Na krańcu Europy - W Krainie Fado / Wyjazd Integracyjny

WEEKEND W LIZBONIE 4 DNI, 3 NOCE

DLACZEGO LIZBONA?

Lizbona to kosmopolityczna stolica z niezwykłym kulturowym i artystycznym dziedzictwem.
Lokalna gastronomia- bazuje na kuchni śródziemnomorskiej , oferuje różnorodność, tradycję, prostotę  i jakość, ze specjalnym względnieniem świeżych ryb i owoców morza z codziennego połowu i wyjatkowych win, takich jak Porto, Madeira i wina Moscatel. Dobre hotele, niezwykłe wydarzenia i unikalne zwiedzanie.

Nazwa miasta pochodzi od fenickich słów Allis Ubboh, co znaczy „ zachwycający port” . Bliskość Oceanu Atlantyckiego niewątpliwie wpłynęła na wielkie tradycje żeglarskie Portugalczyków. Miasto jest zlokalizowane w zachodniej części kraju,  w miejscu, gdzie Tag wpada do oceanu. 
Dzisiaj Lizbona to kosmopolityczne miasto ze wspaniałym multikulturowym i architektonicznym dziedzictwem. Znajdziemy tu fascynujące połączenie średniowiecznych fasad z interesującymi budynkami w stylu art - nouveau, czarno - białe mozaiki chodników, wąskie uliczki starego miasta, z przytulnymi restauracjami, pubami i barami z muzyką fado…

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku. Przelot samolotem czarterowym do Lizbony. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. 2 godz. Konferencji. Po drodze na kolację  krótki objazd miasta - poprzez Starówkę - główne place i aleje (Marques de Pombal, Liberdade Avenue, budynek Parlamentu, dzielnica Belem) do nowej, wschodniej części Lizbony (Park Narodów). Kolacja w restauracji np. Bufalo Grill, położonej nad rzeką Tag, w sercu Parku Narodów .  Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ 2 ODKRYWANIE UROKÓW LIZBONY- CO MOŻNA ZWIEDZIĆ W MIEŚCIE?
Śniadanie. 

Z uwagi na dużą liczebność grupy, kolejność zwiedzania dla poszczególnych autokarów będzie różna.

Zaczniemy od  zabytkowej  części Lizbony - dzielnicy Belém, gdzie zwiedzą Państwo Klasztor Hieronimitów, zbudowany w 1500 r., gdzie znajduja się piękne grobowce m.in. Luisa de Camoes (portugalskiego poety), Vasco da Gamy (słynnego żeglarza, który odkrył drogę morską do Indii). Krótka przerwa w jednej z najstarszych i najsłynniejszych cukierni Lizbony, degustacja słynnych ciasteczek Belem, na które przepis jest najpilniej strzeżoną tajemnicą rodziny. Następnie Wieża Belem  oraz pomnik portugalskich żeglarzy, które uznawane są za wizytówkę Lizbony. Wizyta w Muzeum Pojazdów królewskich i dworskich.

Lunch w restauracji Botequim do Rei, która mieści się w jednym z najpiękniejszych ogrodów Lizbony  lub w Estufa Real, w środku ogrodu Botanicznego Ajuda, z widokiem na rzekę Tag, serwuje dania kuchni portugalskiej i miedzynarodowej.

C.d. zwiedzania - przejazd do Baixa Pombalina, dzielnicy odbudowanej w XVIII w. po trzęsieniu ziemi w 1755  r. przejście pod Łukiem  Trumfalnym Czas wolny, np. na zakup upominków. Dalsze zwiedzanie  tradycyjnymi żółtymi lub czerwonymi  tramwajami, wynajętymi specjalnie dla grupy, przejazd malowniczymi ulicami takimi jak Estrela, S. Bento, Camoes,  Katedra Lizbońska, zakończenie na placu Portas do Sol. Spacer na wzgórze z Zamkiem Św. Jerzego, fortecy z XII w. skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na starówkę, rzekę Tag oraz most 25 Kwietnia. Spacer do Alfamy - gdzie odnajdziemy prawdziwe oblicze dawnej Lizbony. Kolacja z występami fado w restauracji np. Pateo Alfacinha. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3 ZWIEDZANIE SINTRY, CASCAIS/LUB OBIDOS, NAZARET, BATALHA, FATIMA
Śniadanie. Programy do wyboru. Każdy autokar może realizować inną wycieczkę, w zależności od zainteresowań.
 

 

 

 

  • Wycieczka do Sintry, uwiecznionej przez Lorda Byrona w „Glorious Eden”. Zamek Królewski od XIV w. był rezydencja  wielu portugalskich królów. Spacer wąskimi uliczkami miasta , Czas wolny na zakupy. Przejazd do Colares, winnicy położonej niedaleko Sintry i Cabo da Roca, najbardziej wysuniętego punktu Europy na zachód, skąd można podziwiać przepiękny widok na Ocean Atlantycki. Winnica Colares jest znana z produkcji białego wina, jedynego w Portugalli białego wina, które może być sezonowane przez dłużej niż 2-3 lata. Degustacja win i sera.Lunch w restauracji położonej na krawędzi klifu, z wielkimi oknami z widokiem na morze- Mar do Guincho, specjalizującej się w owocach morza. Przejazd do Cascais, wizyta w dawnej wiosce rybackiej. Powrót do Lizbony malowniczą nadmorską drogą. Kolacja w restauracji np. Kais lub Belem Bar Cafe (BBC) z muzyka i tańcami. W przypadku wyboru restauracji Kais- dyskoteka odbywa się w klubie obok- The Skones.
  • Całodzienna wycieczka do Obidos, Nazaretu, Batalha, Fatima. Po śniadaniu wyjazd do Obidos- jednego z najpiękniejszych portugalskich miasteczek, całkowicie otoczonego murami średniowiecznego zamku. Następnie przejazd do Nazaretu - najsłynniejszej rybackiej wioski w Portugalii, gdzie po dziś dzień kobiety nosza tradycyjne, 7 spódnicowe kostiumy. Przejazd do Fatimy, lunch w restauracji np. Truao. Zwiedzanie  Fatimy - miejsca kultu maryjnego. Zwiedzanie Bazyliki i Kaplicy Objawień, czas wolny. Przejazd do Batalha, gdzie znajduje się wspaniały klasztor Santa Maria da Victoria, zbudowany w 1388 r. na cześc zwycięstwa z Kastylijczykami, najwspanialsze dzieło gotyckie w Portugalii. Powrót do Lizbony, Kolacja w restauracji np. Kais lub BBC  z muzyka i tańcami.

 
DZIEŃ 4
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot samolotem czarterowym do kraju.