Firmowy event na Teneryfie- wyjazd integracyjny

Hiszpańska wyspa Teneryfa jest największą i przez wielu uznawaną za najpiękniejszą z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Bliskość Afryki sprawia, że kojarzy się bardziej z egzotyką niż europejskością.

Dlaczego Teneryfa jest idealnym miejscem na zorganizowanie wyjazdu firmowego? 

* wyspiarski subtropikalny klimat  sprawia, że na wyspie panuje tu przez cały rok stabilna i przyjemna pogoda.
* Różnorodność krajobrazów, od piaszczystych plaż i wybrzeży, przez górzyste tereny, ogrody kwiatowe po malownicze wulkany, zapewnia atrakcyjne tło dla przeróżnych aktywności zespołowych i imprez plenerowych.
* Na Teneryfie jest wiele luksusowych hoteli, pracujących również w formule all inclusive, oraz obiektów konferencyjnych.
* Mnóstwo możliwości na spędzenie w sposób atrakcyjny i aktywny czasu wolnego, takich jak wycieczki do Parku Narodowego Teide, rejsy w poszukiwaniu delfinów i wielorybów, czy też wspaniałe trasy turystyczne itp.
* Dla lubiących imprezować bogate nocne życie z mnóstwem klubów i dyskotek otwartych do rana.
* Bezpośrednie połączenie lotnicze, dzięki czemu już  po około 6 godzinach lotu znajdziemy się na Teneryfie, wyspie „wiecznej wiosny”.

Na jakie wyjazdy firmowe polecamy Teneryfę?

Na Teneryfie można zorganizować wyjazd firmowy każdego typu, a zwłaszcza konferencje, spotkania biznesowe, wycieczki integracyjne, wyjazdy szkoleniowo- integracyjne, workation, incentive czy wyjazdy nagrodowe.
Wybór Teneryfy na organizację firmowych imprez: rocznic, jubileuszy czy wdrażania nowego produktu, zawsze będzie gwarantem udanego eventu firmowego.

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Wulkan El Teide- 3718 m n.p.m- najwyższy szczyt w całej Hiszpanii i wciąż czynny wulkan. Nieziemskie pejzaże gwarantowane!
Klify Los Gigantes- Ogromne, bazaltowe klify, wznoszące się na wysokość około 600 metrów. Przez Guanchów, pierwszych mieszkańców wyspy, były nazywane 'murami piekieł’.
Loro Park- park zoologiczno-botaniczny pełen tropikalnych roślin i różnych gatunków zwierząt. Spotkamy tam m.in goryle, szympansy, lwy, lemury, pingwiny, mrówkojady,  flamingi, egzotyczne ryby i przede wszystkim kolorowe papugi. O stałych godzinach odbywają się fascynujące pokazy papug, fok, delfinów i orek.
Siam Park- największy park wodny w Europie i wielokrotnie nagradzany, oferuje m.in. plażę, zjeżdżalnie, kąpiel w basenie ze sztucznie wytwarzaną kilkumetrową falą, spływ pontonowy, wodny plac zabaw, bary, restauracje i wiele innych atrakcji.
Drago Milenario (1000- letnie smocze drzewo)- duma i pomnik narodowy Teneryfy, uważany za najstarsze drzewo na świecie. Jego wysokość sięga 18 m, a obwód średnicy pnia- 20 m. Wiek szacowany jest na 400- 800 lat.
San Cristobal de la Laguna- jedyne miasto Teneryfy na listach UNESCO, miasto na którym wzorowały się takie aglomeracje jak Hawana, czy Lima! To tutaj otworzono pierwszy uniwersytet na Wyspach Kanaryjskich (1701 r), a klimat i urok La Laguny przenoszą nas o 500 lat wstecz.
Santa Cruz- stolica wyspy, ważny port i przede wszystkim urokliwe miasto z modernistyczną architekturą, które słynie z najwspanialszego karnawału w Hiszpanii.
Wąwóz i wioska Masca- jedno z najpiękniejszych, najbardziej malowniczych miejsc na Teneryfie usytuowane w masywie górskim Teno. Niegdyś uważano, że była kryjówką piratów.

Teneryfa dla aktywnych

Teneryfa to spełnione marzenie wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku. Wyspa oferuje wiele górskich szlaków, trekking po górach Anaga i przez wąwóz Masca, wspinaczkę, rowery, sporty wodne jak: nurkowanie, snorkeling, skutery wodne, kajaki, surfing, narty wodne, wędkowanie.

1    Dzień- Warszawa- Teneryfa
Wylot na Teneryfę z lotniska Warszawa Modlin godz. 07:00, przylot godz. 12.00 (czas lotu 6 h). Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Lunch w hotelu, a po lunchu spotkanie organizacyjno- szkoleniowe w sali konferencyjnej. Kolacja integracyjna w restauracji z tradycyjnymi lokalnymi potrawami i folklorem.

 2   Dzień- całodzienna wycieczka jeepami 4x4 do parku narodowego El Teide
Po śniadaniu wyruszymy jeepami na całodniową wycieczkę do największej atrakcji Teneryfy- Parku Narodowego El Teide, położonego na wysokości 2000 m.n.p.m. Będziemy podziwiać iście księżycowy krajobraz pełen cudów natury: kaldery, Roques de Garcia i najwyższy szczyt w Hiszpanii- El Teide (3718 m.n.p.m.). Obejrzymy również m.in. słynne klify Los Gigantes i zatrzymamy się w punkcie widokowym w pobliżu Garachico – miasteczka częściowo zalanego przez lawę. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

3   Dzień- obserwacja delfinów i wielorybów z pokładu katamaranu
Na dzisiejszy dzień zaplanowaliśmy wycieczkę morską, rejs komfortowym katamaranem pośród malowniczych klifów Los Gigantes na poszukiwanie waleni i delfinów mieszkających w wodach u wybrzeży Teneryfy. Zobaczymy również żółwie, latające ryby i inne gatunki morskiej fauny. Będzie również czas na relaks na pięknej plaży Masca. Lekki lunch na pokładzie. Po południu powrót do hotelu, czas wolny, kolacja.

4   Dzień – San Cristobal de la Laguna - Santa Cruz- Loro Park
Dzień rozpoczniemy od zwiedzania jedynego miasta na Teneryfie, będącego na liście światowego dziedzictwa UNESCO- San Cristobal de la Laguna. La Laguna, to pierwsze miasto założone na Teneryfie, a jego historia sięga końca XV w. Do dziś miasto emanuje aurą sprzed 500 lat i jego kolonialny styl zachwyca odwiedzających. Przejdziemy piękną Calle de San Augustin, zobaczymy m.in. klasztor św. Augustyna, katedrę  i Pałac Lercaro. Następnie udamy się do stolicy wyspy- Santa Cruz, gdzie na Plaza de Espana zobaczymy Pałac Rządowy. Zwiedzimy również najstarszy kościół w mieście La Concepcion oraz piękny barokowy kościół św. Franciszka. Dzień zakończymy w rajskim ogrodzie botaniczno- zoologicznym Loro Park, z tysiącami rodzajów roślin i mnóstwem gatunków zwierząt. Ogród zamieszkują m.in. papugi, flamingi, goryle, krokodyle, tygrysy, pingwiny, a delfiny, orki czy lwy morskie o stałych godzinach prezentują nam popisy swoich umiejętności. Pożegnalna kolacja. Powrót do hotelu.

5   DzieńTeneryfa- Warszawa

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Modlina godz. 12:35, przylot godz. 19:25. (czas lotu 5h45) Zakończenie wycieczki.

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CORTINATRAVEL.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.