDII na Super Jeepach i Skuterach Śnieżnych

Naszą islandzką przygodę rozpoczniemy od aktywnego zwiedzania. Na poczatek słynny Złoty Krąg, a więc Park Narodowy Thingwellir, będący na liście światowego dziedzictwa UNESCO, Złoty Wodospad Gullfoss oraz obszar Geisir z malowniczymi gejzerami. Na deser prawdziwy off-road, przejażdżka na "monster track"- islandzkimi super jeepami (potężne jeepy, spotykane tylko w Islandii, dostosowane do jazdy po trudnym  wulkanicznym podłożu, po lodowcach i przez rzeki) do drugiego w Islandii pod względem wielkości lodowca Langjokull, gdzie przesiądziemy się na skutery śnieżne.

Park Narodowy Thingvellir położony jest nad największym jeziorem w Islandii, Thingvallavatn, a piekny kanion, który zobaczymy, jest miejscem spotkań 2 płyt tektonicznych. W rejonie gejzerów będziemy podziwiać różnorodność form i najbardziej aktywny gejzer w rejonie, Strokkur, z którego woda tryska na 25- 30 m w górę co 5-7 minut. W restauracji hotelu Geysir lunch w formie bufetu z owocami morza, warzywami, daniami mięsnymi i chlebem własnej produkcji.

I wreszcie bliżej zapoznamy się z islandzką przyrodą, jeżdżąc po bezkresnych białych śnieżnych polach lodowca Langjokull na skuterach śnieżnych (1 godz., wymagane prawo jazdy dla kierowcy). W drodze powrotnej do Reykjawiku zatrzymamy się przy wodospadzie Gullfoss, gdzie będziemy obserwować tony lodowatej wody majestatycznie wpadające do głębokiego kanionu.

W zależności od pogody i warunków drogowych możliwa jest zmiana trasy.

Na kolację proponujemy eklektyczną restaurację Fiskfelagio (Kompania Rybna), w budynku zbudowanym w 1884 r. w samym sercu miasta, oferującą kulinarną przygodę z daniami kuchni świata.

OPCJONALNIE :
-gorąca czekolada, herbata i kawa z lokalnymi ciasteczkami, muffinami i innymi przekąskami na lodowcu lub przy wodospadzie.

-tylko w wersji autokarowej wycieczki wizyta na farmie pomidorów Frioheimar Greenhouse, gdzie dowiemy się, jak w zimnym klimacie można osiągnąć geotermalne śródziemnomorskie warunki przez cały rok.

3 dzień- czwartek

Południowe Wybrzeże ISLANDII- Fotosafari

Dzisiaj pojedziemy przez żyzne tereny farm, przez małe malownicze wioski w majestatyczne góry na południowym wybrzeżu. Zobaczymy lodowiec Myrdalsjokull, wulkany Hekla i Eyjafjallajokull. Pierwszy przystanek zrobimy przy spektakularnym wodospadzie Sejlalandsfoss. Lunch w restauracji hotelu Skogafoss. Z werandy hotelowej roztacza sie fantastyczny widok na wodospad.

Po lunchu ruszymy dalej na wschód i zatrzymamy się przy kolejnym przepięknym wodospadzie Skogafoss. Następnym punktem dzisiejszej wycieczki będą czarne plaże oceanu Atlantyckiego- Reynisfjara, gdzie będziemy podziwiać siłę oceanu i niezwykłe formacje skalne. Krótki przystanek w małej wiosce Vik.

A wieczorem kolacja w restauracji Reykjavik, oferującej tradycyjne potrawy z islandzkich produktów.

OPCJONALNIE : Trekking  po lodowcu Solheimajokull.
Wyposażeni w raki, czekany i liny bezpieczeństwa będziemy eksplorować lodowiec. Wycieczka, o jakiej wielu marzy, ale tylko nieliczni mają szansę spróbować swoich sił!

4 dzień- piątek 

Gorące Źródła Islandii i Lodowa Jaskinia/ wycieczka 4x4 super jeepami

Opuścimy Reykjavik i udamy się super jeepami na zachód. Pierwszym przystankiem będą gorące źródła Deildartunguhver, wypuszczające 180 l wody o temperaturze 97 C na sekundę. Lunch w restauracji Husafell ze skandynawskim menu wzbogaconym o wpływy międzynarodowe.

Następnie pojedziemy przez pola lawowe do serii malowniczych wodospadów, wpadajacych do rzeki Hvita. Pola wulkaniczne powstały po erupcji jednego z wulkanów leżących u podnóża lodowca Langjokull. Wejdziemy do jaskini lodowej z błękitnym lodem i dowiemy się m.in. jakie są skutki ocieplenia klimatu i dlaczego lód jest niebieski.

Kolacja w restauracji Kolabrautin, prowadzonej przez jednego z najlepszych szefów islandzkich, na bazie tradycyjnych produktów w nowoczesnej odsłonie.

LUB  w restauracji Wikingów- Fjorukrain z pokazem folklorystycznym i animacją przy udziale gości. Muzyka folkowa na żywo, prawdziwi Wikingowie serwujący islandzkie potrawy, islandzkie napoje, piwo i tańce. Podczas kolacji krótka ceremonia inicjacji i pasowanie na Wikingów.

OPCJONALNIE w restauracji Wikingów :
-ZABAWA  w  PORWANIE AUTOKARU: aktorzy przebrani za Wikingów “porywają” autokar na trasie tuż przed przyjazdem do restauracji. Wikingowie zapraszają gości do swojej jaskini na tradycyjny trunek przy pieśniach i opowieściach Wikingów. Bóg Piorunów przemawia do gości w scenerii błyskawic i grzmotów, a Wikingowie śpiewają tradycyjne pieśni i dzielą się opowieściami podczas posiłku.
-Menu Wikingów na bazie mięsa rekina, owoców morza i jagnięciny.

5 dzień -sobota

Reykjavik- W poszukiwaniu wielorybów- kąpiel w Błękitnej Lagunie

Przed południem czas wolny na indywidualne zwiedzanie Reykjaviku albo w zależności od warunków atmosferycznych OPCJONALNIE :

- W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW -niezapomniana wycieczka morska (2-2,5 godz.) z obserwowaniem wielorybów i ptaków morskich, która przybliży nas do tych wielkich ssaków i ich naturalnego środowiska. Wypłyniemy ze starej przystani w Reykjaviku i zobaczymy różne gatunki wielorybów, delfinów, fok i ptaków. Najczęściej można spotkać wieloryby Minke (Płetwal Karłowaty), delfiny białonose, popularne humbaki i orki. Wycieczka nie daje gwarancji zobaczenia wszystkich zwierząt.
lub
-GÓRSKIE SAFARI na quadach-ekstremalny off-road po bezdrożach, górskich szlakach, polach lawowych w przepięknej scenerii z zapierającymi dech w piersiach widokami. Lunch w restauracji Kopar, położonej w starym porcie Reykjaviku, znanej ze swojej innowacyjności połączonej z tradycją. Eklektyczne dania przyrządzane wg nowych i starych metod z użyciem tradycyjnych i innowacyjnych produktów gwarantują wyjątkowe doświadczenie kulinarne. Na zakończenie naszej wyprawy do tajemniczej Islandii  zatrzymamy się w  Błękitnej Lagunie, pięknie położonej  wśród pól lawowych, na relaksujący wellness w wodach wzbogaconych krzemionką i innymi minerałami dobroczynnymi dla ciała i umysłu. National Geographic umieścił Błękitną Lagunę na liście 25 cudów świata, a w Islandii uważana jest za najlepsze SPA. Oprócz kąpieli w lagunie można skorzystać z sauny, pokoju parowego i ciepłego wodospadu.
Pożegnamy się z Islandią kolacją w restauracji Salthusid (Dom Dorsza) w Grindaviku, specjalizującej się w daniach z narodowego bogactwa wyspy- dorsza. Niegdyś uznawany za pożywienie biedaków, obecnie zajmuje honorowe miejsce nie tylko w kuchni islandzkiej, lecz również śródziemnomorskiej, afrykańskiej i karaibskiej. Transfer na lotnisko Keflavik , wylot do kraju o godz. 21.55

II  WARIANT  PROGRAMU NA  4 i 5 DZIEŃ WYCIECZKI

4 dzień  piątek   

Reykjanes- Aktywne Wulkany –Degustacja - Quady/Górskie Safari - kąpiel w Błękitnej Lagunie


Dzisiaj czeka nas kolejna ekscytująca wycieczka. Zaczniemy od eksploracji rejonu Reykjanes, gdzie zobaczymy jedne z najbardziej aktywnych wulkanów na Islandii, zastygłe przed wiekami w lawie ryby, jezioro Kleifarvatn z gorącymi źródłami i piękny wulkaniczny pejzaż rodem z innej planety.

Na degustację zatrzymamy się w małej wiosce rybackiej Grindavik, gdzie  grupa zostanie poczęstowana tradycyjną wódką „Brennivin” lub „Czarna Śmierć”, zrobioną z ziemniaków i doprawioną kminkiem, a na pięknie przyozdobionych stołach znajdziemy takie lokalne przysmaki jak pieczone owcze głowy, suszonego dorsza, sfermentowane mięso rekina, co dla niektórych może być poważnym wyzwaniem, ale też dobrą zabawą. Kobiety ubrane w islandzkie stroje folklorystyczne, podające przekąski, wytłumaczą tradycje i sposób przygotowania każdej potrawy.
Po poczęstunku przesiądziemy się na quady. Ta część wycieczki na pewno zadowoli zarówno miłośników natury jak i wielbicieli adrenaliny. Czeka nas pełna gama doświadczeń ! Pojedziemy pomiędzy polami lawowymi i plażami z czarnym piaskiem, górami Husafell i Fiskidalsfjall i w końcu GÓRSKIE SAFARI - wjedziemy na górę Hagafell, skąd roztacza się piękny widok na Błękitną Lagunę i wyspę Eldey. (Wymagane prawo jazdy dla kierowcy, po 2 osoby w quadzie, czas przejażdżki- 1 godzina).

 Lunch w restauracji Salthusid (Dom Dorsza) w Grindaviku , (informacja o restauracji  w wersji I programu )

Po dniu pełnym aktywności zasłużony relaks w Błekitnej  Lagunie ( opisy w wersji I programu ). Kolacja w restauracji  Kolabrautin lub w restauracji Wikingów Fjorukrain  (informacje o restauracjach  w wersji I programu)
Powrót do hotelu.

5 dzień  sobota

Reykjavik - W poszukiwaniu wielorybów –Górskie  Safari –BUGGY Tour

Przed południem czas wolny na indywidualne zwiedzanie  Reykjaviku  albo w zależności od warunków atmosferycznych  OPCJONALNIE:
-W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW  (informacje o wycieczce w wersji I programu)
-GÓRSKIE SAFARI  (opis w wersji I programu)  
-WYCIECZKA ISLANDZKIMI BUGGY QUADAMI po spektakularnych, malowniczych ścieżkach górskich często przypominających pejzaż księżycowy.

Czas wolny  do godz  17.00. Pożegnamy się z tajemniczą  Islandią kolacją w Geysir Bistro, położonym w samym sercu Reykjaviku. Ta przytulna i kolorowa restauracja oferuje gościom tradycyjne potrawy islandzkie połączone z daniami kuchni międzynarodowej.

Transfer na lotnisko Keflavik godz. 18.00, wylot do kraju o godzinie 21.55

6 dzień niedziela  (oba warianty wyprawy)
Przylot do Warszawy godz. 02.50.  Zakończenie wycieczki

* WYCIECZKA MOŻE TEŻ BYĆ REALIZOWANA W STANDARDZIE TURYSTYCZNYM, tj tylko lokalnym autokarem bez korzystania z Super jeepów ,skuterów i quadów.


**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**