Turystyka Przemysłowa - Turystyka Markowa. Nowy i coraz bardziej popularny trend w wyjazdach firmowych.

Opublikowano dnia 27.08.2013 09:27

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie turystyką przemysłową coraz więcej renomowanych firm i koncernów organizuje turystyczne wycieczki, w trakcie których zapoznaje turystów z tajnikami powstawania ich produktów.

 
I tak np. we Francji na pierwszym miejscu wśród odwiedzanych firm znalazła się perfumeria Fragonard w Eze na południu kraju między Niceą a księstwem Monaco. Odwiedziło ją w ciągu roku blisko milion osób. Kolejne miejsca przypadły piwnicom w Gan u stóp Pirenejów, znanych z białych win Jurancon, wytwórni słynnych serów pleśniowych - Roquefort oraz fabrykom cukierków położonych w Wogezach.

We Włoszech natomiast bardzo popularne są m.in : fabryka Ferrari w Maranello, fabryka słynnej szynki parmeńskiej San Daniele Del Fruli, liczne wytwórnie oliwy z oliwek, gospodarstwa rolnicze w regionie Campania, gdzie produkuje się mozarellę z mleka bawolego, a także słynne szlaki winne.
 

 


Turystyka przemysłowa zwana też turystyką markową to świetny pomysł na wyjazdy firmowe z różnych branż.

Mając nadzieję, że powyższe informacje zainspirują Państwa do podróży serdecznie zapraszamy do powierzenia Cortina Travel organizacji wyjazdów szlakiem powstawania wielu produktów.