Singapur na wycieczki tematyczne dla firm

Opublikowano dnia 17.12.2021 12:35

Na jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów promowania swojego kraju, w czasie ograniczeń związanych z trwającą już od 2 lat pandemią, wpadło biuro podróży z Singapuru, które postanowiło przybliżyć swój kraj za pomocą konkursu kulinarnego przeprowadzonego podczas webinarów. Pracownicy biur podróży z różnych krajów, m.in. z Polski, Francji, Niemiec, Rosji, Belgii mieli przygotować jedno z 3 dań popularnych w Singapurze wg podanych przepisów. Oceniany był efekt końcowy oraz proces kulinarny pokazany w zdjęciach i filmikach, a zwycięscy wygrywali 5 dniowy pobyt w Singapurze.
Singapur, jedno z największych centrów finansowych i jedno z najbogatszych państw świata, miasto-państwo, hiper nowoczesna metropolia, w której jest miejsce również na tradycyjne dzielnice, m.in. chińską, muzułmańską i indyjską. Tonące w zieleni miasto- ogród jest również jednym z najbezpieczniejszych i najczystszych miast na kuli ziemskiej.
Singapur to również kraj wielu kultur, religii, smaków i barw, a szacunek dla innych religii jest największą wartością. Kultura malajska, hinduska, chińska i europejska ma wpływ niemal na każdą dziedzinę życia, począwszy od architektury i ubioru, a na kuchni skończywszy. Wycieczka do Singapuru spełni wszelkie oczekiwania najbardziej wymagających pasjonatów jedzenia, lubiących modę i zakupy oraz wielbicieli natury.

Smaki Singapuru- wycieczka kulinarna

Kuchnia Singapuru to jedna z głównych atrakcji turystycznych kraju. Dla Singapurczyków jedzenie jest elementem tożsamości narodowej, a przygotowanie posiłków ulubionym hobby i pasją jego mieszkańców oraz najczęstszym tematem rozmów. Chinatown, Katong i Little India, a także ulica Arabska to najlepsze miejsca w Singapurze na wycieczkę kulinarną. Wielokulturowość lokalnych potraw sprawia, że Singapur jest istną mekką smakoszy z całego świata. Tradycje kuchni m.in. chińskiej, hinduskiej, malajskiej, tajskiej, europejskiej i bliskowschodniej odnalazły swój wyraz w różnorodności dań i smaków. Za danie narodowe uważane jest Chicken Rice, czyli kurczak z ryżem, przyrządzanym na wiele sposobów. Dumą narodową jest również Chili crab, czyli krab w ostro- słodkim sosie. Do niezwykle popularnych dań należy Laksa-  zupa  z makaronem ryżowym i owocami morza z mlekiem kokosowym i przyprawami oraz Bak Kut Teh - bulion z żeberkami wieprzowymi i ziołami.
Oprócz wielu wykwintnych restauracji (44 z nich odznaczone zostały gwiazdkami Michelin), niezwykle popularne wśród singapurczyków są streetfoody i uliczne samoobsługowe restauracje hawker center, które można znaleźć w każdym centrum handlowym i w każdej dzielnicy miasta. Jedzenie tutaj jest tanie i smaczne.

Singapur dla miłośników parków i ogrodów

Nie przypadkiem Singapur jest nazywany miastem- ogrodem. Znajduje się tutaj aż 300 parków i 4 rezerwaty przyrody. Najsłynniejszym z nich jest niewątpliwie Gardens by the Bay. Obok wspaniałej roślinności znajdziemy tu futurystyczne konstrukcje superdrzew, które po zmroku rozbłysną feerią świateł. „Drzewa” wyposażone są  w przyjazne dla środowiska technologie i ogniwa fotowoltaiczne, które kumulują energię słoneczną i tym samym  zapewniają oświetlenie wieczorem, a także zbierają wodę deszczową używaną później do nawadniania ekspozycji. W koronach tych „drzew” znajduje się restauracja i podniebna promenada, z której można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. W supernowoczesnych szklarniach przeniesiesz się w głąb tropikalnego lasu.
Inną wielka atrakcją Singapuruogrody botaniczne, założone ponad 160 lat temu i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oferują zwiedzającym m.in. ogród orchidei (narodowy kwiat Singapuru), gdzie znajdziemy ponad 1000 czystych gatunków tych kwiatów i 2000 mieszańców.

Co jeszcze warto zobaczyć w Singapurze?

- lotnisko Changi, najbardziej spektakularne lotnisko świata. Niezwykła architektura, ogrody, najwyższy na świecie wewnętrzny wodospad, lasy deszczowe, most ze szklaną podłogą, najnowocześniejsze technologie, sklepy, restauracje wprawiają w zachwyt podróżnych z całego świata.
- Marina Bay Sands- któż nie zna wizytówki kraju- luksusowego hotelu, okrętu spoczywającego na trzech 55- piętrowych wieżowcach ze znajdującym się na terenie kompleksu centrum handlowym z podziemna rzeką, po której udasz się na rejs sampanem.
- Sentosa – wyspa- kurort, na której znajdziesz kasyna, parki rozrywki, plaże, hotele, a przede wszystkim będziesz się dobrze bawić!
- Merlion – nazwa Singapur pochodzi od 2 sanskryckich słów simha (lew) i pura (miasto), stąd też często Singapur nazywany jest Miastem Lwa. Mityczna postać z głową lwa i ciałem ryby- Merlion stał się oficjalnym symbolem Singapuru i jego 8- metrowy posąg- fontanna zdobi jeden z miejskich parków.

Singapur nikogo nie pozostawia obojętnym. Sam się o tym przekonaj, zlecając Cortina Travel organizację wycieczki integracyjnej lub innego wyjazdu firmowego do Singapuru. Jeżeli dysponujesz wieksza ilością czasu, proponujemy połączyć zwiedzanie Singapuru z Malezją i wyspą Borneo lub ze zwiedzaniem Tajlandii i wypoczynkiem na jej przepięknych plażach.