Wyjazd integracyjny do Szwajcarii- wycieczka dla firm

Przygotowaliśmy niezwykle urokliwą trasę wycieczki dla firm do Szwajcarii, pośród bajkowej scenerii alpejskich szczytów i malowniczych jezior, w trakcie której zwiedzimy najpiękniejsze szwajcarskie miasta, jak Lozanna, Genewa, Montreux, Interlaken. Wyjątkową atrakcją wyjazdu integracyjnego do Szwajcarii będzie wizyta w CERN, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Nie zabraknie też innych atrakcji, jak m.in. rejs po Jeziorze Genewskim, degustacja win i wjazd koleją zębatą na Jungfraujoch (3454 m.n.p.m). Wycieczka do Szwajcarii to spełnienie marzeń dla miłośników piękna natury i aktywnego wypoczynku.

Wycieczka do Instytutu CERN –mekki dla spragnionych wiedzy

Instytut CERN w Genewie zajmuje się przede wszystkim badaniem powstania wszechświata. W skład organizacji wchodzą 23 państwa, również Polska.  Naukowcy, w tym wielu noblistów i inżynierowie z ponad 500 instytucji naukowych z całego świata współpracują przy różnorodnych badaniach, takich jak przekroczenie prędkości światła czy nowoczesne sposoby leczenia raka. Nie wszyscy wiedzą, że to tu powstały tak powszechne w naszym dzisiejszym życiu strony www .
Głównym narzędziem pracy badaczy jest jeden z największych na świecie akcelerator o obwodzie 27 km- Wielki Zderzacz Hadronów. Znajduje się on 100 m pod ziemią na terytorium Szwajcarii i Francji. To absolutnie fascynujące miejsce, które trzeba odwiedzić będąc w Genewie, polecane na wycieczki dla szkół i wyższych uczelni, ale także na wycieczki firmowe.
* Wstęp do CERN jest bezpłatny, ale z uwagi na bardzo duże zainteresowanie wizyty grupowe należy rezerwować nawet z 9-miesięcznym wyprzedzeniem.

Wycieczka samolotowa do Szwajcarii- program

1 dzień  Warszawa- Genewa- Lozanna- Montreux
Przylot do Genewy h. 09:45. Spotkanie ze Szwajcarią rozpoczniemy od wizyty w międzynarodowym instytucie naukowo- badawczym CERN, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Wzbogaceni o dużą dawkę współczesnej wiedzy po południu zwiedzimy Lozannę z jej śliczną starówką oraz Muzeum Olimpijskie, poświęcone historii sportu i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Zobaczymy tu mi.in. oryginał pierwszej flagi olimpijskiej. Po drodze do Montreux zatrzymamy się na degustację win w jednej z winnic winiarskiego regionu Lavaux. Nocleg w Montreux.

2 dzień  Montreux- Interlaken
Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie Riwiery Jeziora Genewskiego, ze słynnym kurortem Montreux, znanym z festiwali jazzowych i filmowych. Pokochali to miasto wielcy pisarze, kompozytorzy i artyści, jak Ernest Hemingway, Scott Fitzgerald, Vladimir Nabokov, czy Freddy Mercury, który spędził tu ostatnie chwile swojego życia i którego pomnik możemy podziwiać przy nabrzeżu. Spacer po starówce i zwiedzanie XI- wiecznego zamku Chillon. Na pożegnanie z Montreux - rejs statkiem po jeziorze, skąd będziemy podziwiać spektakularne widoki na Alpy Szwajcarskie. W drodze do Interlaken zobaczymy wysoką na 285 m zaporę wodną Grande Dixence, najwyższą grawitacyjną zaporę wodną w Europie. Nocleg w Interlaken.

3 dzień  Interlaken- Grindelawald- Lauterbrunnen- Jungfraujoch
Dzisiaj czeka nas całodzienna wycieczka w Alpy Berneńskie. Najpierw udamy się do Grindelawald- „lodowcowej wioski”, leżącej u stóp masywu Jungfrau. Najwyżej położoną w Europie koleją zębatą wjedziemy trasą wykutą w litej skale na Jungfraujoch. Odwiedzimy Pałac Lodowy- labirynt o powierzchni ok. 1000 m2, którego lodowe korytarze prowadzą do komnaty z lodowymi rzeźbami.  Kolejką zjedziemy do najpiękniejszej doliny Szwajcarii- Lauterbrunnen, do malowniczej miejscowości o tej samej nazwie, otoczonej wysokimi szczytami Alp i 72 wodospadami. Prawdziwa uczta dla oczu! Powrót na nocleg do Interlaken.

4 dzień  Interlaken- Genewa- Warszawa
Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Genewy, najbardziej kosmopolitycznego miasta Szwajcarii, które jest siedzibą największej liczby organizacji międzynarodowych w skali całego świata. Znajdują się tu m.in. siedziby ONZ, WHO, Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Zwiedzimy Genewę z lokalnym przewodnikiem, a następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy h. 19:35. Zakończenie wycieczki.
 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**