Wycieczka dla firm do Lombardii - Jez.Como i Franciacorta

Zapraszamy do najbogatszego włoskiego regionu Lombardii i jego stolicy Mediolanu. W programie wycieczki dla firm do Lombardii oprócz zwiedzania kosmopolitycznej stolicy mody, wizyta w regionie Franciacorta słynnącym ze znakomitego wina musującego oraz dzień nad malowniczym Jeziorem Como. Wzdłuż jego wybrzeża, które wyróżnia się niepowtarzalną roślinnością, mieszczą się wspaniałe wille najbogatszych ludzi świata i piękne ogrody botaniczne.

1 dzień  -   Warszawa – Bergamo – MEDIOLAN

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie o godz. 04:00, odprawa biletowo - bagażowa, odlot liniami Wizzair o godz.06:05 do Bergamo (okolice Mediolanu), przylot o godz.08:10, transfer do Mediolanu, stolicy mody, kultury i sztuki.

Mediolan - co warto zobaczyć? 

Spotkanie z miastem zaczniemy od jego najważniejszych zabytków: Katedry Duomo, nazywanej „duchowym centrum miasta”, z dachu której przy pięknej pogodzie można podziwiać widok na miasto i Alpy, Bazyliki Św. Ambrożego, jednego z najstarszych kościołów w mieście, Zamku Sforzów, który w renesansie był  jednym z najpotężniejszych i najbogatszych dworów w Europie. Dziś w tej monumentalnej fortecy mieszczą się muzea, w tym słynna Pinakoteka Zamkowa z najcenniejszym eksponatem Pietà Rondanini – ostatnim, nieukończonym dziełem Michała Anioła. Lunch w restauracji w centrum miasta. Oczywiście Mediolan to nie tylko piękne zabytki ale także moda i styl. Bo tylko w stolicy światowej mody można zrobić najlepsze zakupy. Jednym z miejsc, które jest kojarzone z modą i shoppingiem jest sławna galeria Wiktora Emanuela II oraz ulice Via Monte Napoleone, Via Manzoni i Via della Spiga tworzące tzw. ZłotyTrójkąt Mediolański, gdzie swoją siedzibę mają największe włoskie i zagraniczne marki. Wieczorem kolacja integracyjna w folklorystycznej restauracji. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Mediolanie lub okolicach.

2 dzień

Rejs po Jeziorze Como - najpiękniejsze miejsca 

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy rejsem panoramiczną trasą wzdłuż wybrzeża Jeziora Como. Będzie to okazja do podziwiania willi gwiazd (m.in. George Clooney’a, Madonny) oraz miejsc, w których kręcono znane filmy np.:. „ Casino Royal” i „Gwiezdne Wojny”. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, ogrody i wille do dziś oczarowują filmowców, jako niepowtarzalne tło do filmów z różnych epok. Obiad w restauracji nad jeziorem. Po rejsie zatrzymamy się w malowniczej  miejscowości Como, ze średniowiecznym centrum historycznym i piękną gotycką katedrą. Jako ciekawostkę warto odnotować, że Como jest miejscem spoczynku fizyka i wynalazcy prototypu baterii, Aleksandra Volty. Powrót do Mediolanu.

Kolacja z sommelierem w restauracji w Mediolanie 

Wieczorem wyjątkowa atrakcja dla wielbicieli i amatorów wina - kolacja z sommelierem, który zabierze nas w niezwykły świat włoskich win i nauczy rozpoznawać ich rodzaje, kolory i smaki.

3 dzień

Franciacorta - najlepsze wina - degustacje

Ten dzień przeznaczymy na odkrywanie winnego regionu Franciacorta słynnącego z produkcji wina musującego. Na świecie istnieją zaledwie dwa usankcjonowane prawnie regiony, w których produkuje się najwyższej klasy wino musujące nazywane imieniem regionu: francuski region Champagne, gdzie powstaje Champagne i włoski region Franciacorta, z którego pochodzi Franciacorta. W trakcie wycieczki zwiedzimy zamek Bornato wraz z winnicami, spróbujemy znakomitego musującego wina z przekąskami oraz odwiedzimy ekologiczną winnicę Barone Pizzini wykorzystującą tradycyjne metody produkcji wina. Powrót do Mediolanu.

Navigli - w dzielnicy mediolańskich kanałów

Dzień zakończymy spacerem po Navigli, jednej z najbardziej fascynujących dzielnic Mediolanu położonej wzdłuż kanałów. Tuż nad wodą rozstawiane są niezliczone stoliki, przy których każdego wieczora odbywa się prawdziwa uczta, przeciągana nieraz do późnych godzin nocnych. Pięknie świetlone kanały z czasów antyku i gwar rozmów tworzą razem niepowtarzalną atmosferę. Kolacja w jednej z restauracji w dzielnicy Navigli.

4 dzień –       Bergamo – Warszawa
Transfer na lotnisko w Bergamo, odprawa biletowo bagażowa.O godz. 08:40 odlot liniami Wizzair do Warszawy, przylot o godz. 10:40

Dodatkowe atrakcje (opcjonalnie):

  • TEAM BUILDING NA TORZE F1 W MONZA,  trzecim najstarszym, stałym torze wyścigowym na świecie. Zwiedzimy tor F1, a każdy uczestnik będzie miał okazję przejechać się po słynnym torze jako pasażer.
  • WYCIECZKA NAD JEZIORO MAGGIORE  z archipelagiem małych i pięknych Wysp Borromejskich
  • SHOPPING w jednym z outletów w okolicy Mediolanu

*Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe*