Austria, jakiej nie znacie, na wyjazdy firmowe

Opublikowano dnia 28.09.2021 08:17

Na zaproszenie Narodowego Biura Promocji Austrii, Cortina Travel w ubiegły czwartek wzięła udział w spotkaniach B2B z przedstawicielami austriackich regionów i wielu atrakcji turystycznych. Zapoznaliśmy się bliżej z atrakcjami miasta i regionu Salzburg, Karyntii, Schladming- Dachstein, dziedzictwem kulturowym rodziny Esterhazy, urokami jeziora Millstaetter, nowościami w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu i magicznym światem kryształów Swarovskiego. Austria o każdej porze roku oferuje wiele różnego rodzaju  możliwości zorganizowania wyjazdów Incentive, wycieczek integracyjnych, konferencji, wyjazdów sportowych, czy wycieczek kulinarnych.

Karyntia- kraina gór i jezior na wyjazdy dla aktywnych

Ten słoneczny, południowy land Austrii, pełen czystych, ciepłych jezior, z temperaturą wody do 28° C, ze szczytami Alp sięgającymi 3000 m.n.p.m jest mekką dla turystów aktywnych sportowo. Szlak Alpe- Adria- trail, droga rowerowa Alpe-Adria-Radweg, kajaki i inne sporty wodne, golf, 31 ośrodków narciarskich z ponad 800 km tras zjazdowych to tylko niektóre z możliwości, które oferuje ten piękny region. Niewątpliwą atrakcją jest położenie geograficzne Karyntii, dzięki któremu na wycieczce integracyjnej w ciągu jednego dnia możemy odwiedzić aż trzy kraje: Austrię, Słowenię i Włochy. Miłośnicy regionalnej kuchni znajdą tu oryginalne karynckie wina i wyśmienitą kuchnię z wpływów trzech wymienionych już obszarów kulturowych. Słynne karynckie pierogi z serem i ziołami, ryby z jezior oraz babka drożdżowa z bakaliami to szlagiery lokalnej kuchni, których koniecznie musicie spróbować.

Atrakcje regionu Salzburg

Do uroków Salzburga, miasta Mozarta, z twierdzą Hohensalzburg i starówką w całości wpisaną na listę kulturowego dziedzictwa UNESCO nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak również zobaczyć inne wspaniałe atrakcje, znajdujące się poza miastem, jak Pałac Hellbrunn z ogrodami wodnych uciech, największą na świecie naturalną jaskinię lodową Eisriesenwelt Werfen, w kórej temperatura nigdy nie przekracza 0°C, Centrum Wodospadów i Aquapark Wasserwelten Krimml. Koniecznie też trzeba przejechać się po najpiękniejszej alpejskiej autostradzie widokowej w Europie Grossglockner Hochalpenstrasse, która kończy się na wysokości 2571 m n.p.m przy najdłuższym lodowcu Alp Wschodnich- Pasterze.

Jakie inne atrakcje na wyjazdy dla firm oferuje Austria?

Zaledwie godzinę drogi od Wiednia znajduje się urocze miasteczko Eisenstadt z imponującym pałacem rodziny Esterhazych, ze słynną na cały świat ze względu na akustykę salą koncertową Haydn Hall, gdzie możemy posłuchać koncertu słynnego kompozytora w miejscu, gdzie muzyka została skomponowana. W zabytkowych piwnicach pałacu znajduje się jedno z największych muzeów wina w Austrii, gdzie zapoznamy się z tradycją winiarską regionu i skosztujemy lokalnych win. Nieopodal w kamieniołomach St. Margarethen w letnich miesiącach odbywają się najsłynniejsze przedstawienia operowe, jak Tosca, czy Nabucco. Będąc w Austrii trzeba koniecznie odwiedzić chociaż jedno z trzech muzeów Swarovskiego i zapoznać się z magicznym światem olśniewających kryształów.