Alpy Francuskie- organizacja wyjazdów na narty i wycieczki dla firm

Opublikowano dnia 01.07.2021 12:44

Ostatnio uczestniczyliśmy w targach on-line France Montagnes, poświęconych turystyce górskiej i nartom we Francji. Targi zaowocowały wieloma nowymi kontaktami i pomysłami na wyjazdy nie tylko narciarskie, ale również wyjazdy firmowe, integracyjne i nagrodowe, które można zrealizować o każdej porze roku. Amatorzy białego szaleństwa znają region doskonale, ale Ci, którzy preferują inne aktywności sportowe znajdą tu dla siebie niezliczoną ilość atrakcji, począwszy od nurkowania pod lodem, wycieczek psimi zaprzęgami, floatingu na wodach zamarzniętego jeziora, a skończywszy na wycieczkach pieszych, rowerowych, raftingu i kanioningu.

Francja- Trzy Doliny na wyjazdy narciarskie

Sezon narciarski w Alpach Francuskich zaczyna się już we wrześniu i potrwa do maja. Położony w Sabaudii, w południowo- wschodniej Francji Trzy Doliny (Les Trois Vallees) to największy region narciarski świata. Znajduje się tu 335 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 600 km o różnym stopniu trudności oraz około 120 km tras biegowych. Jak nazwa wskazuje, początkowo obszar ten składał się z 3 dolin: Belleville, Allues i Saint- Bon, później dołączono jeszcze dolinę Maurienne.
Teren narciarski Trzy Doliny powstał dzięki Anglikom, którzy na początku XX w. poszukiwali dogodnych warunków narciarskich, jakich w Anglii nie uświadczysz. Oprócz znakomitych warunków narciarskich region słynie z pięknych krajobrazów, znakomitej oferty gastronomicznej i przyjaznej atmosfery. Znajdziemy tu również wspaniałe warunki do jazdy poza trasami. Głównym ośrodkiem regionu jest Val Thorens- najwyżej położony kurort narciarski w Europie (2300 m.n.p.m), który oferuje 150 km tras, z których prawie wszystkie są położone powyżej 2000 m.n.p.m. Posiada również bardzo dobre połączenie z innymi ośrodkami Trzech Dolin, jak Courchevel, czy Meribel. Turyści mogą liczyć na wiele atrakcji: bary, restauracje, koncerty, Spa, czy dyskoteki.

Francja- Tignes- Val d`Isere na wyjazdy dla firm

Inną, niewątpliwą mekką sportów zimowych jest ośrodek narciarski Tignes- Val d`Isere, dawniej Espace Killy (na cześć urodzonego tutaj wybitnego narciarza Jeana- Claude`a Killy), słynący m.in. z odbywających się tu mistrzostw w narciarstwie akrobatycznym.
Oprócz 300 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych znajdziemy tu wielką gamę możliwości spędzania wolnego czasu zarówno w zimie, jak i w lecie, co czyni tę destynację niezwykle atrakcyjną dla firm na wyjazdy integracyjne, czy nagrodowe.

Spośród wielu atrakcji regionu Tignes-Val d’Isere na wyjazdy firmowe polecamy:
W sezonie wiosna- lato-jesień:

- rafting i kanioning po rzece Isere, jednej z najpiękniejszych alpejskich rzek
- loty na paralotniach ponad szczytami gór oprócz zapierających dech w piersiach widoków gwarantują dreszczyk emocji oraz niezwykłe poczucie wolności.
- Wędkarstwo-  świetny sposób na relaks
- wycieczki piesze i rowerowe po górskich trasach, dostosowane do umiejętności uczestników- amatorów aktywnego wypoczynku
- wycieczki na quadach i buggy.

W sezonie zimowym:  

- nurkowanie pod lodem- pośród wielu cudów natury w Tignes znajduje się naturalne jezioro, które w okresie zimowym pokrywa warstwa lodu nawet dwu metrowej grubości. Z   autoryzowanym instruktorem nurkowania doświadczymy niezapomnianej przygody nurkowania pod lodem, w miejscu, gdzie były kręcone sceny z filmu „Wielki Błękit”.
- jazda po śniegu rowerami elektrycznymi- po krótkiej instrukcji użytkowania pojazdu pojedziemy z przewodnikiem na wycieczkę rowerową po śniegu. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane!
- floating na wodach zamarzniętego jeziora – poznaj nowa formę relaksacji, czyli swobodnego unoszenia się na wodach jeziora w nieprzemakalnym ubraniu, przeżyj wyjątkowe momenty zjednoczenia z naturą podziwiając okoliczne szczyty górskie. To wyjątkowa okazja do odprężenia kręgosłupa, stawów i mięśni oraz głębokiego wypoczynku i wyciszenia.
- wycieczka psimi zaprzęgami- wycieczka po i dookoła jeziora Tignes w zachwycającej scenerii górskiej, w saniach prowadzonych przez psy grenlandzkie sprawi, że poczujesz się jak na dalekiej Północy.
- piesze wycieczki w rakietach śnieżnych- spacer z przewodnikiem górskim w rakietach śnieżnych, dostosowany poziomem trudności do zainteresowań i wytrenowania. Bliskie spotkania z fauną i florą oraz historią regionu.

Firmy lub grupy zainteresowane organizacją wyjazdów w Alpy Francuskie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem!