Magiczna Katalonia- Barcelona i dolina rzeki Ebro

 

Delta i dolina rzeki Ebro to malowniczy krajobraz południowego krańca Katalonii.Piaszczyste plaże, rzeki do połowu ryb, piękne winnice i pola ryżowe odkryją przed nami moc niezapomnianych wrażeń. Nie ominiemy także stolicy regionu, Barcelony, urzekającej atmosferą i baśniową architekturą Gaudiego.

1 DZIEŃ                    W DOLINIE RZEKI EBRO
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, odprawa biletowo bagażowa. Odlot do Barcelony. Przylot na lotnisko w Barcelonie.
Transfer  na wybrzeże do miejscowości AMETLLA DE MAR w Katalonii, gdzie z małego portu udamy się na połów tuńczyków. W trakcie rejsu będzie możliwość wspólnej kąpieli w basenie z tuńczykami (  na miejscu można wypożyczyć  sprzęt do nurkowania ) . Na statku czeka nas  mały poczęstunek : surowy tuńczyk i lampka wina Cava ,najbardziej znanego hiszpańskiego wina musującego.Po powrocie z wyprawy na tuńczyki ,zjemy pyszny obiad  z regionalnymi daniami kuchni katalońskiej przy akompaniamencie znakomitych win hiszpańskich . Po południu udamy się do doliny rzeki Ebro ,regionu pól ryżowych. Odwiedzimy jedną  z wytwórni ryżu ,który jest eksportowany nawet do Chin.Dzień zakończymy wizytą na morzu ,na farmie małży i muli ,gdzie właściciele przygotują dla nas świeże mule i małze do spróbowania. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu na wybrzeżu.  

2 DZIEŃ                       W krainie winnic na „ Złotym Wybrzeżu”  COSTA DORADA
Dzień rozpoczniemy wizytą w winnicy produkującej wino i oliwę z oliwek od 1917 roku. Zapoznamy się z procesem wytwarzania wina i oliwy z oliwek oraz spróbujemy znakomitego wina i wyjątkowej oliwy. Popołudnie spędzimy w winnicy należacej do rodziny Torres, jednej z najbardziej znanych na świecie hiszpańskich winiarskich marek .Firma powstała w 1870 roku i od tego czasu biznes nieprzerwanie znajduje się w rękach rodziny. Firmą zarządza w tej chwili 4-te pokolenie Torres'ów ,a  5-te pokolenie już pracuje w firmie.W 2009 roku na butelkach win pochodzących z winnic Torres pojawiła się zielona naklejka z anglojęzycznym napisem „#1 Winery Minimizing Environmental Impact", co można przetłumaczyć jako „winnica, która na świecie w największym stopniu minimalizuje oddziaływanie na środowisko". Powrót do Barcelony.Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Barcelonie.

3 DZIEŃ                      BARCELONA GAUDIEGO

Dziś odkryjemy  Barcelonę , wyjątkową stolicę Katalonii.  W pierwszej kolejności odwiedzimy jedną z największych i najpiękniejszych świątyń świata  zaprojektowaną przez Antonia Gaudiego -  Sagrada Familia. Budowa tej niezwykłej świątyni rozpoczęła się 120 lat temu i nie została ukończona do dziś z powodu śmierci projektanta, który wydał na nią cały swój majątek i zginął jako żebrak pod kołami tramwaju. Następnie zobaczymy najbardziej znany park Hiszpanii, Park Güell  z baśniową architekturą Gaudiego  i bujną  roślinnością. Czas na obiad w jednym z barów tapas.
Dzień zakończymy spacerem najciekawszą i najbarwniejszą ulicą  Europy – Las Ramblas, gdzie  koncentruje się życie kulturalne i towarzyskie miasta.Czas wolny, powrót do hotelu, kolacja*

*opcjonalnie kolacja z pokazem tańca flamenco w jednej z restauracji w Barcelonie

4 DZIEŃ                  " SMACZNA"  BARCELONA
Jedzenie kształtuje naszą kulturę i dziś odkryjemy smakowite oblicze Barcelony.Odwiedzimy  Mercat de la Boqueria (Targ Boqueria) nazywany spiżarnią Barcelony , z różnorodnymi  kolorami  i kształtami  typowo katalońskich, ale też  egzotycznych owoców i warzyw.
Czas wolny na zakupy. Nie zabraknie także smakowania przekąsek w barach tapas (małe przekąski typu : oliwki, małe kanapki z szynką , owoce morza, katalońska kiełbasa).Kuchnia katalońska odzwierciedla  dawny, śródziemnomorski sposób przyrządzania potraw, w którym wykorzystuje się aromatyczne górskie zioła, oliwę z oliwek , dziczyznę, drób  oraz  owoce morza .  
Dzień zakończymy wizytą w zamku na wzgórzu Montjuic , najlepszym punkcie widokowym miasta. Dzięki kolejce linowej pozwalającej w atrakcyjny sposób dostać się do zamku na wzgórzu będziemy mieli okazję podziwiać piękną panoramę miasta o zachodzie słońca.
Powrót na kolację do hotelu.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Barcelonie.

Zakończenie wycieczki.

Region Katalonii oferuje także inne ciekawe  atrakcje :
 - Lot balonem nad pięknym krajobrazem Katalonii  gwarantujący niezapomniane wrażenia!  

- wycieczka na elektrycznych rowerach połączona z wizytą w winnicy w regionie w Penedes,który jest obecnie uznawany za ojczyznę Cavy (musujące wino wykorzystujące metodę szampańską).Od 1960 roku, kiedy to burmistrz Barcelony postanowił, że Penedes będzie dostarczać czerwone wina dla całego miasta , wzrosło znaczenie uprawy czerwonych winogron.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**