Smak Wina i Magia Średniowiecznej Wiejskiej Osady - Team Building w Toskanii

1. DZIEŃ        

Przylot do Florencji, transfer z lotniska do hotelu Borgo San Luigi w Monteriggioni (okolice Sieny) www.borgosanluigi.it, welcome drink, zakwaterowanie, kolacja powitalna.
 

2. DZIEŃ FLORENCJA
Po śniadaniu transfer na całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem Florencji, gotycki kościół Santa Croce, gdzie znajduje sie miedzy innymi grób Michała Anioła, Piazza della Signoria ze słynnym posągiem Dawida, Ponte Vecchio czyli stary most zwany także mostem złotników malowniczo rozciągnięty nad rzeką Arno; katedra Santa Maria del Fiore ze słynna kopułą Brunalleschiego,  Baptysterium, słynna Galeria Uffizi – królowa muzeów, w przerwie zwiedzania lunch, powrót do hotelu, kolacja połączona z gra zespołową WINO & HAZARD.
„Kasyno win” to wesoła gra, która poprzez gry hazardowe i znajomość win pozwala uczestnikom poznać smak dobrego wina. Aby wzmocnić efekt należy połączyć grę z aperitivem i kolacją z degustacją. Będzie możliwość zagrania w osiem  rożnego rodzaju gier: winna ruletka, smelly Jack ( pobudza węch graczy), poker, winna loteria, smakowy hazard, quiz win itp. Zawodnicy inspirowani światem win  grają  i wygrywają tylko korki od win. Mogą również uczestniczyć w licytacji w ciemnościach (nagrody enogastronomiczne), w której aktor-licytator zachęca zwycięzców do współpracy przy przyznawaniu nagród. Gra jest przeznaczona dla wszystkich osób także dla tych , którzy nie są znawcami win. To gra, która intryguje graczy z nadzieją na wygraną.

 

3. DZIEŃ JARMARK EPOKI ŚREDNIOWIECZA - SAN GIMIGNANO
Po śniadaniu  półdniowy event - jarmark epoki średniowiecza.

Program przenosi w atmosferę czasów średniowiecza z aktorami i uczestnikami, którzy biorą udział w różnych rodzajach aktywności: począwszy od gier zespołowych inspirowanych czasami średniowiecza, przez budowę zamku , po szkołę sokolniczą z kuglarzami króla. We współpracy z grupą program jest realizowany w pięknym miejscu  przeznaczonym do gier zespołowych z przeszłości. Łuki, kusze, katapulty, magia, jarmark średniowieczny, kuglarze, średniowieczne tańce, poszukiwanie skarbu w temacie i wiele innych atrakcji pozwala uczestnikom przenieść się w epokę średniowiecza. W praktyce dotyczy to wielu propozycji połączonych razem w bardzo przekonujący sposób. 

Zakończony  lunchem na powietrzu, w terenie otwartym  np. w agroturystyce po południu zwiedzanie SAN GIMIGNANO - miasta słynącego  z czworokątnych wież, zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII – XV w., które pełniły funkcje obronne, ale także podkreślały znaczenie i zamożność właściciela, powrót  na kolacje do hotelu  lub kolacja w  restauracji w San Gimignano. 

 

4. DZIEŃ  SZLAKIEM CHIANTI - SIENA

Po śniadaniu program SZLAKIEM CHIANTI  -  krótkie  zwiedzanie najbardziej znanych miasteczek Chianti (np. Radda, Gaiole, Castellina)  , lunch połączony z degustacją wina Chianti Classico, a po południu  zwiedzanie SIENY  -  jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast,  kolacja  w Sienie  w restauracji „GALLO NERO” ( w trakcie kolacji pokaz średniowiecznych kuglarzach) www.gallonero.it lub pożegnalna  kolacja w hotelu przy basenie ( w zależności od pogody).

* zwiedzanie SZLAKIEM CHIANTI  może  odbyć  się  standardowo autokarem  lub  wynajętymi epokowymi  samochodami a, także jeepami. 
 
 

5. DZIEŃ   
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko , odlot do Polski. 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**