World Dairy Expo Madison (WI) połączone ze zwiedzaniem Nowego Jorku

Opublikowano dnia 14.07.2016 10:15

W dniach 4-8.10.16  w Madison, WI, USA , odbędzie się rocznicowa 50.  światowa wystawa bydła mlecznego. Tę najbardziej prestiżową imprezę na świecie, corocznie odwiedza około 67000 osób. W ubiegłym roku w targach  wzięło udział 1718 wystawców i zaprezentowano 2296 sztuk bydła z 39 stanów i 6 prowincji. Udział w światowych targach bydła mlecznego to doskonała okazja aby spotkać się z innymi  producentami,  zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, technologiami i trendami w hodowli bydła oraz produkcji mleka i jego przetworów. Można będzie również uczestniczyć w licznych seminariach.
Nasze biuro już po raz kolejny organizuje wyjazd na World Dairy Expo w połączeniu ze zwiedzaniem NY.

PROGRAM:

04.10.16- przylot do Madison, transfer do hotelu w okolicy Madison
05.10.16- udział w targach, kolacja w miejscu zakwaterowania

06.10.16- udział w targach, kolacja w miejscu zakwaterowania
07.10.16- udział w targach, kolacja w miejscu zakwaterowania

08.10.16- transfer na lotnisko, przelot do Nowego Jorku, transfer do hotelu, kolacja
09.10.16- Rano spotkanie z polskim przewodnikiem i 8 godzinna autokarowa wycieczka , która pozwoli nam odkryć najciekawsze miejsca Nowego Jorku.  

Zwiedzanie rozpoczniemy w centrum Manhattanu na 42 ulicy  od nowego Times Square.
 Następnie zobaczymy Empire State Building , jeden   z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta oraz Madison Square Garden,
najsłynniejszą sportową arenę  świata. Przejedziemy przez malowniczą dzielnicę Greenwich Village z kameralnymi apartamentami tworzącymi  atmosferę małego miasta w wielkim mieście. Następnie odwiedzimy sławne Soho, Little Italy i Chinatown zbliżajac się w kierunku Wieży Wolności (  1 World Trade Center – jeden z czterech wieżowców, który powstał w miejscu biurowców WTC zniszczonych w wyniku zamachu terrorystycznego  z 11 września 2001). Czas wolny na High Line,  w jednym z najbardziej nietypowych parków na świecie , który powstał na miejscu linii kolejowej na wysokości około 9 m nad ziemią.

Stąd można podziwiać piękną panoramę miasta, krajobrazy i pozostałości torów kolejowych. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Meatpacking District -  dzisiaj dzielnica butików, galerii i restauracji. W pobliżu znajduje się sklep Apple  oraz  Chelsea Market, który jest doskonałym miejscem  na lunch (wiele restauracji i barów ) .

Następnie wrócimy na Piąta Aleję, słynnącą z pięknych domów i sklepów, miniemy Rockefeller Center, aby kontynuować wycieczkę do budynku Time Warner Building at Columbus Circle ( jedna z dwóch bliźniaczych wież ) i  Lincoln Center for the Performing (centrum kultury).

10.10.16- po śniadaniu wykwaterowanie,  nastepnie  wycieczka do Harlemu , dzielnicy, której istnienie zapoczątkowała społeczność holenderska przekształcając ją w miejsce letnich rekolekcji dla najbardziej wpływowych rodzin, potem w mekkę dla afroamerykańskich pisarzy i artystów na przełomie XIX i XX wieku  przez burzliwą przeszłość w latach 60- 70-tych aż do dzisiaj.
Zobaczymy słynne zabytki:  Katedra Św. Jana, Uniwersytet Columbia University i miasteczko studenckie , rejon Morning Side Heights, najstarszy dom Morris Jumel Mansion, Sylvan Terrace, Strivers Row i Kościoła baptystów, dzielnicę Sugar Hill,  Aleję św Mikołaja, gdzie mieszkał  Duke'a Ellington, słynny amerykanski pianista i  sławną 125th ulicę , słynny Harlem USA, Klub Cotton i Apollo Theater, Centrum Badań Schomburg. Transfer na lotnisko, wylot do kraju.


Powyższy program jest przykładowy. Możemy go modyfikować w zależności od Państwa potrzeb i wymagań.

Ceny zawartych świadczeń  na zamówienie grupowe bądź indywidualne.

Ważne informacje nt. wizy amerykańskiej:
-   opłata wizowa musi być indywidualnie uiszczona przez każdego uczestnika wyjazdu.
Z uwagi na procedurę obowiązującą podczas załatwiania wizy do USA – konieczność wypełnienia szczegółowego formularza przez Internet, wraz ze zdjęciem, konieczność opłaty indywidualnie za każdego uczestnika wykonywana na poczcie  (lub przelewem bankowym, ale koniecznie z pieczęcią banku) nie jest możliwe pośrednictwo wizowe żadnego biura podróży. Procedura wizowa obejmuje rozmowę z przedstawicielem konsulatu, w tym pobranie odcisków 10 palców rąk oraz zrobienie zdjęcia.