Kolumbijski zawrót głowy- wycieczka do Kolumbii z wypoczynkiem na Baru

Przygotujcie się na moc niezapomnianych wrażeń w trakcie wycieczki firmowej do Kolumbii, jednego z najszczęśliwszych krajów na świecie. Kolumbia jest 3,5 raza większa od Polski i nie sposób zobaczyć wszystkiego podczas jednej wycieczki. Wybraliśmy na wyjazd integracyjny lub nagrodowy miejsca, które najbardziej oddają atmosferę, koloryt i klimaty ekscytującej Kolumbii: 3 największe miasta: Bogotę, Medellin i Kartagenę, Region Kawy i odpoczynek na pięknych plażach morza Karaibskiego. Nazwa kraju pochodzi od słynnego podróżnika i odkrywcy Krzysztofa Kolumba.

Kolumbia, co zobaczymy?

Kolumbia, jedyny kraj w Ameryce Południowej, z dostępem do Oceanu Atlantyckiego i Oceanu Spokojnego, łączy w sobie wszystkie atrakcje Ameryki Południowej: wysokie szczyty Andów, piaszczyste plaże Karaibów, nowoczesne milionowe metropolie i małe indiańskie wioski. To kraj niezliczonych kolorów, wspaniałej muzyki, pysznej kuchni i futbolu. Zobaczyć Kolumbię, to zobaczyć całą Amerykę Południową w pigułce!  Stolica kraju Bogota położona jest w Andach na wysokości 2640 m.n.p.m.i reprezentuje niezwykłą mieszankę kultur, obyczajów, plemion, kolonialnej i nowoczesnej architektury. Z Kolumbią nierozerwalnie kojarzy się kawa. To trzeci na świecie, po Brazylii i Wietnamie, producent tego aromatycznego napoju. Odwiedzimy słynny Region Kawowy, w którym produkuje się najlepszą kawę na świecie. W programie nie zabraknie także Medellin, miasta Pablo Eskobara, do dziś wywołującego skrajne emocje najsłynniejszego barona narkotykowego XX w. Innym miastem Kolumbii, które zwiedzimy jest Kartagena, zwana również Skarbem Karaibów. Jest to bajecznie kolorowe miasto z niepowtarzalną kolonialną architekturą i niezwykle romantyczną atmosferą. Całe wybrzeże morza Karaibskiego w Kolumbii, z archipelagiem Wysp Różańcowych, słynie z najpiękniejszych białych plaż na świecie, niezwykłej fauny morskiej i idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych. Właśnie tu zatrzymamy się na odpoczynek po zwiedzaniu najważniejszych atrakcji Kolumbii.

Smaki Kolumbii, czyli czego należy spróbować?

Kuchnia Kolumbii jest niezwykle bogata i różnorodna. Nie bez powodu organizowany był tu finał 5. edycji Master Chef Polska. Każdy z regionów oferuje swoje tradycyjne potrawy w zależności od warunków geograficznych. Tak więc znajdziemy tu kuchnię Amazońską, kuchnię Andów, kuchnię Karaibską, kuchnię Pacyfiku, czy kuchnię Regionu Kawy. Do tego dołożymy wpływy kuchni indiańskiej, afrykańskiej i hiszpańskiej i mamy gotowy mix smaków Kolumbii. Podstawowymi produktami są ziemniaki, maniok, zboża, kukurydza, ryż i platany. Najodważniejsi mogą spróbować mięsa boa, mrówek hormigas culonas, krokodyla czy zupy ze ślimaków, a ostrożniejszym smakoszom polecamy przede wszystkim wspaniałe, egzotyczne owoce jak gulupa, miechunka, marakuja, mango, ananas, papaja czy gujawa oraz świeże ryby i owoce morza z dodatkiem kokosowego ryżu i platana (wytrawny banan).

Program wyjazdu integracyjnego do Kolumbii

1 dzień             Warszawa- Bogota
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 03.00, spotkanie z pilotem, indywidualna odprawa i wylot do Bogoty via Amsterdam o godz. 06.00. Przylot do Bogoty godz. 13:35 czasu lokalnego, odbiór bagaży i transfer do hotelu BOG w Bogocie. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja w lokalnej restauracji.

2 dzień            Zwiedzanie Bogoty- zabytkowa dzielnica LA CANDELARIA

Dzisiaj poznamy stolicę Kolumbii- Bogotę z jej nowoczesną i innowacyjną częścią, z budynkami rządowymi, modnymi sklepami i barami oraz zabytkową dzielnicą La Candeleria z tradycyjnymi kolonialnymi domami, brukowanymi uliczkami, imponującymi kościołami i pięknym placem Bolivar. Zwiedzimy słynne Muzeum Złota z bogatą kolekcją wyrobów jubilerskich i ceramicznych od epoki prekolumbijskiej po dzisiejsze czasy z tajemniczą ekspozycją poświeconą legendzie El Dorado oraz Muzeum Botero z kolekcją dzieł słynnego kolumbijskiego malarza i rzeźbiarza Fernando Botero. Lunch. Po lunchu wjedziemy kolejką linową na wzgórze Cerro de Monserrate z zapierającym dech w piersiach widokiem na całą Bogotę i wspaniałym sanktuarium Senior de Monserrate, będącym jedną z największych atrakcji turystycznych Bogoty. Dzień zakończymy w najsłynniejszej kolumbijskiej restauracji Andrés Carne de Res. To więcej niż restauracja, to randka z Kolumbią. Dania inspirowane lokalną kuchnią wszystkich kolumbijskich regionów, ekscentryczna atmosfera i prawdziwa muzyczna fiesta będą wielką atrakcją wieczoru.

3 dzień          Region kawowy, wizyta na plantacji kawy- Salento

Rankiem transfer na lotnisko i przelot do Armenii, jednego z głównych miast Regionu Kawowego, dookoła którego znajdują się rozległe zielone plantacje kawy. Wizyta na jednej z plantacji, gdzie poznamy cały proces powstawania tego aromatycznego napoju, od sadzenia, uprawy krzewów, aż po samą sztukę parzenia kawy. Wizytę  na plantacji zakończy degustacja kawy. Lunch. Po południu przejazd do Salento, niezwykle malowniczej miejscowości z kolorową kolonialna zabudową. Spacer po mieście. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w jednej z typowych, pięknych lokalnych hacjend.

4 dzień          Dolina Cocora  – Medellin
Po śniadaniu udamy się tradycyjnymi Jeepami Willys do Doliny Cocora, słynącej z narodowych drzew Kolumbii, 70- metrowych palm woskowych. To niezwykłe, tajemnicze miejsce w Centralnej Kordylierze Andów, położone na wysokości 1800- 2600 m.n.p.m. Dla chętnych przejażdżka konna po „mglistym lesie”. Lunch. Po lunchu przejazd na lotnisko i wylot do Medellin. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

5 dzień          Medellin- Kartagena
Dzisiaj zwiedzimy miasto Pablo Eskobara i mafii narkotykowej, Medellin, które do 2003 r. było najniebezpieczniejszym miastem świata i które jak magnes przyciąga fanów serialu Narcos. Oprócz licznych wycieczek śladami narkotykowego barona warto odwiedzić to miasto ze względu na jego malownicze położenie i prawdziwą kolumbijską atmosferę. Po mieście będziemy się przemieszczać naziemnym metrem. Dwie linie metra w postaci wagoników kolejki linowej prowadzą do najuboższych dzielnic slumsowych. Odwiedzimy miejsca związane z życiem najsłynniejszego narkotykowego przestępcy XX w., zobaczymy m.in. kaplicę „sicarios” jego prywatnego wojska, dom El Monaco, w którym konkurujący kartel narkotykowy z Cali dokonał zamachu na rodzinę Escobara, jego prywatny dom, obecnie własność brata, w którym można obejrzeć przedmioty należące do Escobara. Lunch. Po lunchu transfer na lotnisko i przelot do Kartageny. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

6 dzień          Kartagena, najpiękniejsze miasto Kolumbii

Po śniadaniu piesze zwiedzanie Kartageny, najpiękniejszego miasta regionu Karaibów. W czasach kolonii hiszpańskiej miasto było głównym portem przeładunkowym złota i centrum handlu niewolnikami. Podczas zwiedzania miasta poznamy jego historię, zobaczymy Wieżę Zegarową, pomnik założyciela miasta Don Pedro de Herendia i wiele innych romańskich, mauretańskich, kolonialnych, hiszpańskich i arabskich zabytków, które nadają miastu niepowtarzalnego charakteru. Zobaczymy również kolorową dzielnicę artystycznej bohemy- Getsemani, uznaną przez magazyn Forbes za jedną z najfajniejszych dzielnic na świecie. Lunch. Po południu spacer po murach miejskich z piekną panoramą i czas wolny, np. na zakupy.   Polecamy butiki z rękodziełem, znajdujące się w celach dawnego więzienia z czasów kolonialnych, Bovedas, oraz sklepy jubilerskie z najlepszej na świecie jakości szmaragdami, z których Kolumbia słynie. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Dla chętnych salsa kolumbijska przy muzyce na żywo  w znanym klubie La Habana.

7 dzień          Kartagena- kurort Baru

Rankiem transfer z Kartageny do Baru, rajskiego kurortu nad morzem Karaibskim, słynącego ze wspaniałych piaszczystych plaż, lazurowego morza, rafy koralowej, palm. W latach 90. XX w. Baru było punktem przerzutowym narkotyków na wielką skalę i wówczas liczni mafiozi posiadali tu swoje rezydencje. Inną ciekawostką jest fakt, że w czasach kolonii hiszpańskiej na okolicznych wodach rozegrała się bitwa morska, w której zatonął galeon załadowany złotem i szmaragdami. Wrak został odnaleziony w 2015 r. i do chwili obecnej trwają dyskusje, do kogo zatopiony skarb powinien należeć. Czas na relaks, kąpiele morskie i słoneczne.

8 dzień          Wyspy Różańcowe - San Pedro de Majagua

Archipelag Wysp Różańcowych to jeden z narodowych parków Kolumbii. Znajduje się około 40 km na południowy zachód od Kartageny i składa się z 27 wysp, w większości prywatnych oraz 20 ha rafy koralowej. Podczas całodziennej wycieczki statkiem (z innymi turystami) będziemy podziwiać przepiękne krajobrazy, faunę morską (delfiny), będzie też czas na plażowanie, kąpiel i lunch na wyspie San Pedro de Majagua. Po południu powrót do Baru.

9 dzień               Odpoczynek na Baru

Dzień do dyspozycji własnej na eksplorację wyspy, relaks, plażowanie i sporty wodne.

10 dzień             Baru- Kartagena- wylot do Warszawy

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Kartagenie, wylot do Warszawy via Amsterdam.

11 dzień            Amsterdam- Warszawa

Przylot na lotnisko w Amsterdamie godz. 10:30; Przelot do Warszawy godz. 14:30, w Warszawie- godz. 16:25. Zakończenie wycieczki.

Co jeszcze warto zobaczyć w Kolumbii?

- Guatape, najbardziej kolorowe i fotogeniczne miasteczko w całej Kolumbii, malowniczo położone nad brzegiem sztucznego jeziora Embalse del Penol. Pełne różnokolorowych budynków miasteczko z 220- metrową skałą widokową La Piedra del Penol jest jedną z wizytówek kraju.

- San Agustin, najważniejszy park archeologiczny w Kolumbii i największa nekropolia na świecie, z ogromną ilością grobów i rzeź megalitycznych datowanych na 5-400 rok n.e. Od 1995 r. znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

- Parki narodowe, m. in. Amacayacu, położony nad Amazonką obszar amazońskiego lasu deszczowego z 5000 gatunkami roślin i 1/3 wszystkich gatunków kolumbijskich ptaków oraz prawie połową wszystkich ssaków.

- Ciudad Perdida, czyli Zaginione Miasto pośród szczytów Sierra Nevada. Niegdyś miasto należało do ludu Taironi, ale zdobyli je Hiszpanie, a mieszkańców zgładzili. Miasto przejęła bujna roślinność i dopiero w latach 70. XX w. ponownie je odkryto.

- Rzeka pięciu Kolorów- Cano Cristales, niezwykła rzeka, nazywana najpiękniejszą rzeką świata. Przepływa przez Park Narodowy Serrania la Macarena i zachwyca podróżnych niezwykłą feerią barw. Nazywana jest również „Tęczową rzeką” i jest prawdziwym cudem natury.

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**