Praga i Pilzno na firmowy weekend

                                  

Wyjazd szkoleniowo integracyjny do Pragi

Smaczne knedliki, najlepsze piwo i dzielny wojak Szwejk to główne skojarzenia z naszymi najbliższymi sąsiadami, Czechami, ale wbrew naszym potocznym przekonaniom, Czechy mają dużo wiecej zabytków architektury niż Polska. Zagranicznych turystów przyciąga głównie stolica Czech , Praga, miasto pełne zabytków najwyższej światowej klasy. Praga w turystyce międzynarodowej zdystansowała najbliższe metropolie, jak Wiedeń i  Budapeszt. Czechy to też ojczyzna piwa. A jak piwo to oczywiście Pilzno. Rzym ma Koloseum, Paryż wieżę Eiffla, a Pilzno browar! Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że Złota Praga i piwne Pilzno to doskonała alternatywa na weekendowy wypad - city break lub na organizację krótkiego szkolenia ,czy też konferencji w ramach wyjazdu firmowego.

1 dzień         PILZNO
Przyjazd  autokarem w godzinach wieczornych do Pilzna. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja, po której zapraszamy na wieczorny spacer po mieście pilzneńskiego browaru.

2 dzień       SZKOLENIE/KONFERENCJA - PILZNO
Po śniadaniu firmowe szkolenie lub konferencja w hotelu. W przerwie coffee break, a po zakończeniu szkolenia/konferencji lekki lunch w restauracji hotelowej. Pilzno, to małe miasto, z którym nierozerwalnie związana jest produkcja piwa, dlatego też pozostałą część dnia poświęcimy na poznanie jego historii. W Czechach produkuje się co najmniej 200 różnych marek piwa, które są niepowtarzalne w smaku. Rodowym klejnotem dla Czechów jest właśnie browar w Pilźnie, gdzie wyprodukowano pierwsze złote piwo na świecie. Odwiedzimy Muzeum Piwowarstwa w Pilźnie, żeby  „od kuchni” zobaczyć, jak warzy się najstarsze piwo świata. Najciekawszym punktem programu jest wizyta w piwnicach browaru i degustacja niefiltrowanego i niepasteryzowanego piwa  Pilsner Urquell. Wieczorem zapraszamy na integracyjną kolację z regionalnymi czeskimi daniami: knedlikami , flakami, zupą czosnkową i jabłkowym strudlem oraz złotym piwem Pilsner i becherovką.

3 dzień    PRAGA
Po śniadaniu wybierzemy się na całodzienną wycieczkę do Pragi. Praga, to jedno z najciekawszych miast Europy, które zasługuje na miano środkowoeuropejskiego klejnotu. Znajdziemy tu niemal każdy styl architektoniczny, począwszy od gotyku a skończywszy na współczesności. W trakcie spaceru z miejscowym przewodnikiem  zobaczymy najważniejsze i najpiękniejsze miejsca Złotej Pragi: Hradczany - zamek i siedzibę władców czeskich z gotycką katedrą Św. Wita, Wacława i Wojciecha oraz malowniczą  Złotą Uliczkę, zawdzięczającą nazwę mieszkającym tu kiedyś złotnikom (w domku pod numerem 1917 swoje dzieła pisał Franz Kafka), Malá Strana -najbardziej romantyczną i malowniczą dzielnicę Pragi, obowiązkowo Most Karola – ulubione miejsce spacerowiczów i artystów (ciekawostką jest, że jednym ze składników zaprawy murarskiej były białka jajek) oraz ratusz ze średniowiecznym zegarem astronomicznym Orloj, na którym co godzinę pojawiają się figurki 12 apostołów, a szkielet symbolizujący śmierć pociąga za sznur dzwonu. Powrót na kolację i nocleg do hotelu w Pilźnie.

4 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**