Aktywny Weekend w Wenecji- organizacja konferencji/ kongresu firmowego

WENECJA, jedyne w swoim rodzaju miasto świata, położona jest na 118 wyspach Laguny Weneckiej rozdzielonych około 170 kanałami, z największym i najsławniejszym kanałem Canale Grande i połączonych ponad 400 mostami. Największym z nich jest Ponte Rialto, najstarszy most łączący brzegi Canale Grande.  W tym niepowtarzalnym, zbudowanym na wodzie mieście, praktycznie nie ma transportu samochodowego (poza piazzale Roma i Lido di Venezia). Cały transport odbywa się drogą wodną: łodziami, motorówkami, tramwajami wodnymi i tradycyjnymi gondolami. W Wenecji odbywa się corocznie najsłynniejszy karnawał na świecie, a na najstarszy Festiwal Filmowy ściągają rzesze światowych gwiazd. Pierwsze na świecie publiczne kasyno otwarto już w pierwszej połowie XVII w. również w Wenecji.
Organizacja konferencji biznesowej, kongresu czy eventu firmowego w tak wyjątkowym miejscu zapewni niezapomniane wrażenia wszystkim uczestnikom.
Oprócz zwiedzania najważniejszych zabytków Wenecji, skupionych wokół Placu Sw Marka i przejażdżki tramwajem wodnym po Canale Grande, czeka na Was wiele innych atrakcji. Zobaczymy pokaz tworzenia słynnego weneckiego szkła na wyspie Murano, sfotografujemy się na tle kolorowych domów wyspy Burano. W trakcie rejsu po rzece Brenta (lub wycieczki rowerowej) zachwycą nas majestatyczne letnie rezydencje weneckich dożów, a dla smakoszy- degustacja wybornych win, grappy i produktów lokalnych z regionu Veneto.
Aktywny city break w Wenecji w połączeniu z konferencją biznesową to także świetny pomysł na firmową integrację.

1. Dzień
Transfer z lotniska Marco Polo do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelu.

2. Dzień 

Największe atrakcje Wenecji


Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Wenecji. Zobaczymy Bazylikę i pl. Św. Marka, Pałac Dożów, Wieżę Zegarową, Most Westchnień i Most Rialto. Zwiedzimy również Wenecję od strony wody podczas rejsu tramwajem wodnym po słynnym, najszerszym weneckim kanale- Canale Grande, który dzieli Wenecję na dwie części. Będziemy podziwiać kościół Santa Maria della Salute, Złoty Dom, pałac Ca Da Mosto i wiele innych pięknych pałaców i willi.
Dla chętnych - przejażdżka gondolami po romantycznych kanałach Wenecji. Lunch.

Z czego słynie wyspa Murano?


Po lunchu popłyniemy tramwajem wodnym na wyspę Murano. Wyspa już od wielu stuleci słynie z wyrobu kolorowego, słynnego i pożądanego na całym świecie, artystycznego szkła weneckiego. Niegdyś proces wyrobu szkła był objęty ścisłą tajemnicą, a za jej zdradę groziła podobno kara więzienia, a nawet śmierci. Dzisiaj każdy może zapoznać się z pracą hutników, a najlepiej zrobić to w Katedrze Szkła, mieszczącej się w zdekonsekrowanym kościele św. Klary. Po spektakularnym show będziemy podziwiać pełne szklanych, artystycznych wyrobów zabytkowe wnętrza zdekonsekrowanego kościoła. 

Co zobaczymy na wyspie Burano?

Burano znane jest za sprawą przepięknych, malowanych w jaskrawe kolory domów, których fasady są odnawiane co pół roku. To istny raj dla fotografów, wiele sesji fotograficznych, modowych i ślubnych odbywa się właśnie tutaj. Co powiecie na własną sesję fotograficzną na tle kolorowych malowniczych domów Burano?
Wyspa słynie również z koronek, które rozsławiła na cały świat żona jednego z dożów. Do dziś znajdują się tu szkoły wytwarzania koronek oraz muzeum koronek. Spacer kolorowymi uliczkami wyspy. Powrót do hotelu, kolacja.  
 
3. Dzień   konferencja, rejs po Riviera del Brenta, degustacja win, grappy i produktów lokalnych
Po śniadaniu 2 godzinna KONFERENCJA.

Rejs po rzece Brenta


Po konferencji zapraszamy na *relaksujący rejs po malowniczej rzece Brenta. Brzegi Brenty niegdyś upodobali sobie dożowie i możni Wenecjanie, którzy wzdłuż 40- kilometrowego odcinka, łączącego Wenecję z Padwą, budowali swoje pełne blichtru i przepychu stylowe wille i pałace. Jest ich ponad 80 i wszystkie można podziwiać z pokładu statku. Najsłynniejsze z nich to Villa Foscari i Villa Pisani.
*Wycieczke tę można odbyć również na rowerach.
Lunch.

Wino i grappa z regionu Veneto- degustacja


W regionie Veneto produkuje się jedne z najlepszych win we Włoszech. Winnice zajmują aż 78 tysięcy ha, a produkcja wynosi około 9 milionów hektolitrów rocznie. Dominują wina białe (70% produkcji), z czego do najważniejszych należy Soave DOC, z czerwonych zaś najbardziej znane to Valpolicella, Amarone i Bardolino. Najpopularniejszym jednak, słynnym na całym świecie, winem regionu jest lekkie i delikatnie owocowe, musujące Prosecco. Na jego bazie robione są popularne koktajle, np. Bellini, Aperol Spritz, czy Martini Royale. Innym rozsławionym na świecie trunkiem i chlubą regionu Veneto jest grappa- mocny destylat z przefermentowanych skórek i pestek winogron, uprawianych tylko we Włoszech. Po lunchu będziemy mieli okazję osobiście skosztować tych wybornych trunków podczas degustacji. Pożegnalna kolacja w jednej z modnych weneckich restauracji z menu na bazie produktów lokalnych.

Smaki kuchni weneckiej


Na weneckich stołach królują ryby i owoce morza z laguny (langustynki, kałamarnice, kraby). Lokalne warzywa to przede wszystkim białe szparagi i sałata radicchio. Z okolicznych lasów trafia na stoły dziczyzna, ptactwo i grzyby. Większą popularnością od makaronu cieszą się risotto i polenta (kasza kukurydziana), chociaż Veneto posiada również swoją lokalną odmianę makaronu, grube nitki- i bigoli. Produkuje się tu również znakomite wędliny i sery, jak Grana Padano DOP, Asiago DOP, Provolone Val Padana DOP i Taleggio DOP. Z regionu Veneto pochodzi też najsłynniejszy włoski deser- tiramisu.
Będąc w Wenecji koniecznie trzeba spróbować typowych weneckich dań: czarnego risotto (z atramentem kałamarnicy), sardynek smażonych z cebulą, orzeszkami piniowymi i rodzynkami (le sarde in saor), wątróbki po wenecku (wątróbka cielęca z cebulą, pietruszką, oliwą i masłem), rosołu z gołębia i gulaszu z konia.

4. Dzień
Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot do kraju.


**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**