Zakochajmy się w Wiecznym Mieście-wyjazd integracyjny do Rzymu

Idealny program na weekendowy wyjazd firmowy dla pasjonatów kina.Tym razem wyruszymy na odkrywanie Wiecznego Miasta śladami komedii: "Zakochani w Rzymie” Woody’ ego Allena , którego bohaterowie, odkrywają coraz ciekawsze zakamarki tego czarującego miasta ; Rzymske wakacje „ z Audrey Hepburn grającą brytyjską  księżniczkę Annę wymykajacą sie na zwiedzanie  oraz „ Habemus papam” , w którym papież nie wytrzymał presji nowej sytuacji i uciekł z Watykanu na przechadzkę ulicami Rzymu. Rzym , kolebka dziedzictwa kulturowego Europy, od wieków stanowi niewyczerpaną inspirację dla artystów w dziedzinie malarstwa, architektury i  filmu. Coraz więcej turystów wędruje po Wiecznym Mieście śladami bohaterów filmów zaliczanych zarówno do klasyki kinematografii światowej, jak i najnowszych produkcji.  

1 dzień  -      Warszawa – RZYM-  Frascati
 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie o godz. 09:45 , odprawa biletowo- bagażowa, odlot liniami Wizzair o godz.12:10 do Rzymu, przylot o  godz.14:35 ,  transfer do Rzymu na  Zatybrze ( Trastevere),  do dzielnicy artystów  modnej wśród bohemy.Spacerując labiryntem wąskich uliczek wśród pracowni artystów, galerii i butików poczujemy rzymski klimat , który zainspirował wielu filmowców. Główna ulica Via della Luce to miejsce gdzie wychowywał się Sergio Leone, twórca nurtu filmowego nazywanego spaghetti western.Zatybrze to także wyśmienita kuchnia i najlepsze restauracje, w których jadają Rzymianie.Transfer do hotelu na kolację i nocleg.
Zakwaterowanie w hotelu w zabytkowej willi patrycjuszowskiej z rozległym parkiem z wiekowymi drzewami oliwnymi i starożytnymi
ruinami rzymskimi . Hotel położony jest w odległości zaledwie 1,5 km od  Frascati , na obszarze tzw. Castelli Romani - szeregu uroczych wiosek usytuowanych nad jeziorami na zboczach wulkanicznych wzgórz słynących z pięknych krajobrazów , willi ( w tym letnia rezydencja papieża w Castel Gandolfo) oraz  z produkcji wyśmienitego wina. Te piękne pejzaże były też tłem wielu nakręconych tu filmów. Castelli Romani to także znakomita kuchnia,której można spróbować w typowych dla tego regionu tawernach (tzw.fraschette) serwujących specjały kuchni  lokalnej : oliwki, sery, wieprzowinę i wino.

2 dzień –      ŚLADAMI KOMEDII W RZYMIE
Po śniadaniu udamy się na całodzienne zwiedzanie Rzymu śladami komedii, których sceny rozgrywały się na ulicach miasta. Wraz z polskim przewodnikiem zobaczymy : Plac Św. Piotra w Watykanie , Zamek Św. Anioła i Most Św. Anioła , jeden z najczęściej uwiecznianych mostów przez filmowców.Na naszym komediowym szlaku będzie także:  Koloseum – symbol cesarskiego Rzymu ,Forum Romanum  u stóp Kapitolu i Palatynu , Panteon  -świątynia wszystkich bogów,Campo de’ Fiori, plac z najbardziej kolorowym targiem pełnym soczystych owoców i świeżych warzyw.  
Po południu ciąg dalszy zwiedzania: Piazza di Montecitorio z siedzibą włoskiego parlamentu , Plac Wenecki z pomnikiem pierwszego króla zjednoczonych Włoch Wiktora Emanuela II.Tutaj także można spotkać strażnika miejskiego, który zagrał w filmie „Zakochani w Rzymie„ samego siebie kierując ruchem samochodów z lekkością i brawurą dyrygenta orkiestry. Zobaczymy  Usta Prawdy , jeden z najpopularniejszych obiektów starożytnego Rzymu. Jednak największej sławy przysporzył im film „Rzymskie wakacje” z Audrey Hepburn i Gregory Peckiem w rolach głównych. W pamiętnej scenie reporter Joe Bradley wkłada dłoń w Usta i udaje, że została mu odgryziona. Wywołuje tym okrzyk przerażenia u księżniczki Anny. Każdego roku Usta Prawdy przyciągają tłumy turystów, którzy niepomni na przestrogę zawartą w legendzie pragną sobie zrobić zdjęcie z dłonią w Ustach Prawdy. Legenda głosi, że ten kto włoży swoją dłoń do Ust Prawdy i skłamie, temu wyrocznia odgryzie rękę. Nie ominiemy także najpiękniejszych  placów i fontann Rzymu Barokowego uwiecznionych w wielu filmach: placu Hiszpańskiego ze słynnymi schodami, Placu Navony z Fontanną  4 Rzek,  Fontannę di Trevi, rozsławioną przez film Felliniego "Dolce Vita" z Anitą Ekberg. Wieczorem kolacja integracyjna z winem .

3 dzień –     Rzym – Warszawa
Po śniadaniu transfer na lotnisko w okolicach Rzymu , odprawa biletowo bagażowa.
O godz. 15:10 odlot  liniami Wizzair do Warszawy , przylot o godz. 17:40
 
**Zakończenie wycieczki**

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**