160. rocznica Objawień Matki Boskiej w Lourdes i 50.rocznica śmierci Ojca Pio

Opublikowano dnia 29.12.2017 15:34

Za nami Boże Narodzenie i chociaż wciąż pozostajemy w atmosferze świąt, to warto już pomyśleć o organizacji pielgrzymek w Nowym 2018 Roku.
Kończący się rok 2017 upłynął pod znakiem dużej liczby wyjazdów pielgrzymkowych do Portugalii z okazji setnej rocznicy Objawień Matki Boskiej Fatimskiej . Rok 2018 też będzie wyjątkowy dla pielgrzymów ze względu na kilka ważnych rocznic.

SANKTUARIA MARYJNE EUROPY

                                                    

Jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 r. to 160.rocznica Objawień Matki Boskiej w Lourdes. Ten największy ośrodek kultu maryjnego we Francji odwiedzają każdego roku miliony pielgrzymów z całego świata. Zainteresowanie polskich grup pielgrzymkami do Lourdes jest tak duże, że po raz pierwszy zostały uruchomione bezpośrednie połączenia lotnicze z Krakowa do Lourdes. Inne bardzo ważne Sanktuaria Francji, które przy okazji pielgrzymki do Lourdes warto zobaczyć, to nadmorskie Mont San Michel z Sanktuarium Michała Archanioła i położone w górach Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette.

Z pewnością również w 2018 r. nadal będzie wielu chętnych na pielgrzymki do portugalskiej Fatimy czy też do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

PIELGRZYMKI DO WŁOCH

                                                 

Kolejnym ważnym wydarzeniem 2018 r. będzie 50. Rocznica śmierci Ojca Pio i 100 lat od otrzymania przez niego stygmatów. Organizując pielgrzymki do San Giovanni Rotondo do Ojca Pio warto odwiedzić też Wzgórze Św. Michała Archanioła i koniecznie należy poświęcić też więcej czasu na zwiedzanie przepięknej Apulii: bajkowego Alberobello z domkami trulli, białego miasteczka Ostuni, barokowego Lecce, Gallipoli itd. Pielgrzymka do Włoch nie może ominąć także Rzymu i wizyty na grobie Św. Jana Pawła II w Bazylice Św.Piotra w 40-lecie pontyfikatu naszego rodaka.

PIELGRZYMKI do GRUZJI i na MALTĘ

                 

Coraz większą  popularnością cieszą się pielgrzymki do Gruzji , kolebki chrześcijaństwa i na Maltę , wyspę Św.Pawła. Gruzja to jeden z najstarszych chrześcijańskich krajów świata z wyjątkową architekturą sakralną. Na Malcie , również związanej z historią początków chrześcijaństwa, według legendy znalazł schronienie na 3 miesiące Św.Paweł, podczas wędrówki do Rzymu.

Jeśli chcesz zorganizować pielgrzymkę do miejsc świętych, śladami chrześcijaństwa czy do Sanktuariów Maryjnych Południowej Europy zgłoś się do nas i skorzystaj z naszego 30- letniego doświadczenia! Zapraszamy do współpracy biura podróży, parafie , stowarzyszenia religijne i inne organizacje religijne. Na zlecenie przygotujemy kompleksową ofertę każdej pielgrzymki wraz z ciekawym programem, rezerwacją mszy, transportu, noclegów i wyżywienia .
Skontaktuj się z nami – napisz, zadzwoń!