Wycieczka USA i Hawaje- największe atrakcje na wyjazd integracyjny

Wycieczka na legendarne Zachodnie Wybrzeże USA z osławionym Miastem Aniołów- Los Angeles, Miastem Grzechu- Las Vegas i spektakularnym Wielkim Kanionem wciąż dla wielu z nas pozostaje wielkim marzeniem. Wyjątkową atrakcją naszego programu wycieczki dla firm będzie pobyt z wypoczynkiem na rajskich Hawajach, w najmłodszym z 50 stanów USA. Zwiedzanie legendarnych miejsc- symboli USA w połączeniu z atrakcjami na Hawajach to znakomita propozycja, zwłaszcza na ekscytujący wyjazd nagrodowy, czy wycieczkę integracyjną do Stanów Zjednoczonych.

Hawaje, co trzeba wiedzieć

Hawaje, to jedyny stan USA położony na wyspach. Archipelag leży na Oceanie Spokojnym i składa się ze 137 wysp pochodzenia wulkanicznego, odkrytych w 1778 r. przez Kapitana Jamesa Cooka, z czego tylko 7 wysp jest zamieszkałych. Stolicą Hawajów jest, położone na wyspie O`Ahu, Honolulu, słynące z niebosiężnych drapaczy chmur, luksusowych hoteli, ekskluzywnych restauracji i wspaniałych piaszczystych plaż.

Hawaje- największe atrakcje

Hawaje to najpiękniejsze plaże świata, zwane „Rajem Pacyfiku”, a najpiękniejsze z pięknych i najbardziej różnorodne znajdziemy na Maui. Warto też odwiedzić czarną, wulkaniczną plażę Punalu`u, z jej mieszkańcami- żółwiami szylkretowymi i obowiązkowo, najsłynniejszą plażę Hawajów -Waikiki.

Prawdziwą ucztą dla ducha będzie kontakt z wyjątkową kulturą rdzennych Hawajczyków z polinezyjskim tańcem hula. Taniec hula był niegdyś częścią praktyk religijnych, a obecnie przedstawia miłość do świata, opisuje piękno przyrody i opowiada o współczesnych wydarzeniach. Będziecie mieć okazję, aby samemu zatańczyć i poczuć się jak rdzenni Hawajczycy.
Obszar Hawajów leży wewnątrz Pacyficznego Pierścienia Ognia, czyli terenu, na którym występuje najwięcej czynnych wulkanów, a więc również najwięcej trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. Dlatego pejzaż Hawajów jest tak bardzo zróżnicowany. Znajdziemy tu największy na świecie aktywny wulkan tarczowy, Mauna Loa, przewyższający swą wysokością Mt Everest.

Niemałą atrakcją dla turystów będą również wycieczki na plantacje ananasów, symbolu wyspy, na plantacje trzciny cukrowej czy palm kokosowych.

Hawaje dla aktywnych

Hawaje to przede wszystkim raj dla wielbicieli sportów wodnych, z surfingiem na czele. To właśnie stąd pochodzi sztuka surfowania na desce. Wysokie fale oceanu jak magnes przyciągają amatorów surfingu i paddle boardingu, bo najlepsze warunki dla tych aktywności sportowych znajdziemy właśnie na kultowych plażach Hawajów.
Trekking po górach ma również wielu zwolenników, a Hawaje oferują niezapomniane wrażenia z trekkingów po parkach narodowych, wulkanach i lasach deszczowych.

 

Dzień 1            Warszawa- Los Angeles
Wylot z Warszawy Okęcie h. 06:05, przelot do Los Angeles via Amsterdam. Przylot do Los Angeles h. 11.50 -  transfer do hotelu, pozostawienie bagaży. Lunch.

Los Angeles-  Pierwsze spotkanie z USA

Naszą amerykańską przygodę rozpocznie spacer z pilotem po Marinie, znanej z 19 przystani jachtowych i słynnej, stworzonej przez człowieka plaży, Marina Beach. Odwiedzimy park Burton Chace Park oraz Wioskę Rybacką- nadbrzeżne centrum handlowe z kotwicowiskiem łodzi handlowych. Powrót do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja we włoskiej restauracji Sapori z widokiem na  Marinę w kolorowym  Fisherman’s  Wharf lub Killer Cafe w Marina del Rey.

Dzień 2     Universal Studio i Hollywood- Amerykański Świat Kina

Śniadanie
Dzień rozpoczniemy od wizyty w Universal Studio, w którym nakręcono wiele znanych filmów i seriali. Lunch na terenie Universal Studio. Po południu zwiedzimy stolicę światowego kina Hollywood ze słynną Aleją Gwiazd, gdzie odciśnięte są dłonie i stopy największych gwiazd filmu. Zobaczymy Oscarowy Teatr Dolby i Chiński Teatr Graumana.
Kolacja w Hollywood  - Hard Rock Cafe na Alei Gwiazd lub California Pizza Kitchen. Powrót do hotelu.

Dzien 3  Venice Beach – artystyczna dzielnica LA

Śniadanie
Dzisiaj poznamy ulubioną dzielnicę artystów- Venice Beach. To tętniąca życiem, malownicza, poprzecinana kanałami nadbrzeżna dzielnica LA, z modernistycznymi domami, pięknymi muralami, modnymi knajpkami i sklepami. To tu powstała jedna z pierwszych siłowni na świeżym powietrzu, gdzie „szlifował” swoje muskuły Arnold Schwarzenegger. Lunch i czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 4  Las Vegas-  Światowa Stolica Rozrywki

Śniadanie.
Wykwaterowanie z hotelu i transfer autokarem przez pustynię do Las Vegas, zwanego Miastem Grzechu lub Światową Stolicą Rozrywki. Po drodze lunch w Calico Ghost Town w typowym dla Dzikiego zachodu Saloonie, gdzie kelnerki ubrane są w stroje z epoki. Po przyjeździe do Las Vegas zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w formie bufetu i następnie nocna wycieczka po rozświetlonym Las Vegas i zabawa w kasynie. Powrót do hotelu.

Dzień 5   Wycieczka- Wielki Kanion i Zapora Hoovera

Śniadanie
Transfer do Wielkiego Kanionu rzeki Kolorado, największego przełomu rzeki na świecie i jednego z najwspanialszych zjawisk przyrodniczych. Zobaczymy również zaporę Hoovera, betonową zaporę wodną typu grawitacyjno-łukowego, zbudowaną w Czarnym Kanionie na granicy Arizony i Nevady. Dla chętnych przelot nad Wielkim Kanionem helikopterem (za dodatkowa opłatą). Lunch przygotowany przez Indian Hualapay w rezerwacie, na świeżym powietrzu, z widokiem na kanion. Powrót do hotelu, kolacja.

Dzień 6    Przelot z  Las Vegas na Hawaje

Śniadanie i lunch na wynos.
Wykwaterowanie z hotelu. h. 05:30 Transfer na lotnisko w Los Angeles, h. 13.15 przelot na Hawaje do Honolulu, stolicy stanu na wyspie O`Ahu. Przylot h. 17.00. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży Waikiki. Kolacja w Cheesecake Factory, restauracji na głównej zakupowej ulicy Waikiki.

Dzień 7     Hawaje – O`Ahu, co zobaczymy?

Śniadanie
Dzisiaj zwiedzimy wyspę O`Ahu, jedną ze 137 wysp archipelagu Hawaje na Oceanie Spokojnym. Zobaczymy Honolulu z muzeum Pearl Harbour, wejdziemy na krater czynnego wulkanu, zobaczymy japońską świątynię Byodo -In i kultowe plaże surferów. Lunch na plaży w formie pikniku. Kolacja w kultowej, surferskiej restauracji Duke’s przy plaży.

Dzień 8 i 9   Wypoczynek na Hawajach

Dwa dni leniuchowania do dyspozycji własnej. Opcjonalnie dla aktywnych proponujemy:
rejs katamaranem,
lekcja surfingu,
obserwowanie wielorybów,
trekking na wulkan
Śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 10
Śniadanie
Transfer na lotnisko w Honolulu. Wylot do Los Angeles h. 08: 15, w LA h. 15.40. Wylot do Warszawy via Paryż h. 18:25

Dzień 11
Przylot do Warszawy h. 22.10. Zakończenie wycieczki.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**