Incentive w Toskanii- wycieczka integracyjna do Włoch dla aktywnych

Czy zwiedzaliście kiedyś romantyczną Toskanię aktywnie? Własnie taki sposób zwiedzania proponujemy na super atrakcyjny i pełen adrenaliny wyjazd integracyjny do Toskanii. Czeka Was ekscytujący lot balonami nad zielonymi wzgórzami Toskanii, pełen emocji wyścig gokartami na torze w Sienie, zwiedzanie Elby na skuterach, quadach i gokartach. Ponadto zobaczymy wspaniałe zabytki m.in. stolicy Toskanii- Florencji, Pizy i Sieny. Nie zabraknie degustacji wyśmienitych toskańskich win w słynnych winnicach Chianti i Montalcino. Gwarantowane niezapomniane wrażenia!

Jaka jest toskańska kuchnia?

Kuchnia regionu to swoiste połączenie dwóch smaków - włoskiego i regionalnego - toskańskiego. Znajdziemy tu dania skomponowane z owoców morza i ryb, a także  wykwintne specjały z makaronów i ciast oraz warzywne kompozycje zazwyczaj przyprawione szczyptą bazylii. Toskania to przede wszystkim region win i sławnego na całym świecie Chianti oraz najznakomitszych włoskich win: Brunello di Montalcino i Nobile di Montepulciano.
 
1. DZIEŃ       WELCOME DRINK I POWITALNA KOLACJA W PIZIE
Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed odlotem, odprawa bagażowo – paszportowa, przelot do Pizy lub Florencji via Rzym lub Mediolan. Transfer z lotniska do hotelu Jolly Cavaglieri w Pizie, welcome drink, zakwaterowanie i uroczysta kolacja powitalna w hotelu.   
 
2. DZIEŃ      ZWIEDZANIE PIZY, LUKKI I LIVORNO
Po śniadaniu zwiedzanie Pizy: katedra na Piazza dei Miracoli (Plac Cudów), Camposanto (cmentarz), Krzywa Wieża, Pałac Zegarowy. Przejazd do Lukki, lunch, a po lunchu zwiedzanie Lukki (dawna stolica Longobardów): katedra S.Martino, kościół S.Frediano, kościół S.Michele in Foro, Piazza Amfiteatro. Następnie krótkie zwiedzanie Livorno: Porto Mediceo, Fortezza Vecchia. Przejazd do hotelu na trasie Livorno- Grosetto, www.parkhotelzibellino.com. Zakwaterowanie, kolacja w hotelu.
 
3. DZIEŃ      ZWIEDZANIE ELBY NA QUADACH, GOKARTACH I SKUTERACH
Po śniadaniu przejazd do portu w Piombino, przeprawa na Elbę. Zwiedzanie wyspy quadami, skuterami i gokartami drogowymi. Lunch, czas wolny (plażowanie - na Elbie lub w Castiglione Della Pescaia). Kolacja w hotelu Zibbelino, nocleg.
 

4. DZIEŃ       MAŁA TOSKANIA - BRUNELLO TOUR Z DEGUSTACJĄ WIN
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Montalcino, degustacja win Brunello di Montalcino, przejazd do Pienzy (miasto papieża Piusa II): średniowieczne centrum, Pałac Papieski, lunch. Przejazd do Monteriggioni. Zakwaterowanie w hotelu Borgo San Luigi. Kolacja w restauracji przy basenie.
 
5. DZIEŃ       LOT BALONEM, WYŚCIG GOKARTAMI I ZWIEDZANIE SIENY


Wczesnym rankiem, (ok. h. 06.00) przejazd  na miejsce startu balonów, np. do Tavernelle val di Pesa, przelot nad wzgórzami Toskanii. Lekki lunch typu piknik, a po południu przejazd do Sieny, wyścigi gokartami na międzynarodowym torze w Sienie i następnie zwiedzanie Sieny: Palazzo Comunale, Katedra, Museo del Duomo, kościół S.Cristina, Palazzo Papale, Piazza Del Campo, kolacja w restauracji Gallo Nero w Sienie z pokazem średniowiecznych kuglarzy. Powrót do hotelu, nocleg.
 

6. DZIEŃ      ZWIEDZANIE FLORENCJI
Po śniadaniu przejazd do Florencji, pozostawienie bagaży w hotelu www.hotelbrunelleschi.it, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra S.Maria del Fiore, Baptysterium, Dom Dantego Alighieri, lunch, kościół Santa Croce, Palazzo Vecchio, uroczysta kolacja pożegnalna.
 
7. DZIEŃ
Po śniadaniu transfer na lotnisko we Florencji lub Pizie i odlot do Warszawy

ZAKOŃCZENIE IMPREZY

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**