Pielgrzymki do Włoch - Targi turystyki religijnej w Asyżu

Opublikowano dnia 01.07.2019 07:32

                                      

W dniach 16-19.06.19 uczestniczyliśmy w targach TURYSTYKI RELIGIJNEJ W ASYŻU. Asyż to urocze, pachnące jaśminem, spokojne średniowieczne miasteczko Św. Franciszka, położone w Umbrii, zielonym sercu Włoch.Do Asyżu przyjeżdżają wierni z całego świata i dlatego jest na trasie każdej pielgrzymki do Włoch. Można tu poczuć wyjątkową atmosferę, spacerując po uliczkach, gdzie chodził sam Św. Franciszek.

NAJWAŻNIEJSZE ZABYTKI ASYŻU DLA PIELGRZYMÓW

Głównym celem pielgrzymek do Asyżu jest XIII-wieczna Bazylika poświęcona Św. Franciszkowi z Asyżu z jego ciałem, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kościół jest dużą atrakcją również dla miłośników sztuki i malarstwa z licznymi freskami autorstwa Cimabue i Giotto. Nierozerwalnie ze Św. Franciszkiem związana jest Św.Klara, patronka dziennikarzy. W krypcie Bazyliki jej imienia w Asyżu znajduje się w kryształowej trumnie ciało świętej. Innym bardzo ważnym kościołem jest Bazylika Patriarchalna Matki Bożej Anielskiej w Santa Maria Degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli, przy której Św.Franciszek rozpoczął swoje nauki i obok niej zmarł. Ciekawostką jest również ogród różany przy bazylice z krzewami róż pozbawionych kolców. Obecny Papież Franciszek przyjął swoje imię na cześć patrona ubogich i nędzarzy – Św.Franciszka, nawiązując do prostoty jego życia.

PIELGRZYMKI  DO CASCII

W regionie Umbria są również inne ważne dla pielgrzymów miasteczka związane ze Św. Ritą, patronką spraw beznadziejnych i jedną z najbardziej czczonych świętych we Włoszech. W Roccaporena, miejscu urodzenia Św. Rity z Cascii zobaczyć można Dom, Skałę i Lazaret Św. Rity. Natomiast w Cascia znajduje się Sanktuarium Św. Rity, w którym żyła i zmarła święta.

WYJAZDY DLA FIRM DO UMBRII

Zielona Umbria i jej małe średniowieczne miasteczka zachęcają do organizacji wyjazdów dla firm, wyjazdów nagrodowych i integracyjnych.Orvieto z najpiękniejszą w Umbrii Katedrą Duomo i magiczną studnią Św. Patryka, przy której projektowaniu brał udział sam mistrz Leonardo da Vinci, Spoleto, u podnóża Apeninów z rzymskim akweduktem czy też jedno z najstarszych miasteczek regionu Gubbio.

Umbria odkrywa przed nami także wiele innych atrakcji jak największe w środkowych Włoszech Jezioro Trasimeno i najpiękniejszy wodospad Europy „Cascate delle Marmore”. A na wyjazdy kulinarne polecamy bogate tradycje enogastronomiczne z wyjątkowym winem oraz jedną z najlepszych we Włoszech oliwę z oliwek.

Kontakt do naszego biura – zadzwoń, napisz!