Spotkajmy się nad Jeziorem Como

Zapraszamy do najbogatszego włoskiego regionu Lombardii i jego stolicy Mediolanu. W programie oprócz zwiedzania kosmopolitycznej stolicy mody, wizyta w regionie Franciacorta słynnącym ze znakomitego wina musującego oraz dzień nad malowniczym Jeziorem Como. Wzdłuż jego wybrzeża,które wyróżnia się niepowtarzalną roślinnością, mieszczą się wspaniałe wille najbogatszych ludzi świata i piękne ogrody botaniczne.

1 dzień  -   Warszawa – Bergamo – MEDIOLAN

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie o godz. 04:00 , odprawa biletowo- bagażowa, odlot liniami Wizzair o godz.06:05 do Bergamo ( okolice Mediolanu), przylot o godz.08:10, transfer do Mediolanu, stolicy mody,kultury i sztuki.Spotkanie z miastem zaczniemy od jego najważniejszych zabytków : Katedry Duomo ,nazywanej „duchowym centrum miasta” ,z dachu której  przy pięknej pogodzie można podziwiać widok na miasto i Alpy , Bazyliki Św. Ambrożego,jednego z najstarszych kościołów w mieście, Zamku Sforzów ,który w renesansie  był  jednym z najpotężniejszych i najbogatszych dworów w Europie. Dziś w tej monumentalnej fortecy mieszczą się muzea, w tym słynna Pinakoteka Zamkowa z najcenniejszym eksponatem Pietà Rondanini – ostatnim,nieukończonym  dziełem Michała Anioła .Lunch w restauracji w centrum miasta.Oczywiście Mediolan to nie tylko piękne zabytki ale także moda i styl. Bo tylko w stolicy światowej mody można zrobić najlepsze zakupy.Jednym z miejsc ,które jest kojarzone z modą i shoppingiem jest sławna galeria Wiktora Emanuela II oraz ulice Via Monte Napoleone, Via Manzoni i Via della Spiga tworzące tzw Złoty Trójkąt Mediolański, gdzie swoją siedzibę mają największe włoskie i zagraniczne marki.Wieczorem kolacja integracyjna w folklorystycznej restauracji.Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Mediolanie lub okolicach.

2 dzień –    JEZIORO COMO - Mediolan

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy rejsem panoramiczną trasą wzdłuż wybrzeża Jeziora Como.Będzie to okazja  do podziwiania willi gwiazd ( m.in. George Clooney’a,  Madonny) oraz miejsc , w których kręcono znane  filmy np.:. „ Casino Royal” i „Gwiezdne Wojny”.Zapierające dech w piersiach krajobrazy, ogrody i wille do dziś oczarowują  filmowców, jako niepowtarzalne tło do filmów z różnych epok. Obiad w restauracji nad jeziorem. Po rejsie zatrzymamy się w malowniczej  miejscowości Como , ze średniowiecznym centrum historycznym  i piękną gotycką katedrą.  Jako ciekawostkę warto odnotować, że Como  jest  miejscem  spoczynku fizyka i wynalazcy prototypu baterii, Aleksandra Volty. Powrót do Mediolanu na kolację z sommelierem,który odkryje przed nami smaki wybornych win włoskich . Nocleg w hotelu.

 

3 dzień -   REGION FRANCIACORTA - MEDIOLAN

Ten dzień przeznaczymy na odkrywanie winnego regionu Franciacorta słynnącego z produkcji wina musującego.Na świecie istnieją zaledwie dwa usankcjonowane prawnie regiony, w których produkuje się najwyższej klasy wino musujące nazywane imieniem regionu: francuski region Champagne, gdzie powstaje Champagne i włoski region Franciacorta,z którego pochodzi Franciacorta. W trakcie wycieczki zwiedzimy zamek Bornato wraz z winnicami,spróbujemy znakomitego  musującego wina z przekąskami oraz odwiedzimy ekologiczną winnicę Barone Pizzini wykorzystującą  tradycyjne metody produkcji wina . Powrót do Mediolanu. Dzień zakończymy spacerem po Navigli , jednej z najbardziej fascynujących dzielnic Mediolanu położonej wzdłuż kanałów. Tuż nad wodą rozstawiane są niezliczone stoliki, przy których każdego wieczora odbywa się prawdziwa uczta, przeciągana nieraz do późnych godzin nocnych. Pięknie świetlone kanały z czasów antyku  i gwar rozmów tworzą razem niepowtarzalną atmosferę. Kolacja w jednej z restauracji w dzielnicy Navigli. Powrót na nocleg do hotelu.

4 dzień –       Bergamo – Warszawa
Transfer na lotnisko w Bergamo, odprawa biletowo bagażowa.O godz. 08:40 odlot liniami Wizzair do Warszawy , przylot o godz. 10:40

**Zakończenie wycieczki**

Uwagi dot. programu:

Istnieje możliwość przedłużenia programu o jeden lub kilka dni  i dodania : team building na torze F1 w Monza , wizyty nad Jeziorem Maggiore z pięknymi Wyspami Borromejskimi czy zakupy w jednym z outletów w okolicy Mediolanu.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**