Włochy Północne - wycieczka integracyjna dla fanów motoryzacji, sportu i miłośników wina

Szybkie samochody  i piłka nożna, a do tego dobre wino i świetna włoska kuchnia dla fanów motoryzacji, sportu i miłośników regionalnej kuchni  w naszym programie wyjazdu integracyjnego, motywacyjnego bądź nagrodowego  do Włoch Północnych, Lombardii i Piemontu.

Poczujemy dreszczyk emocji na torze F1 w Monzy; na stadionie „Starej Damy”- Juventusu w Turynie  poznamy historię tego słynnego klubu piłkarskiego; skosztujemy wyśmienitych win Barolo, Barbaresco, Moscato D`Asti; zabawimy się  w przygotowanie własnego vermouthu  lub koktajli  na bazie Martini, a dla spragnionych kontaktu z historią i architekturą nie zabraknie zwiedzania Mediolanu, Turynu oraz Alby i innych miasteczek regionu Langhe.

 

1 dzień-  Tor Formuły1 w Monzy – Mediolan, stolica włoskiego biznesu

Po przylocie do Mediolanu przejazd do Monzy na tor wyścigowy F1, zwiedzanie z przewodnikiem najbardziej ekskluzywnych miejsc backstage`u Formuły 1 Grand Prix Włoch. Wejdziemy do Sali prasowej, do biura dyrekcji wyścigów, na padok, do budynku boxów, a także możemy wejść na podium jak wielcy mistrzowie motosportu. Przejedziemy się po torze minivanem lub na rowerach aby poznać cały tor, zakręt po zakręcie. (Istnieje również możliwość przejażdżki na bolidach- obok kierowcy !) Lekki lunch w restauracji, a następnie przejazd do Mediolanu na zwiedzanie stolicy mody i biznesu z przewodnikiem (2 godz.) . Zobaczymy Plac Duomo z imponującą gotycką katedrą, Gallerię Vittorio Emanuele II z eleganckimi butikami i kawiarniami, plac della Scala ze słynnym teatrem opery La Scala,  zamek Sforzów- rodziny panującej w Mediolanie od 1450 r. Zakwaterowanie w hotelu w Mediolanie lub okolicy, kolacja.

2 dzień-  Turyn = JUVENTUS  dla fanów piłki nożnej

Po śniadaniu i wykwaterowaniu  przejazd do Turynu, zwiedzanie miasta z przewodnikiem (2 godz.). Turyn, stolica Piemontu, znana z takich marek jak  Fiat, kawa Lavazza, Juventus, a także Całun Turyński, jest fascynującą mieszanką historii, kultury i nowoczesności. Zobaczymy barokowe pałace, bogate kościoły, eleganckie bulwary. Zwiedzimy  stadion Juventusu, zobaczymy muzeum oraz ekskluzywne miejsca stadionu, np. przebieralnie, strefy dla prasy .  Lekki lunch.
Po południu warsztaty z przygotowania własnego Vermouthu , z którego również słynie  Turyn lub alternatywnie  skomponujemy własne koktajle w znanej na całym świecie firmie Martini e Rossi (15 min. od Turynu).
W Turynie musimy także koniecznie spróbować lokalnego przysmaku- bicerinu- czekolada, kawa i śmietanka, podanego w wysokiej szklance, tworzącego 3 odrębne warstwy z miejscowymi ciasteczkami. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Barolo, kolacja (2 noclegi ).

3  i 4 dzień  PIEMONT- kulinarno - winne zagłębie Włoch

Fontanafredda- Serralunga D`Alba- Alba- Barolo- Asti

2  kolejne dni zadedykowane  miłośnikom świetnej włoskiej kuchni i wina  spędzimy w regionie Langhe i Roero. Rozpoczniemy od najsłynniejszej winnicy Piemontu o powierzchni 120 ha, Fontanafredda, która niegdyś stanowiła własność króla Vittorio Emanuele II . W arystokratycznej atmosferze Fontanafredda  zapoznamy się z procesem produkcji słynnych win regionu Langhe, a wizytę zakończymy degustacją win i lekkim lunchem.
Odwiedzimy również urokliwe, malowniczo położone wśród winnic Piemontu miasteczka  Serralunga D'Alba i Alba. Alba, średniowieczne miasteczko 100 wież, znana jest na całym świecie  jako stolica trufli i główna siedziba  Ferrero, producenta słynnych czekoladek oraz nutelli.
W  średniowiecznym miasteczku  króla win, Barolo, zwiedzimy  słynne  WIMU- Muzeum Wina Barolo. W tym najnowocześniejszym  muzeum wina we Włoszech i jednym z najważniejszych  na świecie zostaniemy przywitani  welcome drinkiem. Przechowywane są tutaj archiwalne egzemplarze tego wyśmienitego wina. W drodze powrotnej na lotnisko zatrzymamy się w Asti, miasteczku znanym z produkcji najlepszych serów, słodkiego nugatu (torrone) a przede wszystkim  lekkiego musującego wina D'Asti.   Zwiedzimy fabrykę, gdzie produkuje się torrone i czekoladę. Zobaczymy kolejne etapy produkcji i skosztujemy tego smakowitego deseru przy lampce Moscato D`Asti.
Zakończenie wycieczki integracyjnej - lotnisko w Mediolanie.

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**