Wycieczka do Nowego Jorku- wyjazdy dla firm do USA z Cortina Travel

Nowy Jork, najsłynniejsze miasto świata, miasto marzeń dla wielu milionów ludzi, którzy tutaj właśnie chcą przeżyć swój amerykański sen.

Wszyscy znamy Nowy Jork z filmów Woody`ego Allena, Seksu w Wielkim Mieście, Dawno temu w Ameryce i innych klasyków kinematografii.

Nic jednak nie zastąpi osobistego spotkania z Wielkim Miastem, zwanym także Wielkim Jabłkiem i jego najsłynniejszymi miejscami: Manhattan, Harlem, Brooklyn, Broadway, Liberty Island- to wszystko i wiele innych atrakcji znajduje się w naszym programie.

Wycieczka do Nowego Jorku to jeden z tych pomysłów na atrakcyjny wyjazd firmowy, integracyjny lub motywacyjny dla Twojej firmy, który koniecznie trzeba zorganizować.

1 dzień

przylot do Nowego Jorku, zakwaterowanie w hotelu.

Nowy Jork- co zobaczymy?

2 dzień   

Times Square- Madison Square Garden- Empire State Building- Soho- Chinatown- Wieża Wolności

Rano spotkanie z polskim przewodnikiem i 8 godzinna autokarowa wycieczka, która pozwoli nam odkryć najciekawsze miejsca Nowego Jorku. Zwiedzanie rozpoczniemy w centrum Manhattanu na 42 ulicy od nowego Times Square. Następnie zobaczymy Empire State Building, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta oraz Madison Square Garden, najsłynniejszą sportową arenę świata.Przejedziemy przez malowniczą dzielnicę Greenwich Village z kameralnymi apartamentami tworzącymi atmosferę małego miasta w wielkim mieście. Następnie odwiedzimy sławne Soho, Little Italy i Chinatown zbliżając się w kierunku Wieży Wolności (1 World Trade Center- jeden z czterech wieżowców, który powstał w miejscu biurowców WTC zniszczonych w wyniku zamachu terrorystycznego z 11 września 2001 r.).

Czas wolny na High Line, w jednym z najbardziej nietypowych parków na świecie, który powstał na miejscu linii kolejowej na wysokości około 9 m nad ziemią. Stąd można podziwiać piękną panoramę miasta, krajobrazy i pozostałości torów kolejowych. Kolejnym przystankiem na naszej trasie bedzie Meatpacking District- dzisiaj dzielnica butików, galerii i restauracji. W pobliżu znajduje się sklep Apple oraz Chelsea Market, który jest doskonałym miejscem na lunch. Następnie wrócimy na Piątą Aleję, słynącą  z pięknych domów i drogich sklepów, miniemy Rockefeller Center, aby kontynuować wycieczkę do budynku Time Warner Building (jedna z dwóch bliźniaczych wież) i Lincoln Center for the Performing Arts.

3 dzień     

Central Park- Harlem- Morning Side Heights

Dzień rozpoczniemy spacerem po słynnym Central Parku, zielonych płucach Nowego Jorku, gdzie odbywa się wiele różnych przedstawień. Zobaczymy m. in. Strawberry Fields z pamiatkową mozaiką na cześć Johna Lennona i budynkiem Dakota, gdzie muzyk mieszkał razem ze swoją żoną Yoko Ono, a także pomnik Grunwaldzki- konny pomnik Władysława Jagiełły, podarowany miastu Nowy Jork przez Komitet Pomnika Króla Jagiełły  w 1945 roku. Po południu wycieczka do Harlemu, dzielnicy, której istnienie zapoczątkowała społeczność holenderska przekształcając ją w miejsce letnich rekolekcji dla najbardziej wpływowych rodzin. Od przełomu XIX i XX wieku, poprzez burzliwe lata 60- i 70-te aż do dzisiaj Harlem stał się mekką afroamerykańskich pisarzy i artystów. Zobaczymy słynne zabytki: Katedrę Św. Jana, Uniwersytet Columbia z miasteczkiem uniwersyteckim, rejon Morning Side Heights, najstarszy dom Morris Jumel Mansion,  Sylvan Terrace, Strivers Row i kościół baptystów, dzielnicę Sugar Hill, Aleję Św. Mikołaja, gdzie mieszkał Duke Ellington, słynny amerykański pianista i sławną 125 ulicę, Harlem USA, Cotton Club i Apollo Theater, Centrum Badań Schomburg.

4 dzień       

Liberty Island- Ellis Island- Green Point- Wall Street

Porannym rejsem popłyniemy na wyspę Liberty Island, gdzie znajduje się Statua Wolności podarowana USA przez rząd francuski na 100 lecie uchwalenia Deklaracji Niepodległości w 1886 roku. Zobaczymy również wyspę Ellis, która dla ponad 20 milionów emigrantów była pierwszym przystankiem w Ameryce, a następnie słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Przejedziemy również przez dzielnicę polską Green Point, gdzie znajduje się mnóstwo sklepików i restauracji o swojsko brzmiących nazwach. Zobaczymy także dzielnicę Williamsburg, która jest największym skupiskiem ortodoksyjnych Żydów poza Izraelem. Na zakończenie odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie z gmachem Giełdy Nowojorskiej, Wall Street oraz kościół Św. Trójcy.

5 dzień                

Muzea Nowego Jorku

Po wykwaterowaniu z hotelu na pożegnanie z Nowym Jorkiem sugerujemy wizytę w jednym ze słynnych muzeów: Metropolitan Museum of Art lub Muzeum Gugenheima  lub Muzeum Historii Naturalnej. czas wolny. Przejazd na lotnisko, lot powrotny do Polski.

6 dzień

Przylot do kraju.

 

*Powyższy program możemy modyfikować, łaczyć z innymi destynacjami w USA, z wyjazdami na targi międzynarodowe, skracać, rozbudowywać, np. o musicale na Broadwayu, ciekawe restauracje na kolacje integracyjne, kluby muzyczne etc.

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**