Wyjazd weekendowy dla firm do Petersburga - Na carskim dworze

 

Chcielibyście zobaczyć jak żyli carowie, spróbować czarnego oryginalnego kawioru i przeżyć najdłuższy dzień w trakcie „białych nocy” ?
To wszystko i dużo więcej oferuje Petersburg, miasto ogromnych placów, bogato zdobionych cerkwi, położone na ponad 40 wyspach, które łączy prawie 400 mostów. To tutaj miesza się kultura Rosji i otwartość Europy, a miasto jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Petersburg jest miastem sztuki pełnym skarbów, spektakli baletowych na światowym poziomie, wspaniałej rosyjskiej kuchni, tajemnic i  atrakcji, których nie zobaczycie nigdzie indziej. Własnie dlatego Petersburg ze swoim przepychem to wymarzony kierunek na krótkie wycieczki weekendowe - city break o każdej porze roku i dla każdego. Dla miłośników sztuki na wyjazdy studyjne i edukacyjne, dla pasjonatów kuchni rosyjskiej na wycieczki kulinarne, na firmowe wyjazdy integracyjne lub wycieczki nagrodowe dla firm

1 dzień      PETERSBURG w PIGUŁCE na NEWSKIM PROSPEKCIE

  

Przylot do Petersburga. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Spotkanie z Petersburgiem rozpoczniemy od wieczornego spaceru po Newskim Prospekcie, najbardziej reprezentacyjnej głównej ulicy miasta. Przy Newskim Prospekcie zobaczymy najważniejsze zabytki Petersburga takie jak: Sobór Kazański wzorowany na Bazylice św. Piotra i Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (Sobór na Krwi), doskonały przykład rosyjskiej architektury sakralnej, ikona miasta oraz piękne kolorowe kamienice, świątynie różnych wyznań, instytucje handlowe i finansowe.

Wieczorem zapraszamy na kolację integracyjną z daniami wyśmienitej kuchni rosyjskiej. W menu proponujemy: bliny, zupę ucha, pielmieni, czarny i czerwony kawior, z którego słynie Petersburg i dużo, dużo wódki… A naszą kolację uświetni pokaz tańca kozaków, do którego będzie można dołączyć…

2 dzień       NAJWAŻNIEJSZE ZABYTKI i ATRAKCJE PETERSBURGA w JEDEN DZIEŃ

 

Cały dzisiejszy dzień spędzimy na odkrywaniu zabytków i atrakcji Petersburga, „perły północy”. Rozpoczniemy wizytą przy znanym nam z historii Krążowniku Aurora , symbolu Rewolucji Październikowej. W dalszej kolejności zobaczymy: Domek Piotra Wielkiego – pierwszy wybudowany w Petersburgu drewniany dom, wzniesiony dla cara, aby mógł doglądać budowy miasta, Twierdzę Pietropawłowską ze 122 m złotą iglicą i Soborem Św. Piotra i Pawła, gdzie w marmurowych sarkofagach pochowani są rosyjscy carowie i ich rodziny, Plac Św. Izaaka z pomnikiem cara Mikołaja i Soborem Izaaka, największą świątynią miasta, Plac Senacki ze słynnym Miedzianym Jeźdźcem - pomnikiem cara Piotra I, symbolem miasta oraz Sobór i Klasztor Smolny, w którym po zakończeniu sprawowania władzy miała przebywać caryca Elżbieta I.

W przerwie uczta dla podniebienia – degustacja wódki i przekąsek w Muzeum Rosyjskiej Wódki.

Zwiedzanie zakończymy wizytą w Ermitażu na Placu Pałacowym z kolumną Aleksandrowską i Gmachem Sztabu Głównego. Jedno z trzech najważniejszych muzeów na świecie, Ermitaż, ma w swojej kolekcji prawie 3 mln dzieł sztuki i żeby je zwiedzić w całości należy przejść 22 km.
Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Zwieńczeniem dnia będzie jedna z największych atrakcji miasta  - NOCNY REJS PO RZECE NEWA z kolacją na pokładzie i spektaklem ze zwodzonymi mostami. Mosty otwierane są w nocy (od kwietnia do listopada ), co pozwala statkom handlowym swobodnie poruszać się po rzece. Lokalni mieszkańcy ostrzegają turystów, aby się nie zagapić i nie zostać po niewłaściwej stronie rzeki, bo wtedy trzeba czekać do rana na podniesienie mostów….

3 dzień       „NA CARSKIM DWORZE”- PETERHOF, CARSKIE SIOŁO i JEZIORO ŁABĘDZIE

 

Na dzisiaj zaplanowaliśmy kolejne wyjątkowe atrakcje: wizytę w rezydencji Peterhof i w Carskim Siole, rejs po kanałach Petersburga i spektakl baletowy „ Jezioro Łabędzie”.

Wodolotem przez Zatokę Fińską popłyniemy do dawnej rezydencji Piotra Wielkiego – Peterhofu, zwanego „ Małym Wersalem”. W pełnych przepychu wnętrzach Wielkiego Pałacu zobaczymy jak toczyło się carskie życie, pospacerujemy po Dolnym Parku, pełnym przepięknych, bogato zdobionych fontann z największą fontanną Wielką Kaskadą. W kompleksie pałacowo-parkowym Carskie Sioło zwiedzimy barokowy pałac Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Niestety po wojnie komnata zaginęła, a dziś w pałacu możemy zobaczyć jedynie jej rekonstrukcję. Po powrocie do Petersburga, nazywanego „ Wenecją Północy”  pokażemy Wam miasto od strony wody podczas rejsu statkiem po kanałach miasta.

Przed ostatnią atrakcją naszego pobytu zapraszamy na kolację pożegnalną w jednej z regionalnych restauracji.

Petersburg jest miastem baletu z najlepszą szkołą baletową świata ,  powstałą jeszcze w czasach carskich. Najpiękniejszym zwieńczeniem naszej rosyjskiej przygody będzie zatem spektakl baletowy „Jezioro Łabędzie” w Teatrze Maryjskim. Wrażenia z pewnością pozostaną w każdym z nas do końca życia.

 

4 dzień   Petersburg – Warszawa

Transfer na lotnisko. Powrót do Warszawy.

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**