Praga i Pilzno na firmowy weekend

  

Wyjazd szkoleniowo integracyjny do Pragi

Smaczne knedliki, najlepsze piwo i dzielny wojak Szwejk to główne skojarzenia z naszymi najbliższymi sąsiadami, Czechami, ale wbrew naszym potocznym przekonaniom, Czechy mają dużo więcej zabytków architektury niż Polska. Zagranicznych turystów przyciąga głównie stolica Czech, Praga, miasto pełne zabytków najwyższej światowej klasy. Praga w turystyce międzynarodowej zdystansowała najbliższe metropolie, jak Wiedeń i  Budapeszt. Czechy to też ojczyzna piwa. A jak piwo, to oczywiście Pilzno. Rzym ma Koloseum, Paryż wieżę Eiffla, a Pilzno browar! Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że Złota Praga i piwne Pilzno to doskonała alternatywa na weekendowy wypad - city break lub na organizację krótkiego szkolenia, czy też konferencji w ramach wyjazdu firmowego.

1 dzień         PILZNO
Przyjazd  autokarem w godzinach wieczornych do Pilzna. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja, po której zapraszamy na wieczorny spacer po mieście pilzneńskiego browaru.

2 dzień       SZKOLENIE/KONFERENCJA - PILZNO


Po śniadaniu firmowe szkolenie lub konferencja w hotelu. W przerwie coffee break, a po zakończeniu szkolenia/konferencji lekki lunch w restauracji hotelowej. Pilzno, to małe miasto, z którym nierozerwalnie związana jest produkcja piwa, dlatego też pozostałą część dnia poświęcimy na poznanie jego historii. W Czechach produkuje się co najmniej 200 różnych marek piwa, które są niepowtarzalne w smaku. Rodowym klejnotem dla Czechów jest właśnie browar w Pilźnie, gdzie wyprodukowano pierwsze złote piwo na świecie. Odwiedzimy Muzeum Piwowarstwa w Pilźnie, żeby „od kuchni” zobaczyć, jak warzy się najstarsze piwo świata. Najciekawszym punktem programu jest wizyta w piwnicach browaru i degustacja niefiltrowanego i niepasteryzowanego piwa Pilsner Urquell. Wieczorem zapraszamy na integracyjną kolację z regionalnymi czeskimi daniami: knedlikami, flakami, zupą czosnkową i jabłkowym strudlem oraz złotym piwem Pilsner i becherovką.

3 dzień    PRAGA


Po śniadaniu wybierzemy się na całodzienną wycieczkę do Pragi. Praga, to jedno z najciekawszych miast Europy, które zasługuje na miano środkowoeuropejskiego klejnotu. Znajdziemy tu niemal każdy styl architektoniczny, począwszy od gotyku a skończywszy na współczesności. W trakcie spaceru z miejscowym przewodnikiem  zobaczymy najważniejsze i najpiękniejsze miejsca Złotej Pragi: Hradczany - zamek i siedzibę władców czeskich z gotycką katedrą Św. Wita, Wacława i Wojciecha oraz malowniczą Złotą Uliczkę, zawdzięczającą nazwę mieszkającym tu kiedyś złotnikom (w domku pod numerem 1917 swoje dzieła pisał Franz Kafka), Malá Strana -najbardziej romantyczną i malowniczą dzielnicę Pragi, obowiązkowo Most Karola – ulubione miejsce spacerowiczów i artystów (ciekawostką jest, że jednym ze składników zaprawy murarskiej były białka jajek) oraz ratusz ze średniowiecznym zegarem astronomicznym Orloj, na którym co godzinę pojawiają się figurki 12 apostołów, a szkielet symbolizujący śmierć pociąga za sznur dzwonu. Powrót na kolację i nocleg do hotelu w Pilźnie.

4 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**