Wycieczki do Hiszpanii- Costa Brava na wyjazdy MICE

Opublikowano dnia 13.12.2022 12:48

W połowie października Katalońska Organizacja Turystyczna zorganizowała workshop Meet Catalunya dla biur podróży zajmujących się wyjazdami MICE. Nie mogło zabraknąć naszego biura Cortina Travel. Podczas workshopu poznaliśmy wielu nowych partnerów z branży MICE, a dzięki zorganizowanym post tourom po Katalonii poznaliśmy osobiście uroki tego przepięknego regionu.
Katalonia oferuje szerokie możliwości organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, wydarzeń biznesowych, konferencji i eventów firmowych. Posiada doskonałą bazę hotelową i centra kongresowe, dostosowane do najbardziej wygórowanych oczekiwań gości biznesowych. Wystarczy wspomnieć, że firma Ferrari, właśnie w LLoret de Mar organizuje swój coroczny event firmowy. Ponadto ten region Hiszpanii słynie również z doskonałego wina, produkowanego tu od wieków i wyśmienitej kuchni. Tutejsze restauracje zdobyły łącznie aż 21 gwiazdek Michelin.

Costa Brava na wyjazdy dla firm

Kochacie góry? Morze? Dobrą kuchnię? A może wolicie zwiedzać zabytkowe miasta lub uprawiać aktywną turystykę? Nie musicie wybierać wielu miejsc. Wystarczy pojechać do Hiszpanii na Costa Brava. Zaledwie godzinę drogi od Barcelony, Costa Brava i położona w Pirenejach Girona stały się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc spotkań, wyjazdów firmowych, wycieczek integracyjnych, kulinarnych, wyjazdów nagrodowych i wyjazdów motywacyjnych. Region o powierzchni 6000 km2 oferuje wszystko:  niesamowite krajobrazy, najbardziej wyjątkowe plaże Morza Śródziemnego, Pireneje, ponad 40 wulkanów, zabytkowe miasta i malownicze wioski, idealne warunki do uprawiania każdej dyscypliny sportu oraz doskonałą infrastrukturę na wyjazdy korporacyjne.

Co trzeba zobaczyć na Costa Brava?

Girona- stolica Costa Brava, szczyci się ponad 2000 lat historii, przepiękną średniowieczną starówką, Call- najlepiej zachowaną dzielnicą żydowską w Europie i najlepszymi restauracjami na świecie. No i była tu kręcona jedna ze scen słynnego filmu Gra o Tron.
Ogrody Świętej Klotyldy w LLoret de Mar, położone na wysokim klifie, ogrody botaniczne z cudowną śródziemnomorską roślinnością, z kolekcją rzeźb i widokami na malownicze zatoki i plaże, z amfiteatrem idealnym do prezentacji produktów, organizacji konferencji, nagrywania spotów reklamowych i organizacji koncertów. Od 2017 r. ogród stał się członkiem Europejskiego Szlaku Ogrodów historycznych wraz z około 30 najpiękniejszymi ogrodami całej Europy.
Figueres- ukochane miasto Salvadora Dali, gdzie znajduje się Muzeum- Labirynt, stworzony przez samego artystę.
Cadaques- malownicze, śnieżnobiałe i ciche miasto nad brzegiem morza. Ulubione miejsce wielu artystów: Dalego, Miro, Disneya, Picassa, Duchampa i wielu innych.
Port Aventura Park- jeden z najciekawszych w Europie parków rozrywki, z wieloma atrakcjami. W jego skład wchodzą park wodny Caribe Aquatic Park, park tematyczny Port Aventura i Ferrari Land. Ponadto mamy tu 3 pola golfowe i 5 hoteli z doskonałym zapleczem konferencyjnym. Świetna zabawa dla dorosłych i dzieci gwarantowana!