Incentive - wyjazd integracyjny do Porto i Doliny Douro

Gdzie można zjeść najlepszego dorsza w różnych wersjach popijając wyśmienitym winem, wspiąć się na most i przejechać zabytkowym
pociągiem parowym wzdłuż ekscytującej winnej doliny
, podziwiając wspaniałe sielskie widoki? Odpowiedź jest tylko jedna! Te wszystkie atrakcje i jeszcze wiele innych czekają na Was w północnej Portugalii, nazywanej portugalską Toskanią. Gwarantujemy, że proponowany przez nas program na Incentive lub na firmowy wyjazd integracyjny do PORTO i DOLINY DOURO zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających. Posmakujemy lokalnej kuchni, zobaczymy urocze małe miasteczka i zadbamy o bezpieczny poziom adrenaliny…

1 dzień     RIBEIRA – PIERWSZE SPOTKANIE Z PORTO

 

Przylot do Porto, transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Porto co zwiedzić ?

Na początek zabierzemy Was na wieczorny spacer wąskimi uliczkami najstarszej malowniczej dzielnicy miasta, Ribeira, aby poczuć jej niepowtarzalny klimat. Kolację zjemy w jednej z wielu restauracji położonych przy deptaku nad rzeką Douro z widokiem na zacumowane łódki rabelo, którymi kiedyś transportowano beczki z winem. Lokalne przysmaki i wino Porto będą tylko wstępem do naszej portugalskiej przygody w północnej Portugalii.

2 dzień     CO WARTO ZOBACZYĆ W PORTO ?

Stolica północnej Portugalii, Porto, miasto tętniące życiem zarówno w dzień jak i w nocy, z ciekawą historią, piękną starówką i wieloma atrakcjami turystycznymi rozkochuje w sobie wielu turystów. Z Porto, miejsca urodzenia wielkiego podróżnika i odkrywcy Henryka Żeglarza, zaczęły się europejskie wyprawy w poszukiwaniu nowych lądów.

Porto co warto zobaczyć ?

Nasz sposób na poznanie PORTO, to odkrywanie tego kosmopolitycznego miasta poprzez jego wyjątkowe atrakcje:

- Wspinaczka na most da Arrabida, położony nad rzeką Douro, to prawdziwe sportowe wyzwanie. Wysoki poziom adrenaliny i piękne widoki gwarantowane! Na samej górze w nagrodę dla każdego słodko-winna niespodzianka, a niezapomniane wrażenia są wliczone w cenę.

- Wizyta w pracowni mydła Claus Porto. Poznamy historię marki, znanej na całym świecie, która zachwyca wszystkich pięknymi opakowaniami. Te luksusowe portugalskie „perełki” są wytwarzane ręcznie i stemplowane w Portugalii od 1887 r.

- Przejażdżka zabytkowym tramwajem linii nr 1 wzdłuż malowniczej trasy nad rzeką Douro.

- Degustacja Pasteis de Nata - babeczek budyniowych nr 1 w całej Portugalii.

- Wizyta w księgarni Lello, jednej z najpiękniejszych księgarni na świecie, z rzeźbionym wnętrzem, witrażami na suficie i zakręconymi schodami, które zainspirowały J.K Rowling, autorkę Harrego Pottera.

- Płytki azulejos, portugalskie kafelki w niebieskim kolorze, wszechobecne na wszystkich budynkach miasta, są symbolem Portugalii. Najbardziej reprezentatywnym przykładem w Porto jest dworzec kolejowy Sao Bento, jeden z najpiękniejszych w Portugalii, który zachwyca przepięknymi mozaikami z ponad 20 000 płytek azulejos przedstawiających historię kraju.

- Zwiedzanie piwnic w dzielnicy Vila Nova de Gaia i degustacja wina Porto. W piwnicach najbardziej znanych producentów wina Porto Fonseca, Sandeman, Taylor’s leżakują beczki z drogocennym winem. Lokalny przewodnik opowie nam o tajnikach produkcji wina, a zwiedzanie piwnic zakończymy degustacją połączoną z lekcją o regułach picia wina Porto.

W trakcie całego dnia towarzyszyć nam będzie, z różnych stron widoczny, symbol Porto, znany z każdej pocztówki, Most Ponte Dom Luis I, dzieło ucznia Gustave Eiffela.

Na zakończenie pełnego dnia wrażeń i atrakcji kolacja integracyjna w lokalnej restauracji przy akompaniamencie smętnej muzyki fado, nazywanej portugalskim bluesem. Skosztujemy najsmaczniejszych dań regionu: francesinha, dorsz Bacalhau, flaki, owoce morza, w tym słynne „percebes” z Oceanu Atlantyckiego itd.

3 i 4 dzień     DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ DOLINĘ DOURO ?

Dzisiaj zmienimy otoczenie na zielone krajobrazy z winnicami i rzeką Douro w tle. W ciągu 2 kolejnych dni pokażemy Wam Dolinę Douro od strony krajobrazowej, winiarskiej i kulinarnej, jeden z najlepszych i najpiękniejszych regionów winiarskich na świecie. Odcinek rzeki Douro po stronie portugalskiej ma w większości formę kanionu i słynie z regionu winiarskiego Alto Douro, którego tradycje winiarskie sięgają aż czasów rzymskich. Alto Douro, był pierwszym regionem na świecie o wyznaczonych granicach i z klasyfikacją winnic, co pozwoliło zapewnić jakość, wyjątkowość i renomę produkowanego tu wina. W Alto Douro produkuje się najbardziej znane czerwone wino Porto (aromatyczne, wzmacniane i słodkie), ale także wina białe i różowe. Na początku XX wieku w dzielnicy Vila Nova De Gaia w Porto wybudowano piwnice, w których leżakuje wino produkowane w dolinie Douro. Dolina Douro zachwyci każdego turystę swoją malowniczą scenerią  i często jest głównym celem przyjazdu do północnej Portugalii. Co najbardziej doceniają turyści? Portugalski klimat małych miasteczek, malowniczo położone gospodarstwa winne, kaskadowe tarasy z winnicami, najpiękniejsze trasy samochodowe,najładniejszą trasę kolejową w Portugalii, wszechobecny spokój oraz przepiękne widoki to uczta dla wszystkich ludzkich zmysłów.

                               ATRAKCJE w DOLINIE DOURO

Spośród wielu sposobów zwiedzania Doliny Douro wybraliśmy dla Was takie, które pozwolą jak najlepiej docenić jej urok, pokażą kwintesencję i magię całej doliny.

- Przejażdżka zabytkowym pociągiem z lokomotywą parową z 1925 roku i 5 drewnianymi wagonami na trasie Peso de Regua – Tua, z postojem w Pinhao. Zespół grający regionalną muzykę w pociągu i lokalne przysmaki serwowane z winem przeniosą nas w nostalgiczną przeszłość doliny Douro. Sama przejażdżka to nie tylko atrakcja dla miłośników starej i zabytkowej kolei, ale także uczta dla oczu, bo mijany pejzaż zapiera dech w piersiach.

- Peso de Regua i Pinhao, to miasteczka perełki w dolinie Douro. W Peso de Regua zwiedzimy muzeum wina przybliżające tradycje winiarskie regionu, a z położonego nieopodal punktu widokowego Św. Leonarda zobaczymy panoramę całej doliny. W Pinhao zachwycimy się najpiękniejszą stacją kolejową Portugalii, ozdobioną panelami z płytek azulejos, obrazującymi produkcję wina.

- Wyprawa off road poza utartymi szlakami. Samochodami terenowymi pokonamy wąskie, piaszczyste i zakręcone drogi wśród otaczających nas z każdej strony winnic doliny. Emocje gwarantowane! W jednej z wielu winiarni zatrzymamy się na mały poczęstunek z lampką wina Porto. Nie zabraknie również krótkich przystanków w małych miasteczkach, tworzących niepowtarzalny klimat całego regionu.

- Rejs portugalską łodzią rabelo po rzece Douro, 3 godzinny relaks z typowo portugalskim obiadem na pokładzie, winem Porto i wyjątkowym krajobrazem winnic widzianych z perspektywy rzeki

- Kolacja i nocleg w gospodarstwie winnym. Zwieńczeniem czasu spędzonego w Dolinie Douro będzie kolacja i nocleg w klimatycznym gospodarstwie winnym położonym w pięknej scenerii setek hektarów winnic i gajów oliwnych. Docenimy doskonałą portugalską kuchnię, wino i niczym niezmąconą ciszę okolicznych winnic. Z pewnością noc spędzona w hotelu z pokojami w kształcie ogromnych baryłek wina wyda nam się ekscytująca i pozostanie na długo w pamięci.

Pożegnalna kolacja w Porto

Na nasz ostatni nocleg i pożegnalną kolację wrócimy do Porto. W restauracji w dzielnicy Vila Nova de Gaia zostaniemy przywitani lampką wina porto, na stołach nie zabraknie najlepszych dań kuchni portugalskiej i różnego rodzaju win. Wieczór uświetni pokaz regionalnych tańców z północy, show ilustrujący historię całego regionu, a tancerze zaproszą nas do wspólnej zabawy.

 

5 dzień  

Transfer na lotnisko w Porto, odlot do Warszawy.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**