Wyjazd integracyjny do Rzymu - Zakochajmy się w Wiecznym Mieście

Idealny program na weekendowy wyjazd firmowy dla pasjonatów kina. Wyruszymy na odkrywanie Wiecznego Miasta śladami komedii: "Zakochani w Rzymie” Woody’ ego Allena, którego bohaterowie, odkrywają coraz ciekawsze zakamarki tego czarującego miasta,  "Rzymskie wakacje„ z Audrey Hepburn, grającą brytyjską księżniczkę Annę, wymykajacą sie na zwiedzanie stolicy Włoch oraz „Habemus papam”, w którym papież nie wytrzymał presji nowej sytuacji i uciekł z Watykanu na przechadzkę ulicami Rzymu. Rzym, kolebka dziedzictwa kulturowego Europy, od wieków stanowi niewyczerpaną inspirację dla artystów w dziedzinie malarstwa, architektury i filmu. Coraz więcej turystów wędruje po Wiecznym Mieście śladami bohaterów filmów zaliczanych zarówno do klasyki kinematografii światowej, jak i najnowszych produkcji.  

 

1 dzień 
Zbiórka na lotnisku im. F.Chopina w Warszawie o godz. 09:45, indywidualna odprawa biletowo- bagażowa, odlot liniami Wizzair o godz.12:10 do Rzymu, przylot o godz.14:35.

Zwiedzanie Zatybrza

Po przylocie pojedziemy na Zatybrze (Trastevere), do dzielnicy artystów modnej wśród bohemy. Spacerując labiryntem wąskich uliczek wśród pracowni artystów, galerii i butików poczujemy rzymski klimat, który zainspirował wielu filmowców. Główna ulica Via della Luce to miejsce gdzie wychowywał się Sergio Leone, twórca nurtu filmowego nazywanego spaghetti western. Zatybrze to także wyśmienita kuchnia i najlepsze restauracje, w których jadają Rzymianie. Transfer do hotelu na kolację i nocleg.

Kolacja i nocleg w Castelli Romani

Na nocleg pojedziemy do hotelu w zabytkowej willi patrycjuszowskiej z rozległym parkiem z wiekowymi drzewami oliwnymi i starożytnymi ruinami rzymskimi. Hotel położony jest w odległości zaledwie 1,5 km od Frascati, na obszarze tzw. Castelli Romani - szeregu uroczych wiosek usytuowanych nad jeziorami na zboczach wulkanicznych wzgórz słynących z pięknych krajobrazów, willi (w tym letnia rezydencja papieża w Castel Gandolfo) oraz z produkcji wyśmienitego wina. Te piękne pejzaże były też tłem wielu nakręconych tu filmów. Castelli Romani to także znakomita kuchnia,której można spróbować w typowych dla tego regionu tawernach (tzw.fraschette) serwujących specjały kuchni lokalnej: oliwki, sery, wieprzowinę i wino.

2 dzień      

Śladami najsłynniejszych komedii w Rzymie 

Przed nami całodzienne zwiedzanie Rzymu śladami komedii, których sceny rozgrywały się na ulicach miasta. Wraz z polskim przewodnikiem zobaczymy: Plac Św. Piotra w Watykanie, Zamek Św. Anioła i Most Św. Anioła, jeden z najczęściej uwiecznianych mostów przez filmowców. Na naszym komediowym szlaku będzie także: Koloseum – symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum u stóp Kapitolu i Palatynu, Panteon - świątynia wszystkich bogów, Campo de’ Fiori, plac z najbardziej kolorowym targiem pełnym soczystych owoców i świeżych warzyw.  
Po południu ciąg dalszy zwiedzania: Piazza di Montecitorio z siedzibą włoskiego parlamentu, Plac Wenecki z pomnikiem pierwszego króla zjednoczonych Włoch Wiktora Emanuela II.Tutaj także można spotkać strażnika miejskiego, który zagrał w filmie „Zakochani w Rzymie„ samego siebie kierując ruchem samochodów z lekkością i brawurą dyrygenta orkiestry.

Zobaczymy Usta Prawdy, jeden z najpopularniejszych obiektów starożytnego Rzymu. Jednak największej sławy przysporzył im film „Rzymskie wakacje” z Audrey Hepburn i Gregory Peckiem w rolach głównych. W pamiętnej scenie reporter Joe Bradley wkłada dłoń w Usta i udaje, że została mu odgryziona. Wywołuje tym okrzyk przerażenia u księżniczki Anny. Każdego roku Usta Prawdy przyciągają tłumy turystów, którzy niepomni na przestrogę zawartą w legendzie pragną sobie zrobić zdjęcie z dłonią w Ustach Prawdy. Legenda głosi, że ten kto włoży swoją dłoń do Ust Prawdy i skłamie, temu wyrocznia odgryzie rękę.

Nie ominiemy także najpiękniejszych placów i fontann Rzymu Barokowego uwiecznionych w wielu filmach: placu Hiszpańskiego ze słynnymi schodami, Placu Navony z Fontanną 4 Rzek, Fontannę di Trevi, rozsławioną przez film Felliniego "Dolce Vita" z Anitą Ekberg.

Wieczorem zapraszamy na pożegnalną kolację integracyjną z winem.

3 dzień      Rzym – Warszawa
Po śniadaniu transfer na lotnisko w okolicach Rzymu, odprawa biletowo bagażowa.
O godz. 15:10 odlot liniami Wizzair do Warszawy, przylot o godz. 17:40.
 
*Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe*