Wycieczki do Włoch - Witajcie w regionie Marche!

Opublikowano dnia 05.10.2018 09:25

        

W dniach 27-30 września ’18 na zaproszenie Comitel &Partners uczestniczyliśmy w targach turystycznych w Pesaro promujących nadal nieodkryty i zdecydowanie niedoceniany włoski region MARCHE. Ten rolniczy region Włoch oferuje malownicze, sielskie widoki  porównywalne z przepełnioną turystami Toskanią. W Marche każdy znajdzie coś dla siebie!

Na wyjazdy integracyjne dla firm rafting, wspinaczki czy też wyczynowe kolarstwo z widokami zapierającymi dech w piersiach na wysokie szczyty Apeninów. Świetnie przygotowane trasy kolarskie i możliwość bezpłatnego wynajęcia rowerów w hotelach pozwolą zorganizować wycieczki rowerowe lub amatorskie wyścigi kolarskie. Miłośnicy speleologii mogą zobaczyć jedną z najpiękniejszych jaskiń we Włoszech, Jaskinie Frassasi, której podziemia charakteryzują się niezwykle bogatą szatą stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów.

Na wycieczki kulinarne wyjątkowa kuchnia z owocami morza, truflami  i znakomitym winem Conero, degustacje, zwiedzanie winnic i ekologiczne jedzenie.

Na wycieczki pobytowe nad Adriatykiem piękne kurorty z piaszczystymi białymi plażami i palmami jak : San Benedetto del Tronto, Gabicce Mare, Fano, Senigallia, ale także urokliwa Riviera del Conero z kamienistą plażą w Sirolo. Do zwiedzania zabytkowe, pełne życia małe miasteczka, parki i rezerwaty przyrody. 

Na pielgrzymki  „najbardziej polskie z z włoskich miast”  LORETO. W Sanktuarium Santa Casa jest polska kaplica z pocztem patronów Polski, a tuż za Bazyliką polski cmentarz wojenny, gdzie pochowani są żołnierze Gen. Andersa walczący w bitwie o Loreto. W portowym mieście Ankonie znajduje się również polski cmentarz wojenny z polskimi żołnierzami.

A na zakończenie słońce i uśmiechnięci, życzliwi mieszkańcy, cisza i spokój z dala od obleganych turystycznych szlaków !

                              

Jeżeli zainteresowaliśmy Was regionem Marche, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem! Stworzymy ciekawy program i gwarantujemy profesjonalną organizację wycieczki.