EXPO 2017 w ASTANIE- KAZACHSTAN nowym kierunkiem turystycznym na WYJAZDY dla FIRM

Opublikowano dnia 24.08.2017 08:58

Już za niecałe 3 tygodnie zakończy się Miedzynarodowa Wystawa EXPO 2017  w ASTANIE, stolicy KAZACHSTANU, której tematem przewodnim jest „Energia przyszłości”. Na 07 września zaplanowane są obchody DNIA POLSKIEGO . Warto skorzystać z tej okazji i wybrać się jeszcze teraz do Kazachstanu! Organizacja światowej wystawy EXPO  to wielki prestiż i promocja dla kraju organizatora. Takie wystawy odbywają się cyklicznie już od 1851 roku i pozostawiają po sobie zarówno wiele materialnych symboli jak np. Wieża Eiffla ( EXPO 1889 r.), ale też wymierne efekty gospodarcze  i wizerunkowe  dla wystawców  i kraju organizatora. Kazachstan to nowy, trochę egzotyczny dla nas, atrakcyjny i bezpieczny kierunek w turystyce  na wyjazdy dla firm - integracyjne i motywacyjne, ale także na  podróże służbowe  w celu nawiązania kontaktów biznesowych. Dużym ułatwieniem w organizacji wycieczek turystycznych i podróży służbowych do Kazachstanu jest  zniesienie wiz  przy wyjazdach do 30 dni  i bezpośrednie połączenie LOTu ze stolicą Astaną. Kazachstan najczęściej kojarzy nam się ze złożami uranu, stepami, Bajkonurem  i Polonią z 2 zsyłek, carskiej i stalinowskiej. Zaskoczeniem może być, że KAZACHSTAN to najbogatszy kraj Azji Środkowej z ogromnymi złożami ropy naftowej, węgla kamiennego, uranu i innych bogactw naturalnych. Ze 110 pierwiastków na tablicy Mendelejewa  na terytorium Kazachstanu występują prawie 100.
Kazachstan to kraj wielu kontrastów, o powierzchni  prawie 9 razy większej niż Polska, ale z liczbą ludności zaledwie około 17 mln.
Niepodległość odzyskał dopiero  w  grudniu  1991 roku, a w grudniu 1997 roku  przeniesiono stolicę kraju z Ałmaty do Astany,  pośrodku pustynnych azjatyckich stepów.
Dzisiaj ASTANA, będąca gospodarzem EXPO 2017,  to super nowoczesne miasto XXI wieku, budowane według założeń  Nowego Porządku Świata. Jest to najbardziej tajemnicze  miasto  z celebrowaną najstarszą religią KULTEM SŁOŃCA  i ciekawymi budynkami zaprojektowanymi przez angielskich architektów, w tym Normana Roberta Fostera.

Jeżeli zaciekawiliśmy Was i  jesteście zainteresowani organizacją wycieczek dla firm do Kazachstanu, zapraszamy  do kontaktu z naszym biurem.